Jump to content
HaeMHuK

При включване на мигач ми отказаха :

Recommended Posts

Преди няколко дена при пускане на мигача нещо ми изпука много леко и тихо без мирис на изгоряло след което отказаха да ми работят оборотомер,датчик температура ,часовника и всички лампи без тази за акумулатора това се случи на Црх 2ген. 124 коня някой да има идея къде да си търся проблема на всякаде искат да я разкичат толкова много че после и аз незнам дали ще успеят да я саберат :( проверих всички бушони и релета проблемчето не е от там ...

Редактирано от HaeMHuK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи преди месец на 5-та ген... Чаках 2 дни да ми дойде музата или да се оправи само като мина през голяма дупка, ама тая стратегия не даде резултат. После отворих капачето с бушони долу в ляво под волана, прегледах картинката и надписите и никаде нямаше надпис за табло или уреди, но си ги проверих наред и се оказа предпоследния 10А... сменяш с някой дето не е важен - да кажем стоповете :) и гледаш да не спираш по сфетофарите :( Някоя жица или бушон е, успех! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е изгоряло бушонче. По-важна е причината. Подобната ситуация при мен - преди време, когато включвах лостчето за мигачите, понякога започваше някакво странно и неспирно пукане, което спираше само ако угася колата. Особено често се получаваше при по-високи температури навън. Реших да разглобя лостчето и какво открих - в основата, близо до контактните пластинки имаше грес, дали е заводска или някой я е добавил не знам, но при топло време започваше да става по-течна и да прави късо, като електрически пробива греста. Почистих греста и до ден днешен тази ситуация не се е повторила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казва по горе колегата,провери си под волана тия бушони,един по един ги прегледаи.....при мена така беше за единия габарит....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем бяха ми отказали обортомера мигачите и всичко по таблото де и светлините също отдох при братовчед ми тои има сервиз и ми смени един бушон и се опраиха работите ;) успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички оказа се точно 10А бушончето което каза колегата ЧАВДАР

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...