Jump to content
CreX

ЦРХ на дълаг път...

Recommended Posts

Колеги, имам един въпрос към вас, а по-точно към тези, който карат ЦРХ 2ген. Какво мислите за пропътуване от България до Германия с ЦРХ? Двугателя ми е Д16З5 в добро състояние, сменил съм масло, маслен филтър, и ми предстой да сменя ролки, ремъци, филтри, докато тругна. Колата не съм я карал до ся много, не знам много и са самия модел. Колебая се да тръгна ли с нея или не... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търгвай, ама си подсили пломбите докато минеш наща мила родина и румъния/ако излизаш от там/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв ти е проблема?Карай смело :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Една девойка от форума - Ади :) точно днес се завърна от там ..до колкото разбрах е навъртяла около 6000 км. прави си сам сметка :)

Редактирано от DjSprite

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото чух от приятели, май трябвало на всяка държава винетка да имам... :)

Редактирано от CreX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ходил съм много пъти до Германия и съм се връщал. Тръгвай смело без да ти пука. Не е страшно, само внимавай с винетките, че глобите са много яки. С рекса не само ще ти паднат пломбите, а и камъните в бъбреците ще ти се разбият. Мене ако питаш не минавай през Румъния. Там пътя постоянно е в ремонт и ако попаднеш в задръстване с тирове ще се побъркаш. Друго освен да ти пожелая лек път нямам какво да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нямаш никакъв проблем с рекса да си стигнеш до Германия, противно на очакванията, пътищата в съседна Румъния са повече от добри, за по-нататък не коментирам, винетки ти трябват за всяка държава, зелена карта към ГО също.Най-удачния вариант според мен е да си разделиш пътя на 2 части - първата до Унгария, там където решиш спокойно да направиш 4-5 часова почивка, и спокойно да си продължиш нататък, идеята ми е да не спираш в никой случай в Румъния, особено на границата...п.п. нищо няма да ти падне :)

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм докарал около 15-тина рекса от Германия и никога не съм имал проблеми с изключение на един скъсан ангренаж :P Карай смело и си свиркай ;)

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си тънка възглавничка да си подпираш гърба, че таз седалка ще те умори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отговорите. Наистина ми вдъхнахте кураж! ;) Сега следва въпроса, колко долу-горе трябва да си приготвя за бензин до Германия (Hamburg)? И кажете няква цена на тия винетки, за всяка държава по 1... не очаквам с точност цифри, приблизително... да се подготвя. Мотора ми е Д16З5, 1.6-16v, 136hp. и ако има от значение това, че пробега и е 255000 км. До колкото знам, не са сменяли нищо по двигателя. :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:zen: ако си с нормалното окачване няма да имаш"сериозни" проблеми със зъбите и бъбреците ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

д16з5=124к.с !!!! А й нормалното окачване е доста приятно за такава кола!

Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж това сайтче, аз го ползвам като пътувам, дава сравнително достоверна информация за разстоянието и винетките, разхода зависи от теб, но с рекса повече от 7 зор ще докараш :zen:http://www.viamichelin.com/

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д16з5=124к.с :zen:! А й нормалното окачване е доста приятно за такава кола!

96 кW?Благодаря ти @BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Хамбург ме е любимият град. Хората са много либерални. Задалжително вечерта да отидеш до Санкт Паули. Намира се в близост до пристанището. Не пропускай в никакъв случай. Много ще ти хареса. Има две главни улици, които са много интересни :) . Направи и актуални снимки и ги качи във форума за да видят и колегите за какво става въпрос. Даже ако те интересува нещо по конкретно прати едно ЛС и ще те насоча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, с моя crx до Хамбург ходих и въобще из Германия и Европа 17 дена, навъртях 6400 км, сега в сряда се прибрах. Имам няколко съвета към теб а именно на първо място почивай си колкото прецениш за да не караш уморен - има страхотни паркинги с тоалетни и прочие на всякъде по трасето, избирай къде да сипваш бензин (има държави, в които е по-евтин, почти на всякъде бензина е доста по-качествен от нашия и разхода ти ще падне в сравнение с извънградското в БГ, но най-вече внимавай с валутите - не на всякъде еврото е на почит - има държави, в които ако нямаш местната валута е по-добре да плащаш например с кредитна карта за да не те ударят в курса), спазвай ограниченията където има такива - из Германия на повечето места няма и ще можеш да си летиш на воля (имай предвид например че в Сърбия можело да те вкарат в затвора за някакви сериозни нарушения ако минаваш от там). Летях си с 200 без проблеми из Германия сумати километри и црх-а си беше 6, не му се вдигна разхода значително, но си проверявай маслото редовно ако караш така защото на 6500 горе долу оборота по спомени ако караш не само за да вдигнеш тая скорост ами си ги поддържаш няма как да не ти пипне маслото. Ако караш с високи скорости имай предвид че е хубаво все пак гумите ти да са читави щото си е дълъг път, ако не карай си в десните ленти - има по 3-4 обикновенно в посока да не пречиш на прелитащите. Винетки може да си вземеш на влизане в държавата за която ти трябва, има държави, в които можеш да купиш винетки и за съседните ако не ти се спира. Мисля че най-скъпата беше на Словения 15 евра, но има и пътища които се плащат. Това е за сега, друго не се сещам - успех и приятно прекарване!

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Румъния могат да ти вземат книжката за най-малкото нарушение. На мен ми се случи да ми я отнемат за срок от две седмици за неправилно изпреварване. Изпратиха я в България чрез нашето посолство там, но чак след 3 месеца пристигна тук в кат. Много внимавай със законите в другите държави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...