Jump to content
aλexandro

Покривало за кола

Recommended Posts

Здравейте приятели! Някой интересувал ли се или гледал ли е скоро покривала за кола? Какви са вариантите, марките, моделите, цените? Искам да си купя, понеже моята кола е уличница и освен жестокото слънце, наскоро смених предно стъкло заради градушките. Искам да си взема нещо което да е толкова добро колкото да ми свърши работа. Не държа нито да е най-здравото и скъпо, нито да е най-евтиното и некачествено. Търсих миналата седмица в Практикер Плевен, понеже ми казаха че там имало някакви, но беше останал само най-малкия размер - 1 брой и казаха че няма да докарват повече. Гледах и в Бриколаж - там въобще нямаше. Също ще е добре и ако някой с Прелюд даде мнение какво покривало ще стане на колата, защото едва ли всички са универсални. Намира ли се оригинално Хонда покривало някъде? Чувал съм също и за варианти да се изработи покривало от шивач. Може някой ако е опитал да сподели опит - материали, цени и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.. бях гледал скоро в МЕТРО по 30-40лв. имапе универсални за леки автомобили. Аз искам да си поръчам от някъде покривало, което е точно за модела :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Практикер Варна има универсални покривала за кола по 20-тина лева, материала е нещо между мушама, бризент и шушляк :P ... мисля че имаше три размера S, M, и L. Същите такива универсвални в ebay са около 20-30 паунда от UK, а от USA идва малко по-скъпо зареди по-големия шипинг!

Има и оригинални на Honda за Prelude ама там цената е няколкостотинхилядимилиарда новозенлански франка :lol::):D иначе са пълна гъзария...

ето pic:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.. бях гледал скоро в МЕТРО по 30-40лв. имапе универсални за леки автомобили.

И за прелюд стават перфектно.Аз моето го имам от 1 година и единствения проблем с него който съм имал е, че се скъса връзката,която минава под колата при един мноо силен вятър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер си взе за прелюда колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че беше средния ама не съм сигурен.А съм си хвърлил картончето с описанието да видя от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://eftini.com/avto-aksesoari-drugi-c-1...=4&sort=20aТук има "някакви" по-евтини .. И аз съм си мислел за такива покривала, че от доста време колата ми стои ,но ме е страх да не се прецака боята от тях. При влажно време и вятър да не се надраска или нещо от сорта. Пише че няма проблем ама..А между-другото, ако държиш колата пред вас на улицата, според мен по-добре е по-евтиното ,че доста бързо може да изгориш с 200лв :lol: От далече се набиват на очи. Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой случайно да е виждал покривала, които да са ефективни против градушка? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, чета темата и ме е яд защо няма за нашите коли покривала с хонда надпис и т.н.Не може ли да си направим групова поръчка на някакви яки покривала.Може да напишем и хонда фен клуб.Някой има ли идея дали е възможно?Аз ще се поразпитам!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И на мен това ми се върти в главата. Мисля си че най-доброто покривало което може да се намери в България за парите си е правеното по поръчка (противно на логиката). Проблема едва ли ще е в избора на материал (което ще е според джоба както кожените тапицерии), колкото в самата кройка. Докато при тапицериите е възможно да се копира кройката как ли стои въпроса с покривалата? Може би има фирма която би се наела да направи нещо, но на каква ли цена? Тук идеята за групова поръчка е доста добра, но нека някой да каже дали има фирма която да го направи. Иначе ако някой намери кройката на едно истинско ЖДМ покривало за един или няколко модела, ще е направо супер :unsure:

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,преди да тръгна за чужбина обиколих целия пловдив.то не беше практикер,то не беше метро,то не беше бриколаж.никаде нищо качествено.в практикер имаше няква пародия на покривало.беше синьо и много тънко.40лева и се скъса на втория ден.неискам да си спомням.принудих се да си купа от гърция за 100 евро.покривалото е нещо средно между мушама и гума.отдоло е ватирано и същевременно много нежно.дебелината му е около 3 мм.има и гаранция 5 год.много ме е яд,че в наща смешна държавица не намерих нещо качествено да си дам там паритене се лъжете и не копуваите нашенски,по добре си направете групова поръчка от чужбина.поне няма да съжалявате после

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой се навие да даде хубаво покривало може да се пробвам да сваля кройката и да ушия. материали има, но не ми се занимава да си правя аз крока. иначе за надписи може да се пробвате при фирми които правят щампи на тениски да кажем или при такива които се занимават с рекламни фолиа и лепенки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дори не мога да намеря половинка на нормални цени... такова сребърно което покрива стъклата и пази от слънце :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара, но все пак ако някой скоро е купувал качествено покривало нека да сподели! Предполагам и за други колеги ще бъде полезно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги търся и аз покривало за Сивика(хечбек) 7-ма генерация.Чудя се дали няма такъв тип покривала, който да покрива колата само до долната част на стъклата и да се фиксира с помощта на ластици примерно през страничните огледала и задната чистачка.Мисля, че съм виждал нещо такова преди години и сега ми изплува в паметта (или въображението).Ако някой има инфо за хубави що годе покривала моля да сподели.Поздрави!

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз колеги си взех покривало от една авто мания. Миля ,че струваше около 20-25 лв. Някаква странна материя , която уж "не пропускала вода " ...е за съжаление се оказа ,че пропуска .Хубавото е ,че е с ластици в долната част и стяга хубаво около колата.На мен лично ми върши хубава работа защото паркирам колата си в двора под дърветата и не ми падат всякакви боклуци отгоре. Пести ми едно миене. В БГ е трудно да си купиш нещо качествено за съжаление :( .Или ако си намериш някои ще ти го ГЕПИ ( не ,че мн ще му трябва ама ей така да ти го вземе за спорта).

Редактирано от hyp3r
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...