Jump to content
WaveMastaa

Идея за тема - Фотоконкурс

Recommended Posts

Окрилен от идеята за тема, в която се прави състезание за визуален тунинг на коли, се замислих и си казах.... зашо да не направим тема, която да е фотоконкурс. Идеята е следната - месечен конкурс на снимки, направени от нас, с наши фотоапарати, класът на апарата не е от значение, на предварително определена тема. В последната една седмица на месеца се пуска анкета, в която се гласува и снимката, спечелила най-много гласове, носи на автора си морална награда, или ако някой се нагърби - някаква малка награда.

Или малко по-разгърнато обянснено.

В началото на всеки месец се определя темата на конкурса - вода, гора, планина, хонда, жега, лято, цици, дини.... всичко, което може да провокира колегите да снимат и да пуснат снимки. Всеки да има право на три снимки, за да има реална конкуренция между участниците. Трите снимки се пращат само на предварително посочен мейл и в последната седмица на месеца се пуска анкета, в която потребителите на форума в крайна сметка да изберат една снимка, която да спечели. В анкетата снимките се пускат анонимно разбира се, за да няма пристрастия и за да се гласува за снимка, а не за потребител. Нужен е един организатор на конкурса, който да събира и да пази снимките, пратени на мейла, както и да не издава коя снимка на кого е. Името на победителя се разкрива разбира се след края на конкурса. За наградата - може да е само признанието на гласувалите, може, ако някой се нагърби с осигуряването на някаква малка награда, да е нещо символично - ключодържател, бира на някоя седмична... нещо такова.

Идеята не ми е да се конкурират темите за дигиталния визуален тунинг на форума, а да се разбудят колегите и потребителите и да се сетят, че в разделите на форума може да има и забавни и полезни теми, различни от "кой с каква газова кара"," кой на колко ракии е в момента", "кой има бенка на задника" ит.н.

Тази тема я пускам тука, защото дълго време се чудех къде да я поместя - дали в общите или офф топик. Ако модераторите преценят, че темата ще е по-подходящо да се премести в някой от тези раздели - да я местят.

И да, тази тема е сондажна - да събуди интереса на колегите и да се види има ли желаещи.

Аз лично с удоволствие бих участвал, бих и организирал първите няколко конкурса.

Давайте, вие сте на ред - искате ли или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е екстра, аз бих участвал в такова чудо. Можем и да си съберем някакви пари участниците и спечелилия да ги вземе за да ни почерпи. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Пепи (a.k.a WaveMastaa) обръщам се така към теб понеже се познаваме лично, ще те питам направо имаш ли желанието ти да се нагърбиш с тази организация за конкурса. Не визирам наградите на този етап поне. А тематиката на конкурса (месечни, седмични и тн.) и подредбата на снимките и анкетите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палци горе :lol: Доста хора има дето щракат от форума, ще се получи интересно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз мога да ви дам първата тема за конкурса:

Как видях 7-мата национална среща на хонда феновете в България 2-4 юли 2010 м. Узана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи (a.k.a WaveMastaa) обръщам се така към теб понеже се познаваме лично, ще те питам направо имаш ли желанието ти да се нагърбиш с тази организация за конкурса. Не визирам наградите на този етап поне. А тематиката на конкурса (месечни, седмични и тн.) и подредбата на снимките и анкетите?

Аз го казах в началото на темата, няма проблем да пусна темата, да се определи темата на фотоконкурса и т.н. Само някой трябва да ме ориентира с начина на качване на снимки и как се пуска анкета. И моля, който ми знае името... нека не ме нарича "пепи".... не ми е приятно и това е едно от малкото неща, за които се засягам.Смятам да пускам темата в Off Topic...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра :) С качването на снимки и анкета ще се справиш лесно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Съжелявам, не знаех или съм забравил (че не съм си пил гинкобилобата). Пусния в Офф Топика ще я закача важна. Трябва да си харесаме тема. Със техническите подробности около анкета и качване на снимки ще помагам.Кой ще се ангажира да направи предложенията анонимни. Тоест кой ще приема снимките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да направим един мейл, на който да се пращат снимките, или пък може някой да посочи личен мейл. След малко правя темата, нека колегите да я видят и като стане ясно кой ще участва, да пуснем някакъв мейл в темата. За сега аз ще се нагърбя с отговорността да поорганизирам първия конкурс.Даже смятам да предложа три предложения за тема на фотоконкурса, от които заинтересованите колеги да гласуват в темата, и да си изберат една тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер идейка, давайте, ще следя с интерес :redx:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако искате аз ще се занимая със снимките, давам един мейл и се почваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е Страхотна :cool:

 

 

---------------------------------------------------------

HONDA CIVIC R TYPE :) (H)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И вече усъществена колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...