Jump to content
enigma

Brake Lamp проблем

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги,като натисна спирачката,когато паля колата светва тази гадна червена лампа :) и свети докато не загаса колата,после пак .Колата няма абс ,нивото на спирачната теност в казанчето е добре ,светят всички възможни стоп крушки и не само те :) .Спира си горе-долу добре в смисал работят си спирачките предни, задни :) Тук намерих една тема при ,която проблема бил бутона на вратата за включване на плафоните,но моите са си ок.После намерих една тема в един друг форум -""Ако всички крушки в действителност работят, тогава сте вероятно има корозия на един или повече контакти, които се увеличава съпротивлението, така че контрол единица * мисли * една крушка е изгоряла, макар и да не. Премахване на всички крушки за да проверите за ръжда.""-проверих за ръжда по крушките ,както пишат момчетата но няма.Някои имали идея какво аджеба я боли моята кола та и свети бреик лампата,или ако някои разбира англииски да провери какво пише в менуала.Благодаря!

Редактирано от enigma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара крушка също е вариант. Огледай всички отвътре жичката дето свети дали е в добро състояние (да не седи като "разбридено") . Имам наблюдения от БМВ Е46, там при лоша маса или стари крушки излиза индикация за изгоряла такава на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, надявам се че ще ме извиниш, че ползвам темата ти, но е ненужно да пускам нова. И моята лампа свети когато запаля колата, когато натисна спирачката гасне. Едва ли трябва да е така и ме дразни много. Prelude BB2 Автоматик.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, точно така трябва да бъде с Brake Lamp.При натискане на спирачката за пръв път и ако стоповете светят, Brake Lamp гасне. Ако след натискане на спирачки за пръв път не изгасне или светне и Brake Lamp и индикатора за ръчната, значи имате за смяна крушка на стоповете.Мен лично тази лампа винаги ме е радвала :(Ако много те дразни - палиш, чукваш спирачката и после газ ...

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря колега. Точно това правя

палиш, чукваш спирачката и после газ

:(П.П. Мислех си, че има нещо нередно. Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,знаете ли каква точно трябва да е крушката?Тези ,които бяха на колата са 27/5 W -две светлини габарит и стоп .Сега взех две нови с надеждата да се оправи ,но пак си светна бреика .Въпроса е ,че нямаше такива и взех 21/5W-ако има някакво значение въобще.Някои друг да има идея какъв може да е проблема ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стопа има нещо като реле виж го за студени спойки при мен това беше проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за всеки стоп (лампа) има отделно реле - в кутията под арм. таблото, та те се вкл. и блокират само ако си сложил лампа с необходимата мощност. Аз имах подобен проблем - сложих си светодиоден стоп, светна ми лампата за спирачки , и след известно време и АБС. Върнах си лампата и всичко е О.К. Сложи си истинска лампа и нещата ще се оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последвах съветите на последните 2 поста .Презапоих споиките на диоди ли са релета ли са няма значение.Доколкото разбрах от менуала крушките са 21W ,каквито са в момента. Имам и трети стоп в купето ,но не разбрах там какви трябва да са крушките(колко вата)Очаквам нови съвети или предположения за проблема технически д..еа :D пс.накрая ще извадя крушката от таблото ,въпреки,че хич не ми се иска.

Редактирано от enigma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква крушка няма да вадиш от таблото , няма да правиш български работи , ще намерим проблема :D . Третият стоп работи ли ти ? и си провери всички светлини отзад дали ти работят , габарити , стопове и т.н. някой да застава в колата и ти да му казваш да тества всичко а ти стой и гледай какво става отзад . Айде и да пишеш какво става :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква крушка няма да вадиш от таблото , няма да правиш български работи , ще намерим проблема ;) . Третият стоп работи ли ти ? и си провери всички светлини отзад дали ти работят , габарити , стопове и т.н. някой да застава в колата и ти да му казваш да тества всичко а ти стой и гледай какво става отзад . Айде и да пишеш какво става :D

Брато,всичко си бачка деа ,този проблем е от доста време тя колата си доиде така със светеща лампа.Проверил съм всичко ,просто не и обръщах толкова внимание,но имаше едно по-дълго каране до Габрово и обратно :P и почна много да ме дразни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще е от полза, но защо не провериш компютъра дали е натрупал някакви грешки?!Ако няма грешки, значи има проблем или със крушките или с жиците. Мултицет, студена бира, и много търпение.Няма начин да не решиш проблема. Давай смело и ни дръж в течение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа го сменихме наскоро ,защото чипнахме колата но лампата пак си изгря :D после .Мултицет нямам остава само бирата :D .Маитапа на страна ще поровичкам малко из жиците и ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега да не би да ти свети лампата за багажника те са една над друга и може да се заблуждаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на ръчната, макар да е много трудно, може и да е заседнал в затворено положение... Пробвай също да видиш дали датчика, който отчита нивото на спирачната течност, е в изправно състояние. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ShEfA е много прав. Не се бях сетил за датчика на ръчната, но е напълно възможно да е от това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е схемата, предполагам колата е европейка:

Публикувано изображение

 

Търсиш проблема в компонентите на системата:

1. brake lights, тоест крушките

2. brake light switch

3. left & right failure sensors

 

Ето как да провериш номер 2:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистокръвна японска сила е прелюда на Митко.... с десен волан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...