Jump to content
Guest surr3a1

19" TFT

Recommended Posts

Guest surr3a1

Абе да се похваля пък аз: вчера си земах мониторче ново :thumbs1:Линкмного съм доволен, разликата е огромна от старото CRT дръвце!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

кви кинти и къде, че и мен нещо ме сърби от известно време?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

и аз съм с такъв...в смисал TFT ....е друго си е ....само като свикнеш и седнеш на друг монитор е едно такова некомфортно и очите стават компот от повече седяне.....незнам за тебе ама аз като си го взех напрао все едно съм пред телевизор толкова голям изглежда :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

620лв от stealtech.orgиначе да... огромен е :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Убавинка си е:thumbs1:И мойто жувотно е такова.Ако си имаш и тунер карта на компа,телевизор не ти трябва:DБласкай го на 1280-1024 и му гледай сеира :D)))Със здраве да си го ползваш;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer
with 8ms response time ...не е зле за 19.... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

Ако се интересувате за подобен евтин модел: Philips 190C6FSтези 19" имат огромна площ ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Response Time (ms) 8 Това най ми допада.Яката работа е монитора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Стига бе, хората правят вече с 3-4 мс време за реакция. А и тия 8 мс кой знае как са си ги мерили. От черно до бяло или от сиво до сиво? Или знам ли и аз по какъв начин. Като едно време на ЦРТ-тата всеки си имаше негов стандарт за мерене на точката (триадата). Няма DVI вход, няма USB хъб...И все пак честито - поне размера ме кефи :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Няма DVI вход, няма USB хъб...

И все пак честито - поне размера ме кефи  :bow:

<{POST_SNAPBACK}>

е тоя USB за чий ти е?

 

а за DVi много ми беше въпреки... ама не можах да открия друг монитор дето да е добар и да е на добра фирма с добри сервизи и т.н. иначе за 1000лв има :bow: ама толкова пара не ми се даваше за монитор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec

Няма DVI вход, няма USB хъб...

И все пак честито - поне размера ме кефи  :bow:

<{POST_SNAPBACK}>

е тоя USB за чий ти е?

 

а за DVi много ми беше въпреки... ама не можах да открия друг монитор дето да е добар и да е на добра фирма с добри сервизи и т.н. иначе за 1000лв има :D ама толкова пара не ми се даваше за монитор...

<{POST_SNAPBACK}>

Значи Честито за покупката да си я ползваш със здраве ама да беше се насочил кам EIZO или iiYAMA тези компаниии са номер 1 в мониторите :bow::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Значи Честито за покупката да си я ползваш със здраве ама да беше се насочил кам EIZO или  iiYAMA  тези компаниии са номер 1 в мониторите :bow: :bow:

<{POST_SNAPBACK}>

Ейзо под 1000лв няма... така че ги отписвам веднага... а за иияма никъде не видях 4ак толкова добри отзиви и така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Другия път - ViewSonic! :D:bow: ...а като ще е компромис, май Филипс е по-добрия :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Честит да ти е :whistle: Аз съм много доволен от Philips 190X6 ето така изглеждаСнимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

Честит да ти е :lol:

Аз съм много доволен от Philips 190X6 ето така изглежда

Снимка

<{POST_SNAPBACK}>

:whistle: изборът е много точен

 

А модела, който посочих по-горе казах, че е евтин (Цената му е около 600лв). За какви USB и DVI говорят някои? Никой не оспорва, че има много по-добри модели, но и цената е фактор.

Пък и тези 2-3-4ms дет ги рекламират много вносители на LCD-та са сиво към сиво, а Philips си го казват - 8ms черно-бяло-черно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

черно-бяло-черно е лесното, сиво-сиво е по-бавноза цената си TFT-тата все още не могат да предложат цветовете и respone-а на CRT-ата. особено както доста офиси се освобождават от прекрасни CRT-та в полза на TFT.ако прекарвам повече от 3 часа на ден пред монитора си може би и аз щях да си взема TFT, но за игри и филми не става, друго си е кинескопа - и зимата е като печка вкъщи. иначе на работа съм с TFT ама sux totally а взехме доста скъп модела специално са тоя самсунг, добра цена на 19" и response-а му е приличен - ако не за игри, поне за филми става.честито :cool:п.п. от NEC по-високо нема! с това животно бих заменил всеки кинескопhttp://www.tomshardware.com/2005/10/28/a_revolution/ ама и цената му от $6600 е ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Абе мислех и аз да се обадя ама реших че при тоя TFT ентусиазъм некой пак ша ма нахрани с кюфтета :blink: Иначе си прав. Няма по-добро от CRT. Даже след година две да го стигнат, съотношението цена-качество ще остане още някое време в полза на CRT. Надявам се да не се интересуват много от характеристики и да не са много наблюдателни за да могат да им се радват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Дреме ми баш на diamondtron-а за всички tft-та, ако мога така да се изразя. За вас не знам, ама аз с цветове си изкарвам хляба, така че за под хиляда долара друго решение освен crt май няма. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

