Jump to content
Maho

Задържаща предена дясна спирачка

Recommended Posts

В петък като се прибирах от Варна ми възникна следния проблем. Както си карам на волана започвам да усещам едно биене като все едно спукана гума. Отбивам в дясно да проверя дали е гумата и от пред в дясно дим, мирис и жега. Изчаках малко и тръгнах пак по бавно естествено и след известно време се оправи. Явно ми задържаха цилиндърчетата.Дали, ако пръсна цилиндърчетата с WD-40, може нещо да се оправи ?Какви са другите алтернативи за ремонт ( ориентировъчна цена )Колко време мога да карам така ? И дали вече се е накривил диска ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит: Това ми го направи 2 пъти като колата не я бях карал от около 10тина дни и на 2та пъти. Проверих спирачната течност изглеждаше си нормална, не приличаше на "боза"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почисти и раздвижи спирачните апарати.

както казва колегата почисти ги и препорачително е да се сменят и гумичките и маншоните на апаратите :) Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ нови накладки, след като полираш хубаво буталото ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък като се прибирах от Варна ми възникна следния проблем. Както си карам на волана започвам да усещам едно биене като все едно спукана гума. Отбивам в дясно да проверя дали е гумата и от пред в дясно дим, мирис и жега. Изчаках малко и тръгнах пак по бавно естествено и след известно време се оправи. Явно ми задържаха цилиндърчетата.Дали, ако пръсна цилиндърчетата с WD-40, може нещо да се оправи ?Какви са другите алтернативи за ремонт ( ориентировъчна цена )Колко време мога да карам така ? И дали вече се е накривил диска ?

Потърси в магазините комплект за ремонт на спирачен апарат,ако след раздвижване и смазване пак задържа.Но,ако не е проблема в гумените части-смяна на целия апрат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или само буталото на апарата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...