Jump to content
men4e

Проблем с уред на таблото

Recommended Posts

Здравейте колеги. Както винаги и този път въпроса ми е много тъп.Развалях си таблото и сега уредът за температурата не работи правилно. Като дам на контакт (дори и при студена кола) стрелката се качва на макс т.е. на вертикално. Ако може да ми кажете може ли да се оправи, какво може да съм преебал и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега на старата ми англичанка имах същия проблем и какво ли не проверявахме и замервахме и все на камък,докато най-накрая не открихме проблена,а той беше скъсана жичка от намотката на самия уред който е в таблото.След много внимеателното му запойване проблема беше решен и всичко си работеше както си трябва.п.с.Устех и дано съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп мерси за отговора. И аз ги гледах тия жички, но не можах да видя да е скъсана някоя, но пак ще огледам. А има ли шанс да без да искам да съм превъртял стрелката с 1 оборот и да заради това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за превъртането не знам как стои въпроса.И аз доста оглеждах докато открия точно къде е пробива,понеже са досто тънки тия намотки.А иначе какво ли не пробвах,вадих и датчика който е на двигателя,който си беше в ред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същия проблем със стрелката на температурата, а сега го имам с тази на горивото. Проблема при тази на температурата се оказа точно скъсана жичка (тази която е запоена на масата беше при мен). От превъртане едва ли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така ми изглежда уреда в момента. Качва се жената и вика "Мило абе тая кола що е толко топла?"

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Утре ще го развалям пак та да огледам и ако някой има някфо друго предложение да казва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Намери си от някъде ако можеш едно работещо табло или такова с работещ уред да си сигурен че е от него.п.п.Mисля,че е на волтаж сигнала към него.Ако не е на съпротивление.Като го отвориш таблото закачи един мултицед и като запалиш колата почни да мериш на волтаж,ампераж.... А ве което се покаже :unsure: После вече ако не мое се опрай си купи нов уредп.п.2Лично за нем това е първостепенен уред на таблото,заедно с лампата ан маслото

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А тоя проблем не е ли откато боядиса /сваля / стрелките :unsure:

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Първо ги боядисах (без да ги свалям) и си работеше. После го свалих пак за да го изчистя да блести като на снимката и уж нежно ама може да съм му направил нещо.Аз за това питах дали може да е от превъртане на стрелката с цял оборот щото по-може тфа да съм направил отколкото да съм скъсал жичка, ама утре ще видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя булид :unsure: точно за температурата я пипах и аз нещо /дошло ми е от вътре явно/ и няма оправия .Как ли не я местих не ,смених го и се оправи.Дано при теб има решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е а дано, ще видим утре.А ти докъде стигна с "булида" пиши си в темата да гледам развитието на сериала, че ми е интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...