Jump to content
MakaveliTheDon

Съединител?

Recommended Posts

Здравейте, всичко беше нормално до днес сутринта,когато се качих и ми направи впечатление,че скоростите влизат трудно след това установих че съединителя е доста омекнал от последното каране :plane: Интересува ме ако евентуално това е проблема цената на съединител за Прелюд 98ма и също така как е устроен(2 помпи ли са или една и т.н.) Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало погледни дали има достатъчно течност в казанчето на съединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има течност... от какво може да е друго? Педала е доста мек и вече почти не могат да се вкарат скорости,когато е запалена колата,когато е изгасена скоростите си влизат ..... а съединителя определено не е наред :yes: Помагайте ..

Редактирано от MakaveliTheDon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди при Омбре и ще ти се реши проблема.Цената на съединителя варира , за качествен около 300 кинта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпите са две / долната някои наричат "работен цилиндър" / и твоят проблем е от там. Вариант за ремонт при Омбре, но не за смяна на съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е долната помпа ще губи течност аз съм за горна помпа гумичките са заминали и не прави налягане щот връща в казанчето залагам една бира за горна помпа но след нея ще се обади и долната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е горната ... - хич не губи :lol: и що четеш това в скобите с другото ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така тъй като казанчетата са били две и не сме видяли,че в едното няма нищо,сипах спирачна течност и бащата го обезвъздуши и всичко се оправи,но когато я оставих за смяна на консумативите днес майстора каза,че течността вътре имала странен цвят,каквото и да означава това .. ?

Редактирано от MakaveliTheDon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си гледал в казанчето за спирачките. Това за съединителя е по-малкото, пак със спирачна течност и е само едно. Странен цвят вероятно означава, че е потъмняла течноста и е за смяна. Вие каква сипахте?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми стана така и се оказа че не съм доливал скоро течност и като долях тррябваше да се обезвъздушава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем със съединителя от няколко дни на моята хонда акорд `95 купе .симптомите са доста подобни с тези на прелюда.Омекна педала няма загуба на спирачна течност ,доливах и обезваздуших но проблема си остана също така и при мен старата спирачната течност има тъмен цвят.Благодарско предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така тъй като съм сменил, първо долна защото просто една сутрин станах отидох до колата натиснах педала на съединителя, и той просто падна долу и не стана :) След като го сменихме майстора ми каза, че често се случва след смяна на някоя от помпите тръгва пък другата като след приблизително 1000 2000 километра почва да пада и тя. Та след смяната минах към 2000 километра и почна бавно и славно да пада съединителя и така докато не смених и тази помпа която беше се испишкала в купето зад педалите.Можеш да погледнеш за теч там, ако е от горната, а и по принцип долната ако испусне течност пада изведнъш не постепено.Това от мен Акорд купе 1996

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам акорд като на колегата над мен.И при мен се случи същото.Една сутрин се качих в колата и видях,че зад педалите ми е изтекла течност.Отворих,налях до горе за да ида до сервиза,свалиха ми и двете,защото и двете бяха заминали занесох ги на Симеон в една от пресечките понеже има един много добър майстор,който ги рециклира и за 40лв ги направи и двете с гаранция 1год.Ако колегата го интересува да пише и ще му дам координати.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен цвят вероятно означава, че е потъмняла течноста и е за смяна. Вие каква сипахте?

Сложихме Дот 4,но майстора каза че ще я смени цялата,че не му харесвала :).Благодаря за отговорите колеги :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам акорд като на колегата над мен.И при мен се случи същото.Една сутрин се качих в колата и видях,че зад педалите ми е изтекла течност.Отворих,налях до горе за да ида до сервиза,свалиха ми и двете,защото и двете бяха заминали занесох ги на Симеон в една от пресечките понеже има един много добър майстор,който ги рециклира и за 40лв ги направи и двете с гаранция 1год.Ако колегата го интересува да пише и ще му дам координати.Поздрави!

благодаря за предложението но не живея в бг . идва така че трябва да сменя двете помпи наведнъж за да нямама главоболия пак с тях близко бъдеще?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи вчера същото,омекна педала и трудно включваше.В казанчето нямаше течност,долях ДОТ-3 така пише на капачката,не се подобри положението.Когато реших да обезвъздуша ,педала ептен пропадна и колкото и да помпах не се вдигаше.Два пъти обезвъздушавах,почти се бях отказъл вече когато приложих следното.Хватах педала с ръка и го движих с многократни,рязки и силни движения напред-назад,докато най-после помпичката засмука от казанчето и педала се вдигна.Но пак е мек и има няколко см празен ход,не знам дали това е нормално,иначе всичко си работи нормално,включва скоростите добре.Долната помпичка ми е леко омаслена при маншончето,явно е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам,за тези помпи продават ли се нови гумички или се сменят целите?ЦРВ-98.Къде и колко струват?

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...