Jump to content
borko 30

Инцидент

Recommended Posts

Здравейте колеги!Оня ден един ми блъсна колата пред работа на паркинга и ми задейства алармата-излизам аз оня давал назаден и ми сцепил бронята и я олющил на 2-3 места боята и фара десния изместен със скъсани държачи!Не щише да викаме полиция щото не било катастрофа и вика ще се оправим двамата,аз обаче докато си гледам колата и не чувам нищо сякаш -пуши ми главата-досега никога не съм правил проишествия вече 10 години като шофьор и идва някъв от някво село там до Добрич и ме блъска докато е паркирана колата на паркинг дето и най-големите тирове ще маневрират без проблем.Ходих при майстори и ми казват всички 150 лева поне за ремонта,обадих се на оня обаче вика че нямал пари и щял да намери някъв негов познат дето едно време се занимавал с бояджийство да я оправи пък с него щели да се оправят после ,каза че в събота ще дойде да ходим при неговия човек ама може и да не дойде!Та въпроса ми към вас ,колеги е как се постъпва в такива случаи -ако все пак си удържи на думата и дойде те ще гледат да претупат работата и аз няма да съм доволен -как да го накарам да си плати и да я направи истински майстор ,щото Хонда е все пак и изкам да стане като хората ?А може и съвети във варианта да не се вясне.Разчитам на вас :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, дискутирано е и друг път :zen: Пиеш 1 студена вода и си оправяш колата сам. Както гласи 1 българска поговорка "Ти изтърви питомното пък ходи да гониш дивото." Трябвало е да викнете КАТ и да напишат протокол. Тогава щеше да се обърнеш към неговия застраховател, при който той си е направил Гражданска отговорност, и щяха да ти оценят/изплатят щетите. Сега нямаш никакви доказателства че той те е блъснал. Ако е съвестен човек ще ти се издължи (но не се надявай много на това). Съжалявам, че така ти го изсипвам, ама това е истината.П.С - Най-вероятно е бил нередовен (я ГО е нямал, я колата му е била неизправна) и затова не е искал да викате КАТ. Ще ти е обеца на ухото за друг път.

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежката е свидетел на случка та и ще свидетелства ако трябва -ще кажа че е избягал от местопроишествието и имам свидетел ,имам му номера на колата и имената

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) колежката ти хубаво е свидетелка,ама какво ще кажеш като за проишествието си уведомил едвам след една седмица.хубаво ще кажат е избягал ама ти защо сега съобщаваш.и пак пиеш студена вода и ако толкова държиш на протокол,и двамата със селянина го отнасяте за това че не сте уведомили.трябваше да се обадите до кат и да си напишете двустраните протоколи.сега кой знае при къв майстор ще те закара дето е изчуквал уазките в даповете едно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Давайте други идеи колеги -примерно него ,ако дойде как да убедя че си трябва истински маистор и да се разберем без заплахи и такива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммммммммм с удължението на крика как:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то ако е за бой ,аз съм два пъти по голям ,136кг човек дето се вика!Ма то вече не може така да се бият хората ,вече всички права имат и не знам кво си и накрая ако го ступам може и колата сам да плащам и него да го плащам!Аз ви питам като човек ,щото досега не съм имал такъв случай и как стои въпроса с разбирането между страните!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) след като не сте уведомили остава само едното ви разбиране като бели и цивилизовани хора,което не изключва леко резпектиране от твоя страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда както казва колегата тутманик ще трябва да го респектираш малко,че то иначе няма от кво да се трогне! Напрао го хващаи за ушите при някои маистор да ти плати ремонта и го пускаи да си ходи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това да ти е за обеца, в такива случеи всеки един от вас трябва да има протоколи, които отменят полицията и се попълват от вас - участвуващите в ПТП-то. И така нито той ще ти плаща нито ти на него нещо ами всичко си се поема от застрахователя на виновния. Няма просто кой какво да ти каже и което нещо да е легално. Може да си спреш колата утре на същия паркинг и да се обадиш на полицията и да кажеш, че е станало днес- един вид да излъжеш, ако ест. му помниш номера на човека, хем книжката ще му вземат, че е напуснал ПТП-то, хем ще вземеш някой лев. Това вече зависи от теб с каква съвест разполагаш, иначе друг съвет не виждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) този съвет не ти го препоръчвам по простата причина че човека може да искара куп свидетели и примерно че е бил и на работа по това време и да си навлечеш големи нериятности.виж го обясни му че искаш автомобила ти да стане о възможно най-добрия начин без да се правят компромиси а варианта с уведомяването на КАТ със заявление пак става но там вече и самия застраховател може да откаже плащане като се има в предвид ,че търсят и най-малката ричина да откажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението се казва "Двустранен протокол".Попълннен от двама ви с утрешна дата(примерно).Трябва да са ти го дали заедно с гражданската.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясноооо,друг път без полиция няма да мърдам ако ще и да трябва да се бием с другия.Пък сега като изкам да стане както трябва работата ще си платя и готово :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като е казал така ( да не викате КАТ ) то той е бил нещо неизряден ( без гражданска или преглед или книжка ), а и в този случай КАТ нямаше да дойдат и отново е трябвало да си попълните двустранен протокол. При условие, че той няма гражданска то си има Гаранционен фонд ( нали се сещаш за онези зелени стикерчета, които си лепим по прозорците със всяка гражданска, е те са един вид такса внасяна от всеки нас в този фонд ), който е създаден именно за такива случаи. В няколко застрахователни компании гледат щети по гаранционен фонд. Обезщетенията идват по-бавно, но идват и е по-добър вариант от това да чакаш обаждане. Дано да се оправиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последно изкам да попитам бояджийте във форума как се пребоядисва и лепи бронята стъпка по стъпка за да следя майстора какво прави щото ако платя и започне да се лющи примерно след 5 месеца направо ще ми се вземе здравето :lol: Моля за отговори тази вечер ако ви е възможно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега говори с виновника спрете си колите кадето е станало всичко. Вземете си двустранен протукол от застрахователя и се обадете на полицаите да дойдат за да ти дадат входящ номер за щетата и отам се оправяте двамата полицаите само ще ви питата дали имате някакви притенции към другата страна и всичко останало вече остава в застрахователите, огледи и всичко останало. Но първо виж какво ще се разберете с отсрешния ако не те одволетвори така както ти искаш му казвай всичко това и действайте и всичко ще е ок. Ако се наложи го натисни малко даже така е по добре и за него защото няма да се занимава с нищо после да плаща за ремонта. Неговата гражданска си поема всичките ти щети и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На него няма ли да му направят акт за който пак трябва да плати?Но така или иначе моля за инфо за какво трябва да си отварям очите при боядисването и лепенето на бронята щото аз никъде не си оставам колата без надзор,даже и за дребни работи гледам майстора кво прави щото .......абе щото това е най-ценното и скъпо нещо което имам и най-много обичам и осере ли я някой ще ме съсипе тотално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На него няма ли да му направят акт за който пак трябва да плати?Но така или иначе моля за инфо за какво трябва да си отварям очите при боядисването и лепенето на бронята щото аз никъде не си оставам колата без надзор,даже и за дребни работи гледам майстора кво прави щото .......абе щото това е най-ценното и скъпо нещо което имам и най-много обичам и осере ли я някой ще ме съсипе тотално

