Jump to content
PETE_TONG

Смукател от D15z6 на Д14А4 ?

Recommended Posts

Ето ,че дойде ред отново да почна да постягам кочинката. Предлагат ми смукател от Д15З6 (голо тяло),което знам че ще стане на бхода на рънърите и дросела ще пасне. Притеснението ми е дали ще се намери място по него за останалите датчици и прочее и най-вече какъв ефект да очаквам??? Да търся ли от Д16З6 или да слагам този от Д15З6?П.П. За суапа на Д16З6 смукател всичко ми е ясно ,кое как става и къде му е мястото,но май Д15-ковия имаше някакъв пиниз или се бъркам???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ,две мнения и може да се затваря темата. никой ли няма да се изкаже по въпроса???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених моя D15Z6 колектор с D16Z6(по-скоро с негов еквивалент) и мога да постна няколко сравнителни снимки. Има разлика в обема(Д16-рънърите са по-широки); Д15-ковия колектор има ЕГР клапан(Д14-та няма такъв). Аз на твое място не бих взел Д15 колектор, защото той не би бил използваем, ако в бъдеще се слолжи(може и портната) Д16 глава(чиито портове са по-големи от Д15-те рънъри). Мисля, че ти вършат работа повечето колектори от Д16, а и Д15Б7 става. Моя Д16 колектор е от англичанка с Д16У3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той този ЕГР клапан може ли да се затвори със някаква тапа от ламарина и силикон както отзаде на Д16З6 смукателя се затапва RACV-to или не ??? На мене ми трябва смукател само да махна грозния фабричен на Д14-ката,което предполагам и Д15З6 смукател ще го свърши и ще има положителна разлика или да взимам от Д16З6???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той клапана при теб няма да изпълнява никаква функция,защото ти няма да го използваш. Ако самия клапан го има на колектора, той естествено запушпва отвора,така че нямаш ядове. Въпреки всичко аз не ти го препоръчвам-все пак при бъдещ тунинг само ще те спъва и в крайна сметка ще се принудиш да го смениш. Единствената причина, която виждам е да ти излиза без пари. Иначе ако няма да развиваш колата и търсиш само по-дабра визия-тогава визията ще я имаш. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той естествено запушпва отвора,така че нямаш ядове.

мда, ама не съвсем ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки на двата колектора:http://sl3000.snimka.bg/automobiles/honda.442586.19458258http://sl3000.snimka.bg/automobiles/honda.442586.19458273Ясно се вижда ЕГР клапана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно от това не съм сигурен,че на отливката мна главата имаш отвор за ЕГР. Този тунел започва от изпускателния порт на 4-ти цилиндър и завършва в този отвор: http://sl3000.snimka.bg/automobiles/honda.442586.19458752

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче не съм сигурен ,че моя отвор за водата който се пада до отвора за ЕГР-а на Д15-ковия смукател е кръгъл. Се си мисля по спомен ,че е един нестандартен като форма ,четвърти такъв. Аз не искам да я засилвам на макс,искам само малко да живне. Аз знам и имам потвърден резултат от слагането на смукател от Д16З6 на Д14А4 ,почна да дърпа доста по сериозно,идеята е дали ще постигна този ефект и със смукателя от Д16З6??? Май,май ще си търся от Д16З6,поне всичко си съвпада като отвори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си видял тази снимка: http://sl3000.snimka.bg/automobiles/honda.442586.19458258Отдолу е Д16-ковия всмукател. На него отвора за водата също е четвъртит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...