Jump to content
gkb

Правило - забрана на коментара на цените

Recommended Posts

Имайте предвид, че и аз не съм го написал перфектно, и ако се се стигне до приемането на подобно правило трябва да се обработи още малко. В този си вид правилото ще ограничи и тези потребители, които желаят да споделят мнение (в общия случай недоволство) за самия търговец при положение че са комуникирали лично. Ще им се наложи да преразказват вместо да цитират :) Но, давайте предложения, както казах правилото не е перфектно но дадох някаква основа, а дори в променен вид не съм сигурен че ще се хареса на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че и аз не съм го написал перфектно, и ако се се стигне до приемането на подобно правило трябва да се обработи още малко. В този си вид правилото ще ограничи и тези потребители, които желаят да споделят мнение (в общия случай недоволство) за самия търговец при положение че са комуникирали лично. Ще им се наложи да преразказват вместо да цитират :) Но, давайте предложения, както казах правилото не е перфектно но дадох някаква основа, а дори в променен вид не съм сигурен че ще се хареса на всички.

За мен важното е че си хванал смисъла на това което искам и предлагам и това което си написал разширява още повече това което предлагам за това ти благодаря и съм съгласен с написаното а относно доошлайфането - предполагам че има кои да го направи естествено колегите имат допълнения или несъгласия няма проблем да се пишат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с това. Забраната за пускането на мнения еди-къде си е едно, а да се ограничи пускането на теми и то по неясни критерии е съвсем друго. Още един парадокс (да не кажа абсурд) забелязвам - правилото в този вид предлага да се забрани публикуването на "лична търговска кореспонденция", но имайте предвид че във форума в момента друг вид търговска кореспонденция освен лична, не съществува. Т.е. това автоматично ограничава едностранно правата на потребителите за сметка на тези на търговците (и покрай тях и на търгашите).В много форуми е забранено единствено изкуственото повдигане на темите в "Продава" както и офтопик коментарите в тях. При нас това е неприложимо заради многото "приятелски кръгове". Аз разбрах gkb още в първия пост какво предлага, но мисля че реакцията му е по-скоро емоционална. В конкретния случай BOSS`HOGG имаше избор - или да продължи да обижда човека, или да излезе като пич. Той направи своя избор и мисля че това си е негово право и отговорност. Втория момент е че модераторите допуснаха една обикновена глупава тема да се превърне във flame (което не е за първи път). Накратко - ако искате да няма такива теми, затегнете контрола по offtopic, flame, spam и т.н. постове. С налагането на неясни правила няма да намалеят подобните теми, а ще се увеличат наказаните потребители. Такива теми трябва да бъдат туширани навреме (както впрочем се случи в темата на Jeepers-a).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм съгласен с това. Забраната за пускането на мнения еди-къде си е едно, а да се ограничи пускането на теми и то по неясни критерии е съвсем друго. Още един парадокс (да не кажа абсурд) забелязвам - правилото в този вид предлага да се забрани публикуването на "лична търговска кореспонденция", но имайте предвид че във форума в момента друг вид търговска кореспонденция освен лична, не съществува. Т.е. това автоматично ограничава едностранно правата на потребителите за сметка на тези на търговците (и покрай тях и на търгашите).В много форуми е забранено единствено изкуственото повдигане на темите в "Продава" както и офтопик коментарите в тях. При нас това е неприложимо заради многото "приятелски кръгове". Аз разбрах gkb още в първия пост какво предлага, но мисля че реакцията му е по-скоро емоционална. В конкретния случай BOSS`HOGG имаше избор - или да продължи да обижда човека, или да излезе като пич. Той направи своя избор и мисля че това си е негово право и отговорност. Втория момент е че модераторите допуснаха една обикновена глупава тема да се превърне във flame (което не е за първи път). Накратко - ако искате да няма такива теми, затегнете контрола по offtopic, flame, spam и т.н. постове. С налагането на неясни правила няма да намалеят подобните теми, а ще се увеличат наказаните потребители. Такива теми трябва да бъдат туширани навреме (както впрочем се случи в темата на Jeepers-a).

