Jump to content
dove1

Оборотомера внезапно спира.

Recommended Posts

Здравейте ! От скоро съм горд собственик на хонда сивик 1.4 6-г-ция. Страхотна кола спрямо тази която имах :),макар че голфа също ме радваше но хондето е класа над него .Та проблема ми е ,че забелязах на два пъти както си карам стрелката на оборотомера внезапно пада на нула и по някое време отново се връща в работно положение всичко това става при нормално работещ двигател. лош контакт ли е какво е ? моля за съвет .и още нещо да питам за информация само -1.задната чистачка работи с постоянна скорост т.е. няма интервал - така ли трябва да бъде ?-2. при пръскане на течност , чистачките не се включват автоматично а трябва да се бутне след това лосчето на долу . и това ли така трябва да е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да помогна аз лично за оборотомера, но:-1 - да, няма интервал на задната чистачка-2 - при пръскане на течност не се включват автоматично, но ако дръпнеш лостчето надолу и навътре, тоест по диагонал към себе си ще пръскат и ще чистят. За мен това е хубава функция, защото пръскаш само толкова, колкото ти трябва.Честита нова придобивка между другото! Пожелавам ти "проблемите", които си описал да са единствените от тук до един милионния километър. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за оборотомера не знам , ама за чистачките е така.поне при моята е така, както и на един приятел.тоя пиниз с оборотите ми го правеше служебната кола и направо си гаснеше ако не и дадеш газ.според мен не е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оборотомера - покарай малко така. Малко ми е трудно да те посъветвам, тъй като от скоро имаш колата и не я познаваш. Аз имах проблем с моя оборотомер (беше почнал да отчита по-ниски обороти от реалните, и на празен ход стоеше на нулата). Вероятността да не е добра връзката е малка. Все пак, сигнала за оборотомера се взима от делкото. Това което можеш да направиш е, да отвориш делкото (махнеш капачката ) и да се убедиш, че синьото кабелче (това е за оборотомера) е добре захванато (захващането е с кабелна обувка). Ако там всичко е наред, има вероятност оборотомера ти да си отива...не е страшно, сменяш и пак газ :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де само моите чистачки ли се ВКЛЮЧВАТ като пръсна вода?На приятелката ми на д14-ската не е така и си мислех че е развалено нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хич не съм сигурен, но съм ЧУЛ, че много пъти като се връща километража от некадърник се получава така.Ако колата ти е 96-7г. и е на 100 - 150 хил километра може и да е това, а спасението май е само с нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за оборотомера-от лоша връска е!имах същия случаи,почисти си буксите дето са на делкото с някво спреиче за по добър контакт и си ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...