под "crt" обикновен монитор ли визирате, щото ако е така аз съм си с такъв 19" и значи да си трайкам засега? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

под "crt" обикновен монитор ли визирате, щото ако е така аз съм си с такъв 19" и значи да си трайкам засега? ;)

<{POST_SNAPBACK}>

....тип "талавизор"...и аз съм с `19 DELL FLAT-CRT>35 килца... ;) и съм доволен ! Редактирано от roadracer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Дреме ми баш на diamondtron-а за всички tft-та, ако мога така да се изразя. За вас не знам, ама аз с цветове си изкарвам хляба, така че за под хиляда долара друго решение освен crt май няма. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

на работа цветовете ми са да различавам коментари от функции, и кой е модератор в hondabg и кой не - така че се радвам на 17" TFT IBM дето като скролна и буквите стават bold въпреки че имаме в склада и хубави кинескопи - за текстообработка този е перфектен. но за вкъщи и то от моите пари, скоро няма да дам за TFT.

Не че не им се кефя, радва ме прогреса им (при кинескопите нещата са същите от 20 години насам) така че скоро ще има добри 19"TFT на добра цена с добри параметри и за моя джоб.

Пък и колкото и да съм имунизиран против умора на очите (от тренировки, 48 часови сесии на warcraft 2 в студград) пак усещам, че TFT-то е много по-благосклонно към очите ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest clockerman

Пък и колкото и да съм имунизиран против умора на очите (от тренировки, 48 часови сесии на warcraft 2 в студград) пак усещам, че TFT-то е много по-благосклонно към очите ми

<{POST_SNAPBACK}>

Tочно така само заради това си струва да си вземеш ТФТ иначе заради дрогото не е по добър от ЦРТ-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Аз като инициатор на темата искам да кажа:1. Цветовете са 100 пъти подобри на ТФТ2. Има перфектна геометрия... смотаните ЦРТ имат супер крива геометрия... трябва 1 час да им настройвам нещата и накрая пак никога не е право... 3. Като пусна ТФТ моментално пали и свети... на ЦДТ чакам малко... и поне 30мин трябва на смотания кинескоп да си изпълни екрана... винаги отстрани или отгоре отдолу има неизпълнено пространство, което мен лично ми бърка в д****о направо... искам секи един мм от екрана да ми е в картина...иначе дай да сменя на 14"4. 19" ТФТ са истински 19" а не 18 или по-зле на ЦРТ.5. Спецялно за игрите ми е супер добре :censored: красиво не бави и т.н. в момента играя Уърлд оф Уоркрафт (е що не ми дава да пиша на енг нинам) и то на 1024 което не му е нейтив резолюцията и е перфектно...6. Ползвам много тунинг за десктопа си (снимка по долу) и много скинове и т.н. - еми само на ТФТ може да се види за какво става въпрос... ЦРТ никога ама никога не може да покаже такъв контраст и острота и никога не може да бъде толкова красиво...Това е засега... ето един шот от десктопа ми на работа:Click

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

добра тема ... а докато чакаш тенекиите да се разпънат, освен и едно такова да си вземеш, че да не губиш темпото

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

скина е доста добър ...:(...а аз искам да кажа за TFT-то ....нещото което най много ме кефи е че седя по цял ден на Компа...и не ме болят очите ....как седна за 1-2 часа на црт и главата и очите ми стават бушон :censored:.....а доколкото волана.... доста помага за таква слъчаи....поне моя доста ми помогна.... :)

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

surr3a1 - съдейки по нещата които казваш за CRT явно до сега си бил с някой 50 доларов монитор :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

ми навсякъде съм бил на работа и съм бил на ЦРТ... незнам кое е добро и кое не... но не мисля 4е има ЦРТ което да не криви и такова което да не му се събират страните когато е изгасено и после да не трябва поне 30мин да се разпъват...както и да е... темата излиза извън релси :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

...

 

Това е засега... ето един шот от десктопа ми на работа:

 

Click

<{POST_SNAPBACK}>

то тва Windows ли е? :censored:

костваше ми известно време да се опитам да се сетя за някой линукс Х, който да изглежда така. Да, ама не ... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

...