виж .. за мен е неправилно да не се коментира дадена цена дадена по телефона - и още повече разсъждения на темата колко печели човекааз го казвам това провокиран от темата за колегиалноста допълнение според мен няма причина да не се дискутират търговците, отношението им, вършат ли работа .. но не и да се дискутират цените им .. всеки има право на своето ценообразуване ...но реално никои освен Стамен не може да си направи сметка на разходите му , за това предлагам да не се коментират цените /и се радвам за допълнението на колегата - цени дадени официално да могат да се коментират/а неговото друго допълнение е много добро - да не се пуска лична кореспонденция - допълвам само .. да не се поства лична кореспонденция освен ако и двете страни не са съгласни ...сега се замислям за изключението наречено модератори - според мен те имат право да публикуват личните си съобщения за да станат общо достояние ... защото там псувните до колкото знам за най-леките неща в съобщенията Редактирано от gkb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ти изречение не е много ясно. Предварително се извинявам ако не съм го разбрал правилно.Да, може и да си прав, че не е правилно да се коментират цени по телефона. Но защо??? Това е все едно да отида в магазин да си купя нещо и след това да нямам право да казвам на никого за колко и от къде съм го купил. Разбери че не е правилно да се забранява това на потребителите. Относно правенето на сметка кой колко печели мисля, че BOSS`HOGG имаше много други начини, по които да реагира в темата. И мисля че не избра най-правилния. :) Та пак да повторя. Аз лично съм против да ми се ограничават правата по за сметка на тези на търговците. Недоволни клиенти винаги ще има и си е задължение на търговците да се справят с тях. Обиждането и ругаенето на тези хора не е начина, според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...amp;hl=%D0%B118

Прочетете коментарите за цените!!!

 

А ми кажете каде да се пусне е такава тема за питане на цена ?Аз я пуснах в тоя раздел /в които сега си вревим :( само /.И я докладвах да ми я преместят там кадето и е мястото! Но нека и модераторите да кажат ,че и общи пак не и е мястото! а е компромисен вариант.

 

Не коментирането на цените или по точно липсата на място за коментар е недопостимо!!! И трябва да го има по каквато и да е форма била тя правилна или не чак толко .Липсата на диспут и налагането на такива мерки води само до монопол и правене на обикновенния потребител на кон с капаци или по точно,каквото му кажем/покажем / това е ....................... Аре мерси.

Не съм толко ценен кадър та да ми се усети липсата в форума ама вече почна да се прекалява с изисквания и правила свързани дирекно или косвено с търговия и плащащите ,поради което форума става боза и на мен лично вече не ми се влиза и чете .За съжаление, мое де!

 

Нощо не се каза докаде е стигнато с преместването на форума и липсата на рздели!!! Казах го и преди казвам го и сега -Кучетата

/или палашите на които заприличахме / си лаят кервана си върви.

 

трябваше ми мигач нямах и идея колко върви на първото !!! място на което се обадих ми изкаха 50 кинта !!! не го зех а продължих да търся щото няма каде да питам и си намерих 2 за 30 това го писах в онази тема!

 

Разделите купува продава си остават под тях разделче с една тема без да може да се пускат нови и в него да може да питаш кое колко върви!! не да се предлага !!! и не да се купува от там .Оффа на раздела с продажбите. А за да не се пише в другите ограничете тая опция само до автора да може да си пише в темата .

 

 

Скоро ще се ограничи /забрани/ и нещо друго баси работата ХОРА разберете не всичко е пари на тоя свят бе !!! Нямал пари форума и търговците ще си плащат и ще си правят каквото изкат еееееееееееееееееее.

Вие членски внос знаете ли че съществува и е доста по лесно да се съберат пари по този начин .Я пуснете една тема колко пари трябват за преместването на форума и банкова сметка и че ще има еди какво си нови раздели и тн . И да видим дали няма да се съберат.

НО ще ви кажа ако няма ограничения като сегашните просто много интереси се засягат !!! Това е.gkb извинявай че си излях простотийте в твоята тема ама вече стана прекалено .

 

Забранения плод е най сладък ,колко повече забрани толко повече нарушения!

