Jump to content
B7_

Шум от предното колело?!

Recommended Posts

Здравейте колеги имам един проблем които незнам на какво се дължи когато колата е в движение и завия надясно се чува едно като стържене от пред от ляво ? някаква идея какво може да е? Ходил съм на сервиз проверявам окачването ама нищо нередно нямаше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отваряй капака , един да се качва в коша и на место прави пълен десен завой :) П.С И почваш да караш , а оня от преде да слухти и да се дръша здраво

Редактирано от 0f3g

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледай си подкалниците че моите вече за трети път се късат и стържат в гумите....успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато купих колата имах виене от предницата и сменихме преден ляв лагер точно там откадето се чува и е на 2 години в последствие се оказа че виенето идвало от гумите защото биле стари, но сега е съвсем различно само когато завивам на дясно и колата е в движение се чува този странен шум сеедно старже леко ?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да са ти за смяна накладките. Те имат една метална пластина, която е направена с тази цел, да стърже по диска и да те предупреди звуково, когато накладките ти са за смяна.Аз по същия начин като теб научих - стържеше и се притесних. Но, след смяната на накладките пак си остана едно леко стържене, скърцане, и то точно при завъртане на волана само, което така и не разбрах от какво е. едни монтьори предположиха, че лагера на главината е за смяна. но така и не съм го сменил за да кажа със сигурност дали е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега съмнявам се че ти е лагера незнам колко км си минал от тогава, но при мен лагера почна да стърже тихичко и с километрите се усили за около 10 хил. километра се усили двойно успех, а по темата и моите накладки първоначално почнаха да стържат само на лявото колело и само при завой после постепенно започна да стърже при всякакво положение при мен се получи нещо странно може да опиташ да караш назад и да въртиш волана ако шума се увеличи и промени значи са накладките при мен стържеше като че хидравликата не е наред успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах същия проблем оказа се от накладките.като почват да се изтриват има една пластина която стърже и предупреждава един вид.провери ги не е сложна работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая пластина се нарича Акустичен датчик.

Публикувано изображение

 

А на метал ли ти стърже или?... защото и на мен ми се е случвало гумата да опира в подкалника при пълен завой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак днеска бях на сервиз и отстраниха проблема реших да напиша какво е било за да може ако някой има подобни симптоми да знае какво би могло да е. Проблема се оказа преден ляв лагер ремонта ми излезна 105 лв. дано на някой да му е от полза информацията :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да те попитам стърженето като скърцане ли беше по-скоро или яко стържене?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами беше едно виене (бучене) от предницата и когато да кажем караш със 60,70,100 км и завивах надясно се цуча стъргане от ляво а при завиване на дясно няма никакв шум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...