Jump to content
Guest Magnum

Toyota отнемат Японското GP от HONDA!

Recommended Posts

Guest Magnum

Fuji speedway, което е собственост на Тойота както пистата Сузука е собственост на Хонда, е сключила договор със ФИА да приюти голямата надпревара на Япония, от догодина нататък.До сега голямата награда на Япония се провеждаше на пистата Сузука, от 20 години насам. Пистата Сузука е построена лично от чичо Соичиро, а синовете му Муген и Спуун пък носеха тухлите и коросана!Пистата Сузука е любимата писта на покойния Сена, както и на повечето истински пилоти във Формула1.Но понеже Ферари и специално Шумито не се представят добре на тази писта, пък Тойота вече е с 'правилните' гуми, за това ФИА ги омилостивяват да има състезание на тяхната писта.Тази година загубихме СПА, догодина ще изгубим и Сузука! Те не останаха истински писти за истински пилоти ...Всъщност не е ясно дали ще изгубим Сузука, или Сузука ще приюти нещо като Азиатско Гранд При - все пак има още 2 японски отбора във Формулата и двата са Хонда. Пък и Сато е казал, че ако няма Сато всяко състезание ще изблъсква от пистата произволен пилот с червена кола и червена каска - така че шансовете Сузука да остане в календара са много големи. Може би ще има едногодишна пауза за обновяване на съоръженията и асфалта (които между другото са на много високо ниво и така, особено сравенени със Спа, Силвърстън, Нюрбургринг)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

опс обърках хоросана с кроасана, гладен бях докато писах ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

E тия хора не знаят къде да спрат, накрая тотално ще осъкатят цялата формула. Верно че Спа я няма в календара, а и Сузука щом от догодина я изваждат :D , те май нещо искаха и Монако и Силвърстоун също да ги махнат, е тогава какво ще остане?!? :D Дано да си прав и да е само за догодина, но щом вече са подписали договор се съмнявам да е само за 1 сезон! :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

То като помисли човек колко пъти вече промениха правилата?!Май друго не остана да започнат да отхвърлят и сменяват писти и то ше стане една ФОРМУЛА ТА НЕМА щО! :bounce: Но за нас феновете остава само коментара :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder
:D и без писта - хонда пак ще са сред лидерите в този спорт :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO
:D:bounce: Тия от ФИА въобще наред ли са???? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest IvoSi

:unsure:  :tongue1: Тия от ФИА въобще наред ли са???? ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Не са наред и го доказват постоянно :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Вземате по един

Публикувано изображение

и действате по избор

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec

Здравеите колеги и на мен ми е тъпо като сменят правилата всяка година но пак това има донякаде и свойте плюсове ако следите цифри и резултати .....само говори по себе си :tongue1: а за пистите .... мисля че това не е просто хрумване на ФИА да изключи едни от най добрите писти от календара на Ф1 може би има някаква друга причина .... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

просто хрумване на ФИА да изключи едни от най добрите писти от календара на Ф1

<{POST_SNAPBACK}>

засега никой не говори да се изключи Сузука. Единствено се споменава, че на Фуджи ще се провежда японската ГП (което изключва да се провежда на Сузука) но на Сузука ще се провежда под друго име - не е ясно още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

Здравеите колеги и на мен ми е тъпо като сменят правилата всяка година но пак това има донякаде и свойте плюсове ако следите цифри и резултати .....

само говори по себе си  :ebanjeee:

а за пистите .... мисля че това не е просто хрумване на ФИА да изключи едни от най добрите писти от календара на Ф1 може би има някаква друга причина ....  :hondarulez:

<{POST_SNAPBACK}>

За правилата е така, наистина е добре да се променят, най-малкото защото така става по-интересно, но ф1 освен всичко друго е и история и традиции един вид, като се режат най-добрите писти от календара, според мене по този начин се реже и самата формула. Ако нещо бъркам нека някой ми каже по какво ще се различава ф1 от например формула 5001 която може да се разберат 5-6 производители на автомибили и да си направят отделно, а на чичо Бърни така да му дойде доста вътрешно и за лизенза и за всичко!?? :balloon:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1

Ами нали на там вървят лека полека :worthy:,големите производители да си направят формула :) според мен ще е идеалка , но ...... дълга тема ...... най-вече технологийте ще се развиват яко , а за мен това е най-важното ...и чак на 2-ро място са пилотите ;) миналата година имаше темичка по въпроса за пилотите правилата и т.н. Ама Сато как беше откачил ...... 3-4пъти беше по интересно да го гледам с ония Луси от Мидланд как се минаваха :P на всеки завой по 2-а пъти :punk: и не му се дава деааа откачения , с шаси от 02г. :P бивало и с хонда двигател ..... но не ги даваха много много деааа и пациентите деаа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec

Ами нали на там вървят лека полека :worthy:,големите производители да си направят формула :P според мен ще е идеалка , но ...... дълга тема ...... най-вече технологийте ще се развиват яко , а за мен това е най-важното ...и чак на 2-ро място са пилотите :punk:

<{POST_SNAPBACK}>

Колега те мисля че отборите и те се развиват доста добре и сега и не мисля че пилотите са на 2-ро място :) защото ако не е (Пример) Шумахер вав Ферари от Кончетата нямаха да имат и една победа а не световни титли

а за барзината на болидите ..... няколко поста по нагоре написах има цифри и резултати ..... от тази година и от предходните ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1

Безсмислени спорове е безсмислено да се водят колега. Сигурно индикар ... с по 1 шаси и 1 двигател.... е състезанието в автомобилния спорт, което развива най-много технологиите в автомобилостроенето . За пореден път ще кажа само , че който иска да гледа пилоти и че пилотите са най-важният елемент може спокойно да гледа карт серии ... Колкото до Шумахер харесвате го или не той одавна е събитие във Ф1 ,подобно на което може би ще имаме възможност да видим още 1-2 пъти макс. НО Ферарита ,че бяха адски по-бързи от всички останали през всичките 7 год. ... изобщо не можеш да го оспориш ! .... А как са изградили колата , дали е помагал или направо я е направил ... е отделен въпроз - факт е първото ! Всички гаражисти са отживелица и действителността започва да го показва ....Съжелявам за офтопика, със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...