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone
Сервизи, магазини и цени това е заглавието на този раздел от може би две седмици. Тази тема е за там. Че не сме я преместил е факт, но ние не сме машни, а хора разберете ни. Систематизирам предложенията направени тук във форума от последния месец и с модераторския екип ще ги обсъдим. На всички ни се иска всичко да става на мига и на секундата, но това не е възможно или поне в 99.99% от случаите е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пък ако това предложение на колегата го приемете и мога вече да ви сваля шапка. Поклон до земята ще направя нищо, че не съм разтягал от много време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капоне нямах това в предвид ! Вие я преместихте след 15 минути ! Показах я като пример!Дайте малко по прозрачно в развитието и нуждите ,има хора които ще помогнат ! Това че не сте машини го знаем всички но по е такива дискусии взимайте повече участие и давайте повече насоки кое може и кое не! И по малко забрани :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ще се случи и това, надявам се скоро. И надявам се да сте доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам във форума да има правило с което да се забранява коментара на цените дадени от потребител

ами направо да се забранят и теми от сорта "измамиха ме" или " некоректни купувачи/продавачи" и т.н. Ще стане точно "кой колкото и както може да изгърби някой" и готово. В темите купува/продава са забранени коментарите, така че не виждам какъв е проблема. Или може би никога и никъде не трябва да става дума кой колко ти е взел за дадено нещо (било то услуга или части). Ем ... няма как да стане това. Ако очаквате хората да спрат да се чудят как колегата Пенчо продава Втек глава от собствената си ударена кола за 200 лв, а колегата Ганчо продава същата глава от бракуван автомобил за 400 лв ..... също няма как да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже явно съм много тъп и не мога да се изразявамкоментар какво означава ? коментар означава да се коментира цената ....не да не се казва а да не се коментира просто да се избегне теми в които някои прави сметка на друг колко печели без изобщо да е наясно от съответния бизнестова да не се коментира цената не означава1. да не се казва /хубаво е допълнението на колегата да не се пуска лична кореспонденция без да са съгласни и двете страни/2. да не се коментира отношението на продавачите3. не означава да се кометира качеството на частитие /колите/извинявам се но аз имам бизнес - за да съм доволен и да работя съм сметнал цена която е цената на която ще работя и ще се чувствам добрене смятъм че е правилно някой да коментира цените които съм си измислил /сметнал/ без да има идея за какво става дума само за това е моето предложениедали най-накрая е ясно ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам във форума да има правило с което да се забранява коментара на цените дадени от потребител

ами направо да се забранят и теми от сорта "измамиха ме" или " некоректни купувачи/продавачи" и т.н. Ще стане точно "кой колкото и както може да изгърби някой" и готово. В темите купува/продава са забранени коментарите, така че не виждам какъв е проблема. Или може би никога и никъде не трябва да става дума кой колко ти е взел за дадено нещо (било то услуга или части). Ем ... няма как да стане това. Ако очаквате хората да спрат да се чудят как колегата Пенчо продава Втек глава от собствената си ударена кола за 200 лв, а колегата Ганчо продава същата глава от бракуван автомобил за 400 лв ..... също няма как да стане.
Няма какво да се чудят,ясно като бял ден Пенчо и Ганчо продават Петранчо купува по-евтината.Появява се Мунчо той изкарва от мазата глава и я пуска за 150 лв.Петранчо е потресен а може и ревлива тема да си пусне че е нареден с цената.Ганчо си мълчи,чака си неговия клиент :) Трябва да има теми от сорта на Измамиха ме или Некоректни....На мен ,като един от малкото търговци на открито в този форум не ми пречи дали някой ще ми коментира цените.Най образно казано всеки се бори за насъщният,каквото и да означава това.Поздрави на Пенчо и Мунчо................ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не схванахте идеята на поста ми . Искате да ми кажете, че ако идете на обущар и му занесете маратонки на 3 години дето сте ги купили за 100 лв тогава. И човека ви каже имам тука едни носени подметки (намерени най-вероятно от някой кош) ... ще ти струва 90 лв. И няма да ви стане смешно ? Няма да го помислите за луд ????????? Няма да коментирате после с приятелите (примерно). Не казвам че някой може да казва кой на какви цени да продава. Ама няма как да се избегне хората да не ги коментират (дали че са ниски или високи). И когато Пенчо има ляв мигач дето Ганчо и Мунчо го нямат , тогава цената му става ....... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяяяяяяя, какъв готин чат сте за формили и съм пропуснал , тцтцтцтцтцтцтцтцтцЩе ви го кажа просто и ясно. Твърдо съм "против" да се върне старият начин на писане в Купува/Продава, защото лайната са не изриваеми дори за целият китайски народ.По-скоро имаше идеи да има отделен раздел "отзиви за и от потребители" - там ще може да си коментирате на воля и Ганч1о и Пенчо и Мунчо, а Купува/Продава ще останат подредени и чисти.Хора проумейте го веднъж. Забраната за коментари в Купува/Продава не е създадено правило с мисълта за нечия изгода, а основното е, че ако Ганчо коментира, то по този начин ъпва темата на Мунчо, а темата на Печоо не се коментира и Пенчо е меко казано прецакан.Бях го писал и преди, при пускането на новите правила, сега ще го изровя и ще го постна пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го:

