Jump to content
rendz

Задържащ спирачен апарат

Recommended Posts

Здравейте, искам малко идеи и съвет относна проблема. Преди 2 седмици като се прибрах усетих миризма и топлина от заден ляв диск. Сутринта припомпвах малко спирачката, и в сервиза като пристигнах не беше загрял изобщо. Казах им да погледнат все пак, те казаха да ще ги раздвижим, при нужда от части ще звъннем. И по обяд, ми званят, тъй и тъй апарата блокирал, не можахме да го отворим, не се бил разглобявал, не можели да го оправят, но вече ми били сложили друг 2-а ръка - 60лв, аз се позачудих ама викам аи нал съм ларж и колата ще е ок... а другият апарат бил раздвижен, пиши си ми го във фактурата. отидох да си я взема, а-у проблем ако има ела. смененият апарат не ми го дадоха, викам аи, макар че връщат части понякога на родителите ми. И преди час и нещо изненада... същият проблем. Ако нямах по-големи проблеми на главата сигурно щях и да се ядосам :thumbs1:Предният път търсих малко информация, гледах наръчника ама нищо не им разбирам, ако има вариант да е нещо друго ще съм благодарен да ми кажете какво би могло да е.смятам да им я връча да си досвършат работата все пак, но ще поизчакам.да добавя- настроиха ми и ръчната...мерси ;)

Редактирано от rendz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен задния диск ми грееше много,смазвах,раздвижвах,но помогна временно, и пак.От задържането еднота накладка беше останала с 2мм.феродо, а др. с 4мм.При това положение подвижната част от апарата се връща леко сбодена /ако знаеш какво значи /и това пречи на движението обратно.Проблема се реши елементарно, с нови накладки .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При това положение подвижната част от апарата се връща леко сбодена..

Какво ще рече това? Накладките ще ги видя утре и ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е накладките да се движат трудно в каналите на челюстта на апарата и въпреки че буталото си работи нормално пак да задържат. Можеш да пробваш да поизпилиш малко накладките където имат допир с пластината на челюстта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачна помпа , прекарана гумичка на единият кръг и връща налягане към колелото ,не се занимавай с глупости само пари да ринеш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е накладките да се движат трудно в каналите на челюстта на апарата и въпреки че буталото си работи нормално пак да задържат. Можеш да пробваш да поизпилиш малко накладките където имат допир с пластината на челюстта.

Имах такъв проблем на предно колело!От корозия и боклук накладките се движеха много трудно и при загряване започваше още по вече да задържа!Свалих ги пилнах ги малко и сега е 6!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благдаря за съветите! mr_petroff, как така помпата, тя не влияе ли на колелата по двойки? Какво искаш да кажеш с прекарана гумичка и на кое :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето и снимки на новия "раздвижен" стар апарат

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

как ви се труват тези накладки?

 

при свалена ръчна колелото мн трудна се върти и има моменти в които позаяжда повече... предполагам диска не е савсем наред ама незнам, сега ще позачистя каналите на накладките. С нещо трябва ли да се смазва?

Редактирано от rendz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една хубава смаска на виурт скъпичка е ама много добра. Та отваря се целия апарат почиства се с скочбраит. И много се внимава да не се скъсат гумичките на водачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си малко, но все задържаше, направих рекламация в сервиза и я оправиха някак си, нямах време да седя на място и незнам какво са правили. може да се сложи ключ на темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...