Jump to content
venkYYY

Мнение за Honda Civic

Recommended Posts

Здравейте колеги, ще ви помоля да изкажете мнение за Honda Civic 6 gen coupe 1.6 105 к.с. ?? На такава кола съм хвърлил око да си взимам по нататък след като продам моята :cool: Ако може да кажете какви са болежките на тея двигатели и вообще мнения за колата изцяло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега,според мен тази кола е страхотна.Имам я вече почти година и нямам никакви проблеми с нея(освен скоростната кутия).За соростите внимаваи като си я купуваш ослушваи се много за виене .Явно си им е голям проблем или поне се при мен се случват тия защото и преди имах купе само че 5 генерация и тя имаше същия проблем.Но в интерес на истината скорости по форума бол,мисля че дори и скоростите от 1.4 -ките ще станат.Моито е малкия втек и много добре върви(125коня)Харчи окло 8/100 +/- 1/2 литра в зависимост колко често го настъпваш.За това купе 105 коня(D16Y5)нямам впечатление а и мисля че по трудно ще намериш маи са по редки.Като возия след ( Мерцедес ) едвали ще ти направи впечатление даже дори никакво но пък е доста стабилна.Пздрави и успех в избора надявам се да съм ти помогнал малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението колега, но относно това с двигателите .. аз доколкото гледам из мобиле.де там са масово такива по 1.6 105 к.с. и затова попитах за тях .. иначе на мен най-ми лежи на сърце 1.6 125 к.с. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам повече мнения за колата .. никой ли неможе да изкаже мнение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз до сега такова купе 6 ген 105 кс на живо не съм виждал. Всички които знам са 125 кс. Така и така ще се бъркаш за кола, по-добре си вземи 125 кс. На 105 данъка няма да е кой знае колко по-малък, нито пък ще е много по-икономична ;) Няма V-TeC...Мотора е D16Y7:Found in: 1996-2000 Honda Civic DX/VP/LX/CX 1999-2000 Honda Civic Special Edition - SE(Canada) 1996-97 Honda del Sol S 1997 Honda Civic Coupe LSI Displacement : 1,593 cc (97.2 cu in) Bore and Stroke : 75 mm × 90 mm (3.0 in × 3.5 in) Compression : 9.4:1 Power : 106 hp (79.0 kW, 107 ps) @ 6400 rpm Torque : 103 ft·lbf (140 N.m) @ 4,600 rpm Redline : 6800 rpm Rev-limiter: 7200 rpm Valvetrain : SOHC (4 valves per cylinder) Fuel Control : OBD2 MPFI Head Code : P2A-2 Piston Code : P2E ECU Code : P2E

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе нещо болежки по двигатели и т.н. някой може ли да каже ? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да хваля Хонда фанатично, ама са крайно идиотоустойчиви. Даже в Ютюб имаше клипове как някви дебили в чужбина мъчат хонди. Единия клип беше около 40 минутно мъчение на прекъсвач без охладителна система и с налята вода в двигателя при маслото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и най-куцото на хонда- големите задни тампони :D Ама то по нашите пътища винаги се прави нещо по окачването . Особено ако си фен на ръчните. иначе Д16ъ7 изключително фабрично скопен двигател. Хубавото е че лесно се съживява :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какви пари може да се намери такъв Сивик със 1.6 125 к.с. ? :D Щото аз съм навит след като продам моята кола да ходя до Австрия и/или Германия да търся такава Хонда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да ходиш в чужбина - там колите вече не са толкова евтини колкото бяха преди. Тук има достатъчно автомобили нов внос за да си харесаш :tooth: Разгледай сайтовете :) Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и най-куцото на хонда- големите задни тампони :tooth: Ама то по нашите пътища винаги се прави нещо по окачването . Особено ако си фен на ръчните. иначе Д16ъ7 изключително фабрично скопен двигател. Хубавото е че лесно се съживява :)

Правилно! А иначе по горе където Крис Банерс е копирал информацията за прекъсвача че е на 7200, поне при мен не е така. На мен ми е на 7500-7600.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина карам 6та ген. купе с двигател D16Y5 - 115 к.с. Досега не съм имал никакви проблеми, като изключим едно потропване отпред, което се появи след скок в дупка. Сменял съм само консумативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е хубаво ;) ноо .. на какви пари мога да намеря такава Хонда в добро състояние :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.5-4max5 там някъде отзависи "кристални стопове" "спортна генерация" .. :) ей такива измишльотини гледай като година да е по нова и да имаш air bag и климатик ... слаби места не мисля че имат :) фаровете може :)хаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега отново разгледах какви обяви има в немското мобиле и ми се струва, че цените са спаднали малко,но са си все такива по 105 коня ... тези по 125 са си доста по скъпички :) Иначе какво по-точно имате предвид под това, че бързо може да се съживи този двигател ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Глава от D16Y8 или D16Z6(мисля че също става),един компютър и всмумакетелен колектор и имаш 127 коня VTEC :).

Редактирано от gogydm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви пари става на въпрос обаче ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таа някой ще може ли да каже това какви пари ще излезе ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен купето ми допада като визия (понеже и аз си търся колица), обаче има два очевидни недостатъка за лаици - първо е 105 коня...за 5 коня в повече хващаш скъпата тарифа и второ е 1.6...което значи че трябва да гори повече....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но пък визията на колата е по-хубава отколкото на хечбека :) Или по-скоро това си е мое лично мнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таа някой ще може ли да каже това какви пари ще излезе ??

ами оклоло 600лв+- зависи,това е цената за нещата които трябва да смениш,а именно-глава,делко,комп,всмукател.Като си платиш и за работата...направи си сметката,успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таа някой ще може ли да каже това какви пари ще излезе ??

ами оклоло 600лв+- зависи,това е цената за нещата които трябва да смениш,а именно-глава,делко,комп,всмукател.Като си платиш и за работата...направи си сметката,успех.
Ами сега като ми избликна и идеята за турбина ... :) Но с моите умения се съмнявам да се изпълни тая идея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...