Така, явно се чудите защо ви изчезват постове от темите на други колеги, които продават или купуват.Сега ще обясня.точка 12. от Правилата за Купува/Продава:"Забранява се коментирането в темите!" Идеята е една тема за продажба или покупка да приключи с няколко ъпвания от страна на автора. Питайте се и си предлагайте на л.с., майл или скайп или по тел.Това е една от причините да изискваме задължително посочване на който и да било поне на един от 3-те начина за връзка (+ л.с. което е достъпно за всеки от вас) с автора на дадена тема.Не ви ли е по-приятно, когато ви се предоставя възможност да прочетете какво се предлага или търси без да се налага да прелиствате купища мнения и страници? Темите ви няма да потъват бързо, нито пък други ще изпъкнат пред вашата!!!В случай че по дадена тема има по-голям интерес от други теми, тези към които няма интерес ще потънат, а авторите им мълчаливо ще си чакат да измине период от една седмица, за да могат да ъпнат отново и по този начин са меко казано "прецакани".Правилата са за всички, бъдете полезни един на друг, без да пречите или "прецаквате" останалите потребители. Нека запазим форума по прегледен и чист, така или иначе търговията не е основната му идея!!!

П.С.Аз лично нямам нищо против да се коментират безумно високите или ниски цени, но не и в самите теми в Купува/Продава. Ще го предложа да става в друг раздел, дори с линк към коментираната тема, търговец, част и т.н. Там ще можете да коментирате и отзивчивостта на всеки купувач/продавач и т.н. и т.н.Малееее, каква хранилка ще стане такъв раздел, не ми се мисли, но имаме нужда от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега добър замисал но аз лично мисля че няма да стане само с линк смисъл че пак ще има договорки между купувач/продавач какво да напише и т.н....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg ... и с онази тема в крайна сметка какво разбра като я пусна? ..За колко ще си купиш глава.. за 400-500-800 ? Защото аз нищо не разбрах 10 коментара 10 цени и какво правим ?Гледаме най-ниската или гледаме средно аритметично ? И накрая ти се предлагат 2 глави които са с по-високи цени от средно аритметичното .. и какво правим ? Не купуваме ,така желаната глава за осъществяване на така желания проект.... Решението е едно: Звъниш на всички които продават желаната глава и решаваш дали да купуваш ,ако ти е скъпо, чакаш ,събираш и купуваш.Не се заяждам ,но след като я прочетох останах с много въпроси и исках да ти ги задам за да ми се изясни аджаба защо я прочетох цялата тема и загубих от времето си. Мерси.Аз съм ЗА да се забранят тези теми .. за да няма такива караници и да се петни името на търговците! Нали накрая ще им писне ,а са само 4ма.. 5ма и кво праим като ги няма от къде ще купуваме(нямам пари за Бултрако) ... конкуренцията ще стане още по-малка и вече каквото ти предложат на каквто и цена да е, това е !И тогава всички сме доволни неможем да сравняваме. Купуваме и нямаме право на изобр.В тоя форум има точно 4.....5 човека който знам, че имат това което търся. Трябваха ми 5 минути общо разговори ,за да си намеря ляв преден прозорец за прелюда. И да разбера кое ми е най-оферта. Пускал ли съм тема за да се оплаквам тоя ми казал 10 лева другия 5 лева ... тоя с 10лв стъкло е накадърник и т.н. .. НЕ! Какъв е проблема всеки да си търси и да не оревава и да занимава 1000 човека за това че неможе от друго място да си намери тази част и гроздето му е кисело и много на високо?Всеки си слага, каквато цена си реши. ***Първия и последеният ми пост по тези въпроси! Омръзна ми да чета как се карате за глупости и кой бил прав и кой крив.До сега гледах отстрани само.. ее това си е чист Big Brother ,пълна глупост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg ... и с онази тема в крайна сметка какво разбра като я пусна?

