Jump to content
asentchernaev

неколкализирано внезапно съскане под колата сивик 5 ген

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Проблемът е някакъв шум като съскане/скърцане (не мога точно да го обясня) рязко появяващ се, траещ 2 сек, и рязко изчезващ, идващ някъде отдолу на колата. До сега съм го чул 5 пъти, един път преди няколко дни на един завой и четири пъти вчера на прави участъци дори единия път сякаш се появи като изключих от скорост или горе долу съвпадна с това но и продължи при изключена скорост около 2 сек преди да си спре само - после включвах и изключвах нарочно сума пъти но не можах да го предизвикам. След малко пък пак се появи сам без да опитвам да правя нещо определено и дори не съвпадаше с работата със скоростния лост така че може би няма връзка просто е съвпаднало преди това. Шумът не е никак лек и дори леко стряска защото е доста внезапен и силен, все едно нещо се е откачило/изпуснало отдолу - мяза като на хидравлика нещо доколкото аз мога да преценя това... Чувал съм го и на завой и на абсолютно право и равно (както беше вчера), така че не мога да го свържа с абсолютно нищо конкретно като условие за появяване/изчезване.Не знам дали това има връзка с проблема или си е отделен проблем но го забелязах сега след като се появи съскането след като започнах да се чудя какво може да е - на място като натисна спирачката и колата вдига леко оборотите за момент, до сега такова нещо на никоя друга хонда която съм имал не съм забелязвал и според мен не е нормално но не знам има ли връзка със съскането. Доколкото знам горната помпа на съединителя ми има лек теч който планирах да отстраня, но течност си има. Течност има и на спирачките догоре.. Колата беще гледана преди две три седмици и беше обслужена напълно, нищо нередно не беше констатирано тогава, остана да си оправя само помпата на съединителя тогава и още не съм го направил. Днес ще ходя при доктора но се притеснявам че нищо няма да открие, а чесно казано притеснението ми е главно че нямам идея какво е и ме е страх да карам колата така.

Редактирано от asentchernaev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е като нетиснеш спирачката по рязко леко да ти се вдигнат оборотите,за другото не знам от какво може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, и още нещо което може да е важно - събота/неделя си смених сам горивния филтър на вилата, и първото появяване на шума беше понеделник. За първи път си го сменям сам, напълних го с бензин догоре но не съм правил нищо по-конкретно за обезвъздушаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е нужно обезвъздушаване. Наистина звучи странно да се е появило след смяна на филтъра и малко ме съмнява от там да вади такива звуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес ми го направи на Цариградско на прав участък на 4-та скорост с равномерна газ - на отиване към майстора. Според него е възможно да е от лагер на съединителя - той дори успя сякаш веднъж да го предизвика като напъваше колата на ръчна на първа, но само веднъж а и аз не можах да се закълна че е същия шум така че се разбрахме да зачакаме да се усили за да видим какво може да е - за сега знам че не зависи дали съм на завой и дали съм на скорост.

Редактирано от asentchernaev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

лагера на съединителя не съска а свири яко когато натиснеш съединителя ;) или ако е много зле и блокирал като натиснеш стърже много здраво.като натискаш спирачката е нормално леко да ти паднат оборотите, не да се вдигат. огледай по обстойно отдоло за охлабен/откачени предпазни ламарини, изпускане от генерацията и квото се сетиш. според мен не е от съединителя или спирачките.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

в интерес на истината оня ден мацката като тръгна да изкарва колата назад (и е била на полусъединител) и се чу някакво глухо стървжене изпод капака - не беше същия звук но сега се сещам че го чух - възможно ли е ако имам проблем с лагаера на съединителя, той да не се появява постоянно, а само отвреме на време, и въпреки това да се чува стръжене (тоест да блокира чат пат). Изобщо тази кола май е пълна със звуци май ще излезе - не се втелясвам но имам още една хондела, там няма да се чуе нещо, а в тази има поне три вида различни проблемни звуци които колкото и да не искам ги чувам понеже ги има :DКолкото до оборотите, майсторът каза че всичко е легално, значи като натисна силно спирачка, почти не се изменят, но като я пусна рязко, тогава в първия момент отиват малко нагоре и после сякаш съвсем леко надолу и се нормализират - но говорим за колебания сигурно около 100 нагоре и надолу не повече. Тук притесненията ми отпаднаха, поне няма да се утрепя от неспиране :D

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да се чува предимно на 1-ва и задна като потегляш. аве свиквай със шума и карай :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да е разхлабена предпазна ламаринка по катализатора и да се получава резонанс от време на време?... :lol: На моята кола го имам това и знам , че е от ламаринката и ще ходя тези дни да я отстранят, че е изгнила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така след днешните 100-ина км вече съм диагностицирал наполовина. Чува се определено от задна лява гума (окачване) - чува се и на изключен двигател (пусната по инерция). Утре ще сваля да поогледам, като чукна рязко на ляво и се появява - сега зачести така че вече почти винаги успявам да го предизвикам. Ако пък се е появило, като чукна рязко дясно и понякога го карам да изчезне. Неще се трие може би при въртенето на гумата, но 100% не се чува като бученето/рученето на лагер, освен ако този не е по-различен от всички лагери и шума му е друг :) шумът е нещо средно между скърцотене, все едно прекарваш бързо метална верижка през ръбат метален отвор и всяка брънка се опира - поне такава представа създава шумът, рязко се появява и рязко изчезва, определено зачести днес. Джантата е студена. Утре се надявам да видя причинителя :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказаха се задни накладки, колкото и тривиално да звучи :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...