Jump to content

Recommended Posts

Някой слагал ли си е газовата бутилка на 1994 седан Д15Б2 на мястото на резервната гума . И ако да колко литра събира ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Баща ми сложи преди година или две не помня точно.Бутилката е 30 литрова, иначе събира около 27 литра :(

Редактирано от fakel4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли си е газовата бутилка на 1994 седан Д15Б2 на мястото на резервната гума . И ако да колко литра събира ?

Аз имам D15B2 хеч, точно с газова на мястото на резервната (зех си бутилката 2-ра употреба и не знам колко литра е) ама на газ-станцията съм събирал 42л (сигурно е 50) и ляга точно на мястото на гумата, само дето е малко като топче, и кората малко опира в нея - тоест подига се с 2-3см, ама стана идеалка :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Аз си сложих такава бутилка ноември миналата година. Колата ми е сивик купе '94 и няма никакъв проблем. Както каза колегат малко навдига кората, но това не пречи толкова. Слагам количката на детето и има място за багаж, но не и за резервната гума. Ако бутилката е от газова на Ланди е около 45 - 50 л. Ако с бутилката ти дават и копчето за превключване газ/бензин вземай и слагай. Бутилката е с електронен поплавък (тази на Ланди) и си показва какво количество е бутилката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега имам малка 30 литрова от страни но искам поне 40 литра да събира и да е сменя а пък ще си взема една гума тип поничка . Не искам да ми надига кората защото не е ли неудобно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от шперплат (като мойта - 4-5мм дебелина) няма проблем като я натиснеш с ръка 2-3 пъти да заеме издутата форма на бутилката и почти да не личи, ако е от талашит (виждал съм и такива) тогава - ще е неравна, освен ако не подложиш нещо отстрани така че да я нивелираш, но както и да го мислиш, пак е по-добре, защото буташ облегалките на задната седалка и имаш пълноценен багажник (макар и 1-2-3 см по-нисък) отколкото една грозна бутилка, хваната с 2 още по-грозни скоби за багажника...освен това, аз 2 пъти минавам годишен преглед (все пак не съм регистрирал газовата) и казвам, че нямам такава, само е останала пълначката, отварям багажнника и той е идеално празен, прегледен, и ме пускат без преглед на газовото, все едно че нямам, защото ако не видят копчето вътре (зе смяна газ/бензин) не могат да докажат че има газолин колицата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Сори, че спамя, ама ти недей да се фалиш толкова с тия ти дела. Преди 1-2 седмици на бензиностанцията се заребри патрулката пред газ колонката, излезнаха някфи от незнам-си-коя-инспекция и написаха на 4 човека актове по 100лв, че не са им минали бутилките ПРЕГЛЕД, камо ли па да няма документи газовото. :( Колегата пък щеше да отнесе 500лв, че е заредил на единия, ама му се размина - инспекцията пиха колички, кафенца за сметка на шефа. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...