 

Това е засега... ето един шот от десктопа ми на работа:

 

Click

<{POST_SNAPBACK}>

то тва Windows ли е? :(

костваше ми известно време да се опитам да се сетя за някой линукс Х, който да изглежда така. Да, ама не ... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

да... нормален XP... с някой подобрения :) (да допълня че НЕ консумира ресурси никакви защото нищо не върви като процес:censored:) Редактирано от surr3a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

няма ли някой с колички, с Н-та, със знака на (Z) тоест опел вместо recycle bin и там някоя интегра за wallpaper?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Икони на Хонда е невероятно трудно да се намерят читави, и аз,макар че съм търсил доста нямам все още...ако някой има да сподели... пейпъри всички имаме, но яко някой има нещо друго за тунинг на десктопа, нека ми каже и сподели моля :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

едно време бях изкопал от нета няква програмка за правене на иконки..не знам дали с нея ще стане....да се направят разни газариики и да са заменят с оригиналните.....проблема е че не помня как се казваше.....вече се заех да направя няколко икмонки ще видим кво ще излезне :censored:

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

съжалявам за офф топика ама съм се заел да правя тема за winXp на Хонда :(:):censored:

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

1. Цветовете са 100 пъти подобри на ТФТ2. Има перфектна геометрия... смотаните ЦРТ имат супер крива геометрия... трябва 1 час да им настройвам нещата и накрая пак никога не е право... 3. Като пусна ТФТ моментално пали и свети... на ЦДТ чакам малко... и поне 30мин трябва на смотания кинескоп да си изпълни екрана... винаги отстрани или отгоре отдолу има неизпълнено пространство, което мен лично ми бърка в д****о направо... искам секи един мм от екрана да ми е в картина...иначе дай да сменя на 14"4. 19" ТФТ са истински 19" а не 18 или по-зле на ЦРТ.5. Спецялно за игрите ми е супер добре  красиво не бави и т.н. в момента играя Уърлд оф Уоркрафт (е що не ми дава да пиша на енг нинам) и то на 1024 което не му е нейтив резолюцията и е перфектно...6. Ползвам много тунинг за десктопа си (снимка по долу) и много скинове и т.н. - еми само на ТФТ може да се види за какво става въпрос... ЦРТ никога ама никога не може да покаже такъв контраст и острота и никога не може да бъде толкова красиво...

Пропуснал си да напишеш че това е личното ти мнение по въпроса.Нищо лично :censored: Надявам се да ме разбереш правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Пропуснал си да напишеш че това е личното ти мнение по въпроса.Нищо лично :censored: Надявам се да ме разбереш правилно.

<{POST_SNAPBACK}>

Да разбира се... но не виждам как някой може да ми го убори...и ако може моля да ми каже модел и марка ЦРТ монитор, който според него става за нещо...за да се просветля и аз...

 

Обвиниха ме че съм гледал на монитори от по 50$... съгласен съм да кажем... кажете ми вие монитор който е про клас...????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

кажете ми вие монитор който е про клас...????

Въпреки че е стар модел/2001/...DELL-P991 FLAT TRINITRON `19....се справя доста добре в графична среда вече 4 години :censored: При мен върви на 1280-1024/85Hz...може и повече/1600-1200/85/Мисля че TFT-то наистина дразни по малко зъркелите, но за графична среда още има какво да се желае ! :( Лично мнение ! Не се заяждам с никой ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

кажете ми вие монитор който е про клас...????

<{POST_SNAPBACK}>

ViewSonic, EIZO - про моделите им са с Trinitron тръби. Странното е, че тя е разработка на SONY, а по показатели другите марки правят по-добри монитори от тях :D

iiyama, samsung - про моделите са с DiamondTron тръби. Технологията е на Митсубиши, но монитор с такава марка не съм виждал! :bash:

 

Айде че го обърнахме малко на хардваребг :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Samsung SyncMaster-900SL(2001г.) от Лиана за 53$ със SONY кинескоп и 1г. гаранция. Не е про :bash: За 19инчов монитор без забележки (и без драскотинка даже ) мисля че .......... няма смисъл да казвам нищо :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

В момента гледам в едно Mitsubishi Diamond Pro 930SB с Diamondtron тръба. Каквото и да ми говорите, не можете да ме убедите, че в консуматорския клас има по-добро CRT от него, а вервайте ми, пробвал съм много, защото с това си вадя хлябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Виктореееее, загубена кауза е това..... Остави хората да си се радват на ТФТ-тата. Аз още не съм видял някои който бачка с цветове и контраст да ползва ТФТ.... добре де освен ако наистина не над $1000-$1300Незнам какво дискутирате вобще, на цената на добро ЦРТ, просто няма ТФТ което да го бие....В момента съм с някъв ДЕЛ... плосък, секънд хенд... дори незнам каква му е тръбата, но е мнооооооооого евтин. Картината НЕ е крива, цветовете са добри и почти липсват черни полета отстрани..... 15 пъти вече ме питат дали искам ТФТ.... е дали искам? за какво ми е? пък и ще ги вкарам в ебаси неоправданите разходи. По цял ден съм пред ЦРТ-то и така съм от 5години. И сигурно още поне 1-2 години няма да мина на ТФТ-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...