Jump to content
besniq

бензинова помпа D16z6 аномалия

Recommended Posts

здравеите колеги,имам следния проблем които се появява от време на време :starwars: паля колата на бензин и веднага угасва :drunk: отново давам контакт но помпата не се чува,всичко по таблото е нормално,страртера върти и не пали.Обръщам на газ и си пали веднага,след това обращам пак на бензин и няма проблем работи си вече и на бензин.Да отбележа, прави го рядко,проблема е още от преди да сложа АГУ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си главното реле, намира се до таблото над предпазителите. Като го свалиш го презапои цялото и мисля, че проблема ще ти е решен.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Draik те е насочил правилно за първа стъпка. При изгасване на чек лампата се чува едно "щтрак" от релето. Ако при теб това "щтрак" или "цък" :starwars: го няма презапоявай релето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви колеги,надявам се от това да се реши проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че проблема е в ключа на газовата уредба. При мен се появи същия проблем на два пъти - първия път уредбата беше в гаранция и след като е закарах в сервиза където е монтираха, ми смениха ключа. Втория път повиках неволята, разглобих ключа и смених двете релета /препоръчвам ти черните, защото розовите явно издишат, така ме посъветва продавача в магазина откъдето ги купих/ и проблема се реши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно че не се сетих за газовата и че от там може да е проблема. Пробвай и двата вариянта но от личен опит знам, че презапояването на релето със сигурност няма да ти навреди. Доста често са го правили този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Да отбележа, прави го рядко,проблема е още от преди да сложа АГУ.

:hondarulez: Main relay !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че проблема е в ключа на газовата уредба. При мен се появи същия проблем на два пъти - първия път уредбата беше в гаранция и след като е закарах в сервиза където е монтираха, ми смениха ключа. Втория път повиках неволята, разглобих ключа и смених двете релета /препоръчвам ти черните, защото розовите явно издишат, така ме посъветва продавача в магазина откъдето ги купих/ и проблема се реши.

Моята кола газово не е виждала,а същото нещо прави,как става тоя фокус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си главното реле, намира се до таблото над предпазителите. Като го свалиш го презапои цялото и мисля, че проблема ще ти е решен.Успех.

Ми да се повторя пак тогава ;)Съжалявам че последно време съм много отнесен за което благодаря на Тино за намесата ;)Този проблем както казах е много сещан при хондите. Сваляте си релето, ако можете да запоявате си го презапоявате а ако не можете го карате на някой електрончи да ви го презапои. Имал съм същия проблем и след презапояването вече го няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви колеги,ще го презапоя,ще покарам и ще докладвам дали всичко е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си главното реле, намира се до таблото над предпазителите. Като го свалиш го презапои цялото и мисля, че проблема ще ти е решен.Успех.

Ми да се повторя пак тогава :offtopic:Съжалявам че последно време съм много отнесен за което благодаря на Тино за намесата :)Този проблем както казах е много сещан при хондите. Сваляте си релето, ако можете да запоявате си го презапоявате а ако не можете го карате на някой електрончи да ви го презапои. Имал съм същия проблем и след презапояването вече го няма.
Понеже ми излезе още една аномалия(оборотомера ми почна да се държи странно)отчита ми с 1000 оборота по малко,например при студен мотор колата си работи с 1800+-оборота а показва '0',като и дам малко газ започва да си отчита вярно но под 2500 оборота се шашка.Мисълта ми е,възможно ли е да е от въпросното "реле"което трябва да презапоя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблемно реле , като твоето и имам същия дефект с оборотомер ;) Но с него проблема мисля , че е от замърсени връзки и натрупани прашинки . Но ако презапоиш релето и се оправи оборотомера ще е екстра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,в тази тема съм обяснил на момчето точно каква беше причината да не пали колата вече няма проблем(поне при моя случай) ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми излезе още една аномалия(оборотомера ми почна да се държи странно)отчита ми с 1000 оборота по малко,например при студен мотор колата си работи с 1800+-оборота а показва '0',като и дам малко газ започва да си отчита вярно но под 2500 оборота се шашка.Мисълта ми е,възможно ли е да е от въпросното "реле"което трябва да презапоя?мисля,че и оборотомера прави грешка заради не добрата маса !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотомера се оправи сам ;) явно е от мокрото и влагата,че тук при нас изобщо не се чисти и като се разкашка.... ;) е ужас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои може ли да постне снимка къде се намира точно въпросното'реле' дет трябва да презапоя,кое е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои нещо? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички отзовали се :) презапоих го,вече месец от тогава и всичко е ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...