Jump to content
kraichev

Оборотомера не показва правилно

Recommended Posts

колеги четох теми търсих в нета но не мога да си обясня този проблем колата ми е сивик d15b2 5-та генераия та оборотомера ми не показва правилно като я запаля показва 1000 оборота но като натискам газта стрелката мърда малко от около 1500 нагоре започва да се движи бавно а двигателя си вдига обороти сменям скоростите на около 3000 а оборотомера показва 2000 от време на време рядко и за малко заработва както трябва показва правилно и не знам какво му е ако някои има идея ще съм благодарен да ми помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш работещ уред (само оборотомера) или цялата конзола с уредите и сменяш :lol: Друг начин няма, просто тия оборотомери се прецакват чат пат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а няма ли сервиз в пловдив в които да ми го сменят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

а няма ли сервиз в пловдив в които да ми го сменят

Не ти трябва сервиз, става много лесно. ТУК е описано как да свалиш таблото. Самите уреди са на 4 болта и 2 букси, откачаш и вадиш конзолата. Ако си купиш цяла конзола с всички уреди - директно сменяш. Ако ти се занимава, можеш и само оборотомера да смениш.П.с. - все пак първо пробвай с други уреди (ако има как да вземеш от някой) за да си сигурен че проблема е там. Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако играе стрелката на оборотомера без да играят самите обороти на двигателя,свали дистрибуторната капачка и стисни малко буксата на синия кабел на комутатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси пич но не играе стрелката просто като натискам газта оборотите се вдигат а стрелката отчита доста по малко от колкото в същност са .... сега се прибирах към града натиснах колата малко и като вдигнах към 140 км започна да показва вярно оборотомера и така до вкъщи утре като я запаля ще вида

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...