Jump to content
Mandylion

Crx D16z5 не пали понякога

Recommended Posts

Здравейте!CRX-a ми (d16z5, 1990 година) прави проблем при паленето в следния случай: Паля я студена без никакви проблеми, независимо каква е температурата навън. Карам 2 - 5 минути, да речем до магазина или бензиностанцията, гася, бавя се 5 - 15 минути, след което въртя ключа, пали за 1 сек и угасва. Отказва да запали отново. До преди известно време чаках 1 - 2 минути и палеше. След това разбрах, че пали ако не изчакам да угасне чек - лампата, но вчера и това не свърши работа. Отказа да запали въобще. Зарязах я на паркинга на магазина, прибрах се, почаках 2 часа и вече отново на студен двигател запали.Същото непалене се случва и при добре загрял двигател, когато спра да заредя например.Не съм сигурна дали в тези случаи чувам ясно бензиновата помпа, освен това до сега не съм имала възможност да проверя има ли искра на свещите, но мисля да проведа опит днес ако пак направи този номер. Това са ми единстените предположения за проблема, хора и майстори около мен не се сещат за нищо.Имахме чудене дали не са запушени инжекторите, затова слагах една добавка за почистване, но колко е свършила работа никой не знае.И все пак, ако някой някога е имал такъв проблем или има някаква идея какво още може да се провери - нека пише.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главното реле преглеждано ли е ? горе долу такива са смптомите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е преглеждано, но ще се прегледа.От тока ли да е проблема ... що ще пали при всички други условия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е решило ^_^ профилактично презапояване на всичките спойки на релето няма да навреди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз със същите симптоми - запалва, работи на ниски обороти и загасва, понякога, даже по-скоро рядко, та презапоих главното реле, изчистих входящия колектор и дросела, ЕАЦВ-то също, смених кабели, свещи и горивен филтър - нищо, в крайна сметка останаха инжекторите като най-вероятен виновник, сложих им добавка за почистване, вече не гасне, само остана едно леко замисляне след запалване, мисля да повторя добавката с някоя по-качествена + 100 октанов бензин и по-сериозно извънградско, дано се оправи напълно!Двигателя ми е Д16З5 в рекс 90г.Пусти инжектори, кога сварват да се запушат, на всичкия мъгел, явно страдат от "качествените" ни горива!Успех с отстраняването на проблема, пиши ако го решиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам само ... резервуара по - често пълен с бензин ли ти е бил в близките 5 - 6 месеца или по - скоро към E-то?Като каза сега, че си минал през всички тия мъки дето и аз се каня, а няма ефект, също и това, че в бензина ни сигурно плуват амеби, се замислих, че ако често караш на резерва (както аз напоследък), може какво ли не да попадне по горивната система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам по-скоро на повече от половината, стрелката ми не показва много точно, и когато е към резервата и долея до горе, събира най-много 22-24 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е решило :unsure: профилактично презапояване на всичките спойки на релето няма да навреди.

Колега точно същия проблем имах и аз преди свалих го намира се на щофьорското място кадето е ръчката за отваряне на предния капак има една пласмаса и зад нея малко неприятно е стигането до него но не е невъзможно ще гледам да ти кача схемата да ти е по-лесно иначе презапоих всички спойки от тогава вече 7-8 месеця нямам грам проблем.Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...