Jump to content
kortik

масла Политрон

Recommended Posts

Здравейте колеги, Някой има ли впечатления от маслата политрон, и ако ги е използвал може ли да сподели ефектите. Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и мен ме интересува този въпрос. Смятам и аз да се насоча към това масло. Големи реклами, голяма работа. Дже гледах и един оф-роад състезател как го хвалеше. Остава въпроса дали всичко за това масло е вярно, или е поредната измислица?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, аз преди време се опитах да получа информация на какъв принцип действа това масло, но не получих такава (информация чрез кореспонденция от вноситела на маслото в България).Занимавам се с Металознание, и не получих нито един конкретен отговор за начина на действие на маслото: какъв слой образува, с какви елементи, и т.н.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво е нужна нова тема за същото масло?

И като сме 'почнали с линкове: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthre...сла-Polytron. Забележете кои се оказват доволните накрая, както и сходството между главното действащо лице в тази тема и темата от форума на FIAT. Ето и още една тема: http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic....490&start=0.

Като се разровите по-надълбоко из форумите виждаме следната схема:

 

1) Някой пита за въпросното масло.

2) До ден-два се появява въпросният господин POLYTRON (може би е този, но може и да бъркам) и се започва с "облъчването".

 

Аз лично не можах да намеря нищо по руските форуми и като казвам "нищо", значи имам предвид наистина нищо, а лично за мен това е показателно. Не виждам с какво това е по-добро от което и да е качствено, наложило се на пазара и доказано масло. А и като гледам патоса от рекламните клипчета направо се отвращавам. Все едно гледаш WS Teleshop. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я че си карам с Мотул па кой ще да бръмчи с това масло...а за рекламиращите по-горе - банан :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин POLYTRON,защо не вземете да налепите рекламки по входовете на блоковете.И верно как по точно действа на металите в двигателя тази боза от Марс,или и вие си нямате представа какво продавате.Само не казвайте че е някаква тайна,защото ние доматите от давна ги ядем без коловите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май няма мераклии за ТУКА :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз да попитам нещо, но очаквам изчерпателен и компетентен отговор от господинът, който си рекламира продукта!Не претендирам да съм инжИнер или нещо подобно, но си разсъждавам така:Това с триенето на микро ниво го разбрахме, може да е възможно такова омекване и изглаждане на грапавините по триещите повърхности, но питам - след като се загладят тези повърхности, няма ли да се образува още по-голяма фуга между цилиндрите и сегментите??? Защото количеството материал няма да се промени, а само ще се промени неговата форма на микро ниво?А другият ми въпрос е свързан с газоразпределителните валове - След като омекнат гърбиците на валовете под въздействие на съставките на това масло, няма ли те да се набият и деформират от постоянните удари по клапаните/водачите и това да доведе до неправилната им работа и куп други проблеми след това? Поздрави и си чакам отговорите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ТодорНяма да получиш смислени отговори- аз се занимавам с Металознание и Термично обработване на метали и сплави- и досега няма кой да ме убеди в работата и положителния ефект (на какво основание) на това масло Политрон. Това, което показват на сайта като принцип на работа (навлизането на нещо в кристалната решетка на метала, и неговото "омекване и деформиране") според мен пълна заблуда !!!Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно затова си карам с OMV 10-40 и съм си много доволен - евтинко и добро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз сложих от добавката на Политрон в двигателното масло на моята Хонда ЦРВ 2.2.дизел / Кастрол магнатек А1 професионал 5W30/ и също във диференциала. Сега при смяната на маслото на скоростната кутия ще сложа и в нея. От същото масло Политрон 15W40 сложих на старата си кола Опел Астра 1.4 16 W която е на 190х.км. и между две смени ми гореше около 1.5 литра масло. Ще ви държа в течение за резултатите. С поздрав: Коста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш в диференциала не си прави опити с тва чудо на инженерната мисъл .... Ше стане "мацано дупе с тикви"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

аз сложих от добавката на Политрон в двигателното масло на моята Хонда ЦРВ 2.2.дизел / Кастрол магнатек А1 професионал 5W30/

...

На свинче - звънче. От какъв зор ще сложиш такова масло, а после ще му слагаш добавки? Ако се съмняваш в качествата на маслото, въобще не го използвай! Освен сега да вземеш да го източиш, да караш 100-200 км. (нали е чудотворно, няма място за притеснение :)) и после да се "похвалиш" в тази тема. Очаквам следващи мнения от типа "Opel-a утихна, вече не харчи грам масло. Honda-та по-добре не е била, тия добавки и масла са чудо!", придружени от появяването на оня досадник POLYTRON с реплики "Маслата са чук, нали ви казах! Наса-а-а-ам, народе! Двайсетачка литъра, ефтинджос! ЖиСиЕм-а на маслата! Граби, че не остана! Койт' разбира, тук се спира! Разсекретени военни технологии! Алелуя!" :)

Един по-здрав от мен! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

темата не е ли за Технически въпроси? или аз се бъркам,и нямаше ли подобна такава? :)и това ако не е реклама........... :)

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тема и там разтягахме локуми бая .. на следващата смяна на масло ше източа старото и ше сложа само 200-300 грама от тая амброзия политрон (колко да оплакне лагерите ) и шси карам като пич с модифицирана кристална решетка на метала ...бахти стар трека излезна тва мАсло.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата не е ли за Технически въпроси? или аз се бъркам,и нямаше ли подобна такава? :thumbs2:...

Имаше, да. Ето я. За това и питах защо е необходима още една, като очаквах, че поне ще ги обединят и заключат, защото POLYTRON си прави явна самореклама, но не би.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

аз сложих от добавката на Политрон в двигателното масло на моята Хонда ЦРВ 2.2.дизел / Кастрол магнатек А1 професионал 5W30/

...

На свинче - звънче. От какъв зор ще сложиш такова масло, а после ще му слагаш добавки? Ако се съмняваш в качествата на маслото, въобще не го използвай! Освен сега да вземеш да го източиш, да караш 100-200 км. (нали е чудотворно, няма място за притеснение :D) и после да се "похвалиш" в тази тема. Очаквам следващи мнения от типа "Opel-a утихна, вече не харчи грам масло. Honda-та по-добре не е била, тия добавки и масла са чудо!", придружени от появяването на оня досадник POLYTRON с реплики "Маслата са чук, нали ви казах! Наса-а-а-ам, народе! Двайсетачка литъра, ефтинджос! ЖиСиЕм-а на маслата! Граби, че не остана! Койт' разбира, тук се спира! Разсекретени военни технологии! Алелуя!" :D

Един по-здрав от мен! :P

 

Своето мнение можеше да го изкажеш и по нормално. Имам предложение към модераторите: подобни невъздържани и подигравателни изказвания да се изтриват.
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Политрон 0-40W вече 10000км и съм доволен.Преди карах с Мотул,хубаво е но е скъпо и с нищо по-добро от политрона.За този пробег и грам масло не е изгорил а съм на 165000км.Карам Сивик 1,6 VTEK и съм слагал и добавка за бензина,има добър ефект в сравнение с поне 4-5 други които съм пробвал.Не пишете глупости когато не сте пробвали нещо....лесно е да се плюе само.смятам да го карам поне до 20000км пък ще видим.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,маслото е 5W40....пълна синтетика

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И се регистрира тука, отвори търсачката, потърси темата за това масло която е забравена от 1 година и я вдигна пак, само за да ни споделиш това ли?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...