Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, майстори. Имам един въпрос, който не се отнася точно към моделите на хонда а е по общ.Снощи затягах горния капак на двигателя на един автомобил. Болчетата са 6 мм и едното се скъса в блока над клапаните. Той е алумин. Проблема е , че след разпробиване и нарязване на нова резба метчика се скъса и остана вътре. Той е стоманен , кален и заклинен. Някой има ли идей как да се оправи тази бела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, дано се е скъсал по-нагоре, за да може да се завари нещо за него и да се развие, за друг начин в този случай май няма :cool: А за такава бела дето е станала се получава при бързане когато нарязваш и не връщаш да излязат стружките :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз белата вече я направих. А метчика се скъса навътре в отвора. Мъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за вниманието.И видеото е много интересно. А колата вече е в експлоатация. Положението е закърпено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ако не е тайна :?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ако не е тайна :?

Тайна е :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е, разбира се. Тъй като това е капака на блока, който е над хидравличните клапани, майстор дойде и даде акъл да обмаже със силикон и да затвори капака и .. така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е редно така, то е ясно, но няма много опции при услвие, че човека няма средства. А вината си е моя, реших да се направя и аз на майстор и да правя ремонт. Просто аз си направих извода, че не е нужно човек да се вре навсякъде и да се прави, че разбира от всичко. Понякога е полезно, но понякога може да е фатално. За всяко нещо си има хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...