Jump to content
Mr.OFF

Акумолатори "Старт"- Добрич

Recommended Posts

Здрасти народе ,

Някой има ли идея къде и кой аджеба продава акумолатори "Старт" , производство на завода в Добрич ??!

Доколкото знам са под шапката на МОнбат от 2008 , обаче в сайта на Монбат не се споменава и думичка за "Старт" !

Нещо магазини .... дистрибутори .. нищо не откривам тука в СЗ ??!

Поздрави

 

п.п е за тфа нящо стаа дума : Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава марка май вече няма.Имам приятел който продава акумулатори, и от него знам че в бившия "Старт" Добрич се правят "Монбат" но не на същата технологична линия т.е. не само името е сменено.Вярвам че все някой колега от Добрич ще знае нещо повече по въпроса и ще ме поправи ако греша.п.п...а защо точно "Старт" търсиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах около 120 км без генератор , с такъв стар акумолатор и ме прибра "кучето" и даже не го изтощих ! :cool: А и за 3 години .. ми писна от вносни буклуци тип "необлсужваем" дето на 2та година почват да са насират !Втълпил съм си че са добри въпросните акумолатори ... имам и други мнения на линия !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От януари 2007г. МОНБАТ АД стана собственик на третия по големина у нас производител на стартерни акумулатори СТАРТ ООД в гр.Добрич.

Така че на практика се издирва дилър на МОНБАТ за Стара Загора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търговската марка "Старт" не съществува вече. Завода работи, но произвежда всичко под марката "Монбат".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......амии...колега май ще трябва да избираш между "Монбат" от Монтана и "Монбат" от Добрич.....а дали има разлика?....несмея да предполагам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе май не сте много прави ... в смисъл то е ясно че са поделение на Монбат , ама пак си ги произвеждат явно ! :plane: Преди малко нашия колега от Сливен Krelion ме светна че фирмата Ауто Бокс ги предлага в магазините си ! И за мое удобство имат магазин в СЗ ! :D Та темата май е изчерпана .... ама който има желание може да сподели опит с добри акумолатори , нищо че сме ги дъвкали и друг път !Поздрави и мерси за отговорите ....п.п .. даже гледам че конкретния модел ,който ме интересува е с доста приятна цена и параметри : Standard 12V60 Ah 500 242 175 175 118.00 кинтас ! :D

Редактирано от iVo®o©KonOff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щом ще споделяме, аз съм безкрйно доволен от "ГИГАВАТ" - два ползвам, единия от 4,другия от 2 години, досега никакви проблеми. Иначе няма как да забравя един "БОШ" които изкара 11 години вярна служба. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , а някой в час ли е как може човек , като иде в магазина да разбере кога е произведен даден акумолатор и колко е престоял в магазиня ??! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Конооф няма ли да пише дата на прозводство, манифакториран еди си коя година и тем подобни, че то иначе може да е някой 10 годишен "отлежал" или там работещите да имат някаква документация като всяко нещо което се продавап.п Имате пропуски в сайта си :) , липсваща информация и т.н моля направете необходимото за да се отстранят проблемите :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , а някой в час ли е как може човек , като иде в магазина да разбере кога е произведен даден акумолатор и колко е престоял в магазиня ??! :)

"Закодирано" е в топлия печат върху горната част на акумулатора ама как се разчиташе....не помня точно .....подобно е на маркировката на гумите.Ще трябва да помътя малко под капака на колата .....пък ако се сетя ще пиша.Обикновено такава информация много трудно ще измъкнеш от някой продавач но нищо не ти струва да се направиш на улав и да питаш по някакъв по-заобиколен начин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност мойта акумулаторна одисея приключи ! Сдобих се с оригинален JDM акумулатор марка "Panasonic" и съм адски доволен поне за момента че спестих доста кинти ! Пешо мерси и тука мен ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...