Jump to content
alex gti

Swap от д16а9/9 към б16а1/2

Recommended Posts

Колеги идеята ми е следната:да сменя всмукателя заедно с дросела.а въпроса ми е какви са модовете,които трябва да направя,за да се получи? :lol:

Редактирано от alex gti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , заглавието на темата ти и конкретния въпрос нещо несъответстват... Ако въпроса ти е да ли може да сложиш смукател от Б серия на Д серия , не неможе .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега въпросът е дали с преправяне колектора от б серията ще стане на моята д глава.Мен ми е ясно че само да ги сменя няма как,ако знаеш някоя конкретна причина моля сподели я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нема къ да стане номеро" по простата причина че д-серията е със 75мм бутала, а б-серията със 81мм, дори и да режеш фланци и да напасваш - тръбите на колектора са си изляти за друга глава и тва е. Сори, ако ти убивам ентусиазма, но това е жестоката истина. По-добре сбери парици за някой блокс, макар че не съм сигурен те дали правят отливка за тея мотори, щото фланеца на цялата д-серия за която са колекторите е различен със този на д-серията двувал. :)

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само дросела да сменя с такъв на 60мм-моят е на 56мм.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроселите са съвместими.Какъв ефект търсиш и какво мислиш да правиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търся по добро захранване на мотора с въздух чрез по голям въздуховод,дросел и евентуално смукател но някой стоков,защото повечето марки произвеждащи спортни смукатели не правят за D16A8/9.Ще съм благодарен на всеки,който даде идея как да го направя.До сега по мотора е направено:спортен изспускателен колектор и цялата генерация след него на 50мм.и чип с,който си дойде колата от Италия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само дросела да сменя с такъв на 60мм-моят е на 56мм.?

Колега моят дросел е 58мм. на Д16А9, а оригиналната ти генерация, на колко е била. Моята е 4-2-1 на 48мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният колектор на D16A8 беше на 38мм.а спортният е 45мм.Генерацията беше на 45мм.сега е нa 50мм.Мисля че достатъчно съм я отворил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...