Jump to content
elanmorin

Питане за сваляне на газова уредба

Recommended Posts

Може ли да излезе някакъв проблем при махане на газова уредба? Понеже не ги обичам АГУ-тата и ме интересува ако си взема кола която е била с газова или е с газова и и я махна ще има ли някакъв проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с ква газова е била, но дали обикновена или ГИ няма да имаш проблем, просто трябва да възстановиш някои неща- кръга на водата през изпарителя, ако е с Ги трябва и да запушиш дупките които са пробити в колекторите за дюзите. Наи добрия вариант обаче си остава да си купиш кола без газова, кола с монтирана газова внос от вън се предполага че е карана много хиляди километри, там току така газова не слагат хората. Още повече прословутите проблеми с реглажа на клапаните при хонда и газовата като допълнение към това не са никък добър вариант. Затова търси си кола без газ. А пък ако чак толкова си се затръжкал за някоя която е с монтирана газова за кво ти е да я сваляш, караи си на бензин, свали само бутилката да не ти заема място и си караи (може да свалиш и плочката ако е с обикновена газова да не ти бърка въздуха), че не се знае къв акъл може ти доиде някои ден. Може да ти уври главата и да ти отанее джоба и да посегнеш към газта. Само не ми споменаваи за-бомбата в колата и видиш ли колко опасно била газта, ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с ква газова е била, но дали обикновена или ГИ няма да имаш проблем, просто трябва да възстановиш някои неща- кръга на водата през изпарителя, ако е с Ги трябва и да запушиш дупките които са пробити в колекторите за дюзите. Наи добрия вариант обаче си остава да си купиш кола без газова, кола с монтирана газова внос от вън се предполага че е карана много хиляди километри, там току така газова не слагат хората. Още повече прословутите проблеми с реглажа на клапаните при хонда и газовата като допълнение към това не са никък добър вариант. Затова търси си кола без газ. А пък ако чак толкова си се затръжкал за някоя която е с монтирана газова за кво ти е да я сваляш, караи си на бензин, свали само бутилката да не ти заема място и си караи (може да свалиш и плочката ако е с обикновена газова да не ти бърка въздуха), че не се знае къв акъл може ти доиде някои ден. Може да ти уври главата и да ти отанее джоба и да посегнеш към газта. Само не ми споменаваи за-бомбата в колата и видиш ли колко опасно била газта, :P

Ами преди няколко месеца бяха съобщили, че едно момче се уби точно заради газова уредба, но така или иначе изобщо не ми харесва. Питам понеже примерно е тука една ми харесва ама е с газова...http://www.cars.bg/u129569

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Всъщност статистиката за изгорелите коли са в пъти в повече тези които нямат газова уредба. Като под пъти имам предвид десетки пъти. Ако твърдо искаш кола без газ просто търси такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономик + газ = много малко пари, на бензиностанцията...Относно конкретния автомобил, пише, че газовата е нова - значи(евентуално) не е карана, на газ - махаш я и си свиркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с ква газова е била, но дали обикновена или ГИ няма да имаш проблем, просто трябва да възстановиш някои неща- кръга на водата през изпарителя, ако е с Ги трябва и да запушиш дупките които са пробити в колекторите за дюзите. Наи добрия вариант обаче си остава да си купиш кола без газова, кола с монтирана газова внос от вън се предполага че е карана много хиляди километри, там току така газова не слагат хората. Още повече прословутите проблеми с реглажа на клапаните при хонда и газовата като допълнение към това не са никък добър вариант. Затова търси си кола без газ. А пък ако чак толкова си се затръжкал за някоя която е с монтирана газова за кво ти е да я сваляш, караи си на бензин, свали само бутилката да не ти заема място и си караи (може да свалиш и плочката ако е с обикновена газова да не ти бърка въздуха), че не се знае къв акъл може ти доиде някои ден. Може да ти уври главата и да ти отанее джоба и да посегнеш към газта. Само не ми споменаваи за-бомбата в колата и видиш ли колко опасно била газта, :D

Ами преди няколко месеца бяха съобщили, че едно момче се уби точно заради газова уредба, но така или иначе изобщо не ми харесва. Питам понеже примерно е тука една ми харесва ама е с газова...http://www.cars.bg/u129569
Ако ти е писано се обесиш не ма се удавиш споко :lol: Вероятността да катастрофираш с самолет е по голяма от това точно пък газовата да стане причина да загинеш :lol: Знаеш ли че пожар в колата е много по лесно да се получи от бензин от колкото от газ :lol: бензина си капе улива и в пъти по бавно се изпарява от газта, и само чака да доиде от някъде искарата :lol: газта за разлика от него изпусната и в минимални количества които не могат да доведат до заплаването и поради голямото и бързо разреждане с въздуха смърди та се не трае. Така че теча ще установиш първо с носа си преди да го видиш с очите си :lol: При ПТП не даи си боже пожарите са предизвикани от ел инсталацията на първо място! а от там н апосле на какво гориво си е без значение :lol: По въпроса з аобявата, ако наистина е сложена скоро газовата можеш спокоино да вземеш колата, предполага се че не е карана много. Свали си бутилката от багажника и плочката от въздуховода и си караи. До момента в които ти натежи на джоба, тогава винаги можеш д аизровиш бутилката от мазето и пак да я монтираш и да подкараш на газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...