Jump to content
xedos_1983

Спря да работи клаксона,cruise Control-a и...

Recommended Posts

Колеги, дайте идея как да си сваля волана и да прочистя някви клеми или нещо друго там,че ми писна да карам без клаксон .Рових се из форума сигурно повече от 2 седмици в търсене ама не успях да намеря такава тема точно за 6 генерация Акорд , а и се притеснявам да пипам там преди да съм прочел заради airbag-a... За капак и cruise control-a се предаде... Сега да обясня малко: клаксона и круиза работеха във всяко положение на волана, после почнаха да отказват докато е в нормално положение - т.е. "напред" и се включваха като завъртах леко наляво или дясно, после спряха да могат да се включват квото и да правех и колкото и да въртях... Сигурен съм че и двете работят принципно - клаксона се включва като предизвикам алармата - следователно си е ок / според мен / , круиза също ме съмнява че е нещо сериозно... Колата е Акорд 6 генерация, F18B2, CG8 и е с десен волан, ако това има значение за захващането там на нешата които трябва да се свалят... Извинявам се за ниско техническия език, но така мога да го обясня най-добре :o А, и да добавя - спря да пръска вода на предното стъкло и не се чува моторчето, но чистачките работят поне :o , а на задното стъкло си пръска вода и се чува моторчето и чистачката си бачка... Мерси предварително! Ако някой може да приложи снимков материал, ще ми направи голямо добро, че не съм много наред с терминологията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цък / и линка на Fero със снимки /.Звукът от алармата и клаксона са независими, едното няма връзка с другото. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много благодаря за линк-а . А за звука от алармата и клаксона идеята ми беше, че не е развалена "пищялката" :) Мерси много още веднъж :o Сега ще чета и утре живот и здраве ще пробвам :o

Редактирано от xedos_1983

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...