Скоро ми се случи същата случка и на виновника не му писаха нищо питаха ни дали имаме притенции и толкова казахме че нямаме идин към друг и това беше само че аз имам каско и нищо нему писаха. взеха ни данните и на двамата и дадоха входящия номер на птп и си отидохме на другия ден отидохме в застрахователната компания направихме оглед на колите и попълнихме некакви документи и това беше всичко оправих си колата застрахователите ми платиха и всичко беше ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък мойто каско адаш изтече преди няма и месец и тази година реших да не правя щото нямах отделени 400лв и то за белята баш сега се случи таз простотия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такаааааа,днес дойде тоя и ходихме при неговия майстор ,оня вика разбирам така онака,свалихме бронята и почна да ме подканя да си ходя ама аз неща!Ама накрая кандисах щото вика няма днеска да е готова че за утре!Викам ето 30 лева от мене само да не пестите от матриали и такива и да стане принцесата както трябва,понеже ми казаха други майстори че за пребоядисването на цялата броня поне 50лв щяли да са материалите и аз като човек викам и аз ще дам само да я направите както трябва!Обаждат ми се в 5 следобед и викат колата ти е готова щото взели къв си там бързосъхнещ си лак ли кво там!Отивам аз силен даже викам ще ги почерпя ся момчетата и гледам си бронята половината боядисана и лакирана и бие много на очи! :) Абе викам аз нали и пари дадох за ремонта на цяла броня а мастора вика то няма нужда от цялостно пребоядисване ,пък и тя каза има охлузвания от другата страна така че не били длъжни да ми я боядисват цялата и излиза че съм си платил боядисването сам ;) Писна ми от тъпаци и тарикати ей,подканям всички колеги с хонди от Добрич за помощ ,ако се стигне до бой аз поемам штафетата но ми трябва морална подкрепа ,да ги сплашим !Отървах го тоз от акт и разправа с полицията пък той ще се ебава -казах му аз че с хондаджийте не трябва да се базика ама не е разбрал явно ,кара голф , кара голф разбйника и явно не признава Хондите-очаквам помощ колеги. Пък аз така съм я взел от автовоза с някви одрасквания от камъчета и тем подобни но си беше добре без счупвания и темподобни!Тоз не бил длъжен да я прай цялата броня

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото разбирам майстора е негов човек.аз имах подобна случка с автомобила на жената.един влезе насреща ни и я охлузи.сряхме ,разбрахме се,извикахме КАТ записаха ни,той не пожела да разменяме двустрани протоколи,веднага отидохме до един майстор,човека каза максимум 100лв.онзи извади стотачка и веднага ми я даде и това беше.леко се разлричава боята от другата но няма как да я докарат на цвят същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,да се научат да си плащат гяволука!Аз като човек не извиках полиция пък тез ми извадиха душата и само дето не ми се присмяха !Изкам човек или хора с мене дето да го оборят за теорията с бронята и да си довърши работата!Да не говоря кви други врели некипели ми ги наприказва-някой да го обори с приказки пък боя ако се наложи де е моя робота!Стоя сега като навита 136кг пружина и се ядосвам дето дрисльовци ме прецакаха пак аз нищо не направих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,да се научат да си плащат гяволука!Аз като човек не извиках полиция пък тез ми извадиха душата и само дето не ми се присмяха !Изкам човек или хора с мене дето да го оборят за теорията с бронята и да си довърши работата!Да не говоря кви други врели некипели ми ги наприказва-някой да го обори с приказки пък боя ако се наложи де е моя робота!Стоя сега като навита 136кг пружина и се ядосвам дето дрисльовци ме прецакаха пак аз нищо не направих

Адашче съжалявам за всичко което ти се случва обаче много меко действаш, Всичко се оправя на момента като много плямпа хваниго за гушата и тогава ще видим какви ще ти ги говори. Малко искат да им се дръпне лайното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се аз преди малко на едни мои хора ама тез дни един насам друг натам и се уговорихме за вторник да го посетим тоз майстор щото виновника за цялата работа не е от града и да видим ква ще става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...