Jump to content
DNS

Май работи на 3 цилиндъра D15b2

Recommended Posts

Здравеите. Скоро един майстор ми смени свещите. Като запалихме колата тои каза че не работи добре. Хвана го ток от дистрибуторната капачка. Смених я заедно с палеца обаче звука на двигателя не се промени. Пробвах да вадя кабелите на свещите един по един. Като махна кабела от 3ти цилиндър звука не се променя. Пробвах да взема кабели от друга кола... Същото! Пробвах да разменя свещите на 4 и 3 ти цилиндър... Същото! За момента нямам идея от какво може да е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Забравих да пиша, че изкарахме свещта с един приятел и запалихме двигателя да видим дали има ток. Ток има , но не съм сигурен че проблема не е от него... Мерихме компресията и човека каза 11.5-12 на всички цилиндри.

Редактирано от dns

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, не е добра идея да вадиш кабелите от свещите защото така изгаря бубината. Проверил ли си дали инжектора на цилиндъра които не работи отваря?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм проверявал инжектори. Колата е моно инжекцион, мисля че има два инжектора, но не съм сигурен.. ще прочета още малко... Благодаря за съветаМежду другото, когато махна кабела на 3ти цилиндър, щума не се променя, но когато дам газ без зъщия кабел разлика се усеща...

Редактирано от dns

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, верно че е моно... В крайна сметка, ако работи на 3 цилиндъра би трябвало да тресе доста на празни... поне при моита като спра единия цилиндър и аха да угасне... може и всичко да ти е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

не би ли трябвало да се променя еднакво звука на двигателя, без значение кой кабел ще махнеш..?

Редактирано от dns

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, би трябвало ефекта да е еднакъв при спрян които и да е цилиндър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си с нови свещи, при размяна на кабели няма ефект, компресията ти е еднаква на 4-те цилиндъра и си сменил капачка и палец значи всичко ти е наред. кофти звук може да се получи и от изпускане от генерацията ;) получава се и претрисане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също мислех малко за генерацията, но при факта който се случва не ми се вижда логично. както каза колегата VEX "" Да, би трябвало ефекта да е еднакъв при спрян които и да е цилиндър. ""

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой нищо не казва... компютърна диагностика или нещо друго да направя??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Преди време имах подобен проблем на предишната си кола-оказа се недобре работеща бубина!Така че може да помислиш и над това!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сложа пълен инжекцион. Тъкмо като сменя делкото ще видим дали е от бобината. Пък и по лесно ще се връзвам с лаптопа за даталогинг. Намислил съм някои неща но ще пусна отделна тема за тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Преди време имах подобен проблем на предишната си кола-оказа се недобре работеща бубина!Така че може да помислиш и над това!Успех!

Проблема е решен с нова бубина. Просто сега изгоря и се наложи да я сменя. Разхода на бензин падна значително (от 7.5 извънградско на 5). ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...