Jump to content
Dragomirov

Колеги дайте съвет за джанти ...

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам няколко въпроса относно това да ли да взема едни джанти + гуми. Първо - става въпрос за джанти от Акорд 1996 год. купе. Един приятел ми ги продава. Дали ще паснат на моя Prelude 2.3 4WS 4en. - 1993 ? Второ - ако болтовете паснат на мойта, въпросните джанти са 17 цола, това добре, но дали гуммите ще влезнат, а те са - ПРЕДНИ 45/215 и задни 45/225.Трето - ако всичко пасва по размер , какво ще кажете за това как тези размери ще се отразят на самата кола, на вървенето, на разхода ... Имам някаква представа за нещата, но ако прочета и някое мнение на по компетентен колега , избора ми ще е по лесен.За мен лично по предпочитания вариант е джанти с гуми - 16 цола на 50 на 205 ,но за съжаление нямам така такава оферта, а знаете че при ограничени финансови възможности нямаш кой знае какъв избор ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отпред съм с 215/40/17,отзад с 215/45/17. Бил съм и отпред с 215/45/17,няма никакви ядове,окачването си е стоково....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 92>, Prelude 92>, Legend >90, Civic V-Tec 97> / 4 x 114.3 / 38 / 64.0 :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите ще ти станат,с еднакъв размер са Акорд и Прелюд.Възможно е да ти опират отзад в пластмасовите подкалници(при много натоварено или при неравности),точно където се събира бронята и калника,но не е сигурно.Аз съм със 17-ки на Прелюда и със сток окачването ми опираше точно там,при размер 235/40.Отпред няма проблем.Със Кони съм в момента натегнато отзад и не опира никъде.Разлика във вървенето се усеща,няма какво да се заблуждаваме.17-ките са доста по-тежки и се усеща и на ускорение,и на возия.Разлика в разхода аз лично не намирам,или поне е минимална.При този размер,който аз съм сложил има разлика и в километража.Абе единственият "+" на големите джанти е визията и нищо повече.Прелюда с големите джанти изглежда по съвсем различен начин :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги !Ще взема да занеса джантите в някоя гумаджийница да ми кажат прави ли са, криви ли са и май ще ги слагам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 92>, Prelude 92>, Legend >90, Civic V-Tec 97> / 4 x 114.3 / 38 / 64.0 :lol:

Това 38 офсет за оригиналните джанти за модела ли е? На прелюд 5 съм с оригинални лети джанти от прелюд 4 и стоят леко на-вътре в калника. С какъв офсет трябва да търся джанта така, че нито да е прибрана, нито да опира във веждата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето Снимка на Прелюда със 17-ки 235/40,койловъри със Жълто Кони-свален е около 3,5-4см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...