Jump to content
bashshefa

Шлайф на глава

Recommended Posts

Здравейте колеги, Ще си свалям тези дни главата на двигателя и мисля да я шлайфам повечко, с цел по-голямо сгъстяване. Колко може да се сваля от главата без да има среща между клапаните и буталата, и ако някой знае колко трябва да сваля за да стане сгъстяването около 11.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Враца имаме движеща А9ка със милиметър и 2 десети свалени от главата, туй със 11.5-те е малко относително, но по калкулатор излизат близо 2 милиметра. :) Аз без специално предвидени бутала за тая цел, въпросната д16ка не бих се мъчил да я докарам до такава степен. Общо взето шлайфаш, зацепваш, мериш, смяташ, и процедурата отново - докато не ти дойде степента. (или докато не докачиш бутало с клапан :) при заводските бутала)Да не мислиш да слагаш афтърмаркет валове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валовете са вече сложени стейдж 2 на WebCam, но четох някъде, че тези валове за да са ефективни искат сгъстяване. Аз мисля да шлайфам 1.5мм., но незнам какво ще стане и затова питам ако някой вече го е правил да сподели. п.п. На този двигател за който казваш, че е шлайфан на 1.2мм. какво друго е правено и как върви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Той общо взето не е нищо съществено - port & polish на главата, сгъстена и добре настроено еку. Относно вървежа на "двигателя" - във 5та генерация хечбек със смотаната д15кова кутия стои на 1 кола зад 14.7 секундна д15ка. :DОтносно "не знам какво ще стане" - такъв филм няма. ;) Щом си решил да тЮнинговаш залягай на четене, така намерки правенето ще бъде докато не посрещнеш някой друг клапан на 1-2 двигателя (справка - стената на ПЛАЧА), и накрая ще седнеш да мериш и да смяташ. :)Айде стига толкова от мен по темата че верно ше станеш Баш Шефа - нема ти казвам сичко на готово. :)п.п. Ъъъ...как така валовете вече са сложени, след като си замислил да шлайфаш главата - болтовете (на главата) нали са под тях (валовете) ? :)

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валовете са сложени преди месец(да се види как е само с тях)и сега пак ще се свалят. п.п. казвай какво са правили по вашата Д16-ка , а пък от мен ще има почерпка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез валове, за да има максимален ефект от тях ти трябват раздвижни ролки, а не шлайф на глава!Това ти го пише в упътването, което трябва да имаш в оригиналната кутия на валовете.Найстина вземи прочети нещо по въпроса, но смени източника. :) Поздрави за проекта и успех! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и раздвижните ролки. Чета от доста източници, но нали и форумите са за това да питаш някой който се е сблъсквал вече с това нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и раздвижните ролки. Чета от доста източници, но нали и форумите са за това да питаш някой който се е сблъсквал вече с това нещо.

Здравей бре Явка браво значи си сложил валците браво тия дни ще ти звънна да се чуем иначе успех с проекта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и раздвижните ролки. Чета от доста източници, но нали и форумите са за това да питаш някой който се е сблъсквал вече с това нещо.

Здравей бре Явка браво значи си сложил валците браво тия дни ще ти звънна да се чуем иначе успех с проекта :lol:
:D Звънкай и давай идей, че с хондовите двигатели не съм много запознат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и раздвижните ролки. Чета от доста източници, но нали и форумите са за това да питаш някой който се е сблъсквал вече с това нещо.

Имах в предвид източника, от който си разбрал, че трябва да пилиш, за да ти работят валовете! :lol::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и раздвижните ролки. Чета от доста източници, но нали и форумите са за това да питаш някой който се е сблъсквал вече с това нещо.

Здравей бре Явка браво значи си сложил валците браво тия дни ще ти звънна да се чуем иначе успех с проекта :lol:
:D Звънкай и давай идей, че с хондовите двигатели не съм много запознат.
Ok фен ще се чуем и може ти дам някоя и друга идея и да ти посоча човек който може да ти помогне :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...