 

***Първия и последеният ми пост по тези въпроси! Омръзна ми да чета как се карате за глупости и кой бил прав и кой крив.До сега гледах отстрани само.. ее това си е чист Big Brother ,пълна глупост!

Кой се кара бе фен ? Една пряка дума няма в тая тема ! Са неможе да се дискутира ли ,това не е кавга.А темата я дадох за пример ,тогава възникна въпроса каде и е мястото :D .А какво разбрах ли че нама да дам 7 стотака +- малко за такава кратуна е това съм рзбрал :D .Другото е различните коментари в нея които така и не си схванал май,че диспут и коментар на цените ТРЯБВА да има било то и на майната му.

 

И ако ти си търговец и преебеш някой само този ли някой трябва да знае ,че да може да преебеш и друг.Тук не визирам никой!!!

 

Я прочети на Мишо думите от последното му мнение /не цитата/ .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко участника в интернет форум са необходими за да сменят една крушка?Отговор: 1,1931 сменя крушката и пише във форума, че крушката е сменена.12 споделят подобни техни дейности по замяна на крушки, които са извършили някога.9 предупреждават, че смяната на крушки може да бъде опасна.27 намират граматически грешки в предишните съобщения53 започват да спорят за тези граматически грешки156 пишат до администраторите на форума за недопустимото обсъждане на замяната на крушки във форума41 човека поправят граматични и стилистични грешки в темите на тези, които преди това са намирали граматични и стилистични грешки109 се опитват да пренесат обсъждането във форумите на друг сайт.203 се опитват да им обяснят, че не трябва да е в този сайт, а в друг сайт111 пишат, че всички ние използваме крушки и е напълно допустимо да се пише за тяхната замяна в този форум.306 спорят, къде е по-добре да се купуват крушки и какви методи за тяхната замяна са по-ефективни, кои крушки се сменят лесно и кои - не.27 изпращат линкове на сайтове, където могат да се видят различни модели крушки.14 съобщават, че тези линкове не работят и изпращат правилните линкове.3 пишат, че са намерили на тези сайтове материали, касаещи форума и правещи обсъждането допустимо.33 сортират всички предишни мнения, събират ги в един голям текст и накрая добавят своето мнение.12 заявявят, че напускат този просташки и некадърен форум завинаги, защото не могат да понасят нито форума, нито хората, които пишат в него.4 предлагат да се напишат FAQ по въпроса с крушките и тяхната подмяна.25 предлагат да се направи отделен форум по този въпрос.47 заявяват, че нов форум не е необходим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво и къде нетрябва да се коментира но едва се сдържах да не коментирам в темата от “Обяви и пазар“ :dry:

 

Имам въпрос и за маслото, 10W40 полусинтетично, но какво? Искам да не е от най-скъпото. То не е сменяно в последните 35 000км поне и в момента почти няма и се е сгъстило, така че ВСИЧКО ще е по-добре от сега. Препоръчайте ми прилично масло на добра цена за моя мотор, знам че филтрите, маслен, въздушен и горивен са ми около 40-50лв общо и с маслото да го докарам до 90-100.

Колеги, стана страшно. Колата е много зле в момента. Преди месец и половина доливахме масло, сега е под минимума. Струва ми се че губи и антифирз. Няма масло в антифирза и не тече от никуде и не изхвърля през ауспуха, не знам какво става. Новият термостат НЕ отваря и единия маркуч е много горещ а другия ледено студен. Маркучите към парното са топли, а то духа ледно студено. Колата загрява за минути, за 2 км отива в черввното и става ужасно. Не знам какво става вече. Маркучите в червно са топли, а тези в зелено студени.

Продавам Honda Civic 1,4i - Англичанка. 75hp, 7,5 среден разход - комбинирано. На 202 000 километра е.

 

От 2005г. е в нашето семеиство и досега всичко е било ОК. Майка ми ходи с нея на работи (около 20км на ден) почти 4г, а през последната я карам аз. Ние сме и първи собственици в България, внос е от Италия. Цена: 3900лв. с КОМЕНТАР на място. Има леки забележки по броните, но е само това. Колата е поддържана, винаги е била много чистена, преглеждана и т.н.

 

Не бих я сменил, но баща ми кара Акорд и аз ще минавам на такъв :)

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...st&p=409261

 

п.п.сори за оф-а

Редактирано от tunyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.сори за оф-а

Хич не е офф а много добър пример :dry: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...