Jump to content
ghost_rider

как да вдигна мощноста на Хонда Сивик 3-та генерация

Recommended Posts

Здравейте колеги,купих си настаро Хонда Сивик 3-та генерация и съм я нарязал за да си правя бъги.знам малко лудо но все пак си е маниащина,че искам да и вдигна малко мощноста.знаете ли 1.4 мотора колко коня е .говорим за Чистия карбуратор и ако и сложа два карбуратора от 4-та генерация с колко може да се вдигне мощноста.и някой ако знае и други методи за развиване на този тип двигател,ще съм му много балгодарен за съветите.поздрави :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм, двигателя ти предполагам е 1.3 (подскажи номера, EV нещо??? ) Не можеш лесно да сложиш ниакакъв карбуратор или инжекцион от нещо различно от 3ген защото на 3ген двигателите са напълно различни.Според мен ако леко го скъстиш с пилене на главата, направиш си изпускателен колектор и настроиш сегашния ти карбуратор, можеш да постигнеш добри резултати от порядъка на 10-тина кончета. Най-добри резултати и с най-малко усилия обаче ще постигнеш ако купиш цял ZC1 и го монтираш барабар с електрониката. Ще трябва обаче и резервоара да преправиш защото помпата на инжекциона е различна.Да ти кажа честно с бая трудна задача си се хванал.... премери си добре средствата и целите... да не се окаже че е по-добре да не пипаш нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле,благодря ти за отговора в темата ми.да ти кажа не ми е проблем със смчна на електрониката защото целия ми проект е една лудница и работата не е само по двигателя :);) защото си взех тази хонда с цел бъги ;) ползвам само захватите на двигателя и лектрониката както и част от окачването.мисля да си правя звяр за офф-роад,защото по принцип карам хонда ЦБР919 което пистов мотор и понякога ми се преисква и да покарам и по балкана.НЯМА СЕГА ПЪК ДА ПРЕДАВАМ МАРКАТА :);):D :D :D.поздрави п.с.:благодаря ти за съветите ти все пак и ще съм много благодарен да получа още инфо от запалени маниаци.поздрави :):D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тръбна конструкция ли говориш или ще ползваш голяма част от купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорим изцяло за тръбна конструкция,ползвам сами гредичките около двигателя да не мисля поне за захвати ;) всичко друго си го проектриам сам.целта ми е да мога да го изправям на две гуми :) :) ;) дано се получи този ефект.поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че ще имаш сериозне проблем с мощността, но най-вероятно си по в час с дизайна... все пак ти го мислиш, не аз.Поздрави и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско пич,като за начало да кажем че мислщ да сложа 4 карбуратора от мотор което никак не е малко.има възможноста да се постигне до 15 коня и може би малко по нагоре отворена изпускателна система със ускорители на газовете по схема на yoshimura и се надчвам да постигна само с това около22-23 коня горница.ами дано се получи нещо.ще се похвалч все пак :D но имаи доста вода да изтече :D поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...