Jump to content
edimen

D13b2 проблем с таблото (оборотомер и термометър)

Recommended Posts

Така да започна от начало колеги, още от както купих хондето края на октомври месец 2009 не ми работи оборотомера(стрелката не се отлепя от 0), по принцип съм го отварял сменял съм крушки( само да вметна, че датчика за температурата на таблото си работеше винаги). реших да вземма от колегата http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44944 и да използвам само оборотомера, така взех всичко точно разглобявам го сменям бам не работи. Слагах го на моята и на неговата платка, та като реших да върна неговия оборотомер на неговата платка да видя и пак не проработи. Тако хубаво поиграх си още няколко пъти но нищо след това реших да си ползвам неговата платка и оборотомера като си преместя километража и датчиците темп. бензин. Всичко хубаво слагамси аз нещата и по едно време гледам стрелката на температурата отива на 120 градуса, след това върнах нещата на моята платка обаче пак същия проблем, като дам контак стрелката отива максимално нагоре и се заковава там като изключа пада долу, пробвах нещо да я поръчкам стрелката нагоре надолу да я наместя не става, в момента съм си сглобил моя километраж както си беше с всичко. В момента нито работи оборотомера нито датчика за температурата. по ирония на съдбата на колегата таблото също няма датчик за температурата та така излиза, че дадох 20лв на вятъра.ПП Помагайте със съвети колеги за което от двете се сетите. Ако може някой по опитен да каже или ако има схема за кабелите на оборотомера да каже от къде минават, че да погледна да не е нещо скъсано.

Редактирано от edimen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помоли някой приятел да ти заеме едно наистина здраво табло за проба и тогава търси на други места щото като го гледм това което си купил не ми вдъхва довериеп.п.Азскоро си смених моето икато вкарах двете букси и всичко заспа! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^^^Стъклото е счупено защото вадих ринговете и без да искам го счупих, а датчика на темп.-а най-вероятно е счупен когато са слагали плазмите. Оборотомера със сигурност работи. Дано колегата намери решение на проблема.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа колега по въпроса с оборотомера лечението е следното отваряш капака на колата и гледаш точно срещу шофиорското място там кадето излиза снопа кабели от купето има 1 син кабел затапен и варзан с изолир към снопа връзваш 1 кабел на този синия и си го пускаш до таблото режеш от таблото кабела които отива до сигнала на оборотомера и вразваш този от ван които си прекарал оборотомера ще тръгне а температурата си и е... мамата защото си претегнал повече болчето и си скъсал микро намотката ако не е скасана "качествено" може да я запоиш това е от мен пробваи и кажи резултата поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще погледна за оборотомера, а температурата е по-лошото значи съм оплескал работата, здраво, че аз дори нарочно стягах по здраво като се загледах и пластмасата бях пукнал. Иначе тези намотки къде са по точно да пробвам да направя нещо?(там къдете е резбата за болчето)

да на края на резбата е запоена микро намотката виж може и да е поправимо ако не се е скасало от дъното

Ще пиша утре пък дано се оправят нещата. Редактирано от edimen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да на края на резбата е запоена микро намотката виж може и да е поправимо ако не се е скасало от дъното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така по въпроса за термометъра наистина скъсъл съм едната жичка, ще чакам един приятел да се видим тези дни, че той с поялника e като фехтовчик с шпага :huh: и да видим какво ще стане :)Така за оборотомера сега ще питам, че да не направя някоя глупост.Така тово отгоре затапеното трябва да е кабела > http://img191.imageshack.us/i/p1080761.jpg/кой е кабела на оборотомера > http://img521.imageshack.us/i/p1080764d.jpg/Отново ли е синия?EДИТ: Много ми е интересно ако срежа от там кабела и го вкарам вътре от къде ще се четат оборотите? Датчика да не е в пласмаската прикрепена над кабелите ?

Редактирано от edimen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги значи, стрелката на температурата се оправи след спойката :) Иначе ако може още малко инфо от къде да прихвана сигнала на оборотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е кабела колега а цвета на таблото незнам какав е проследи пътеЧката до буксата оборотомера има 3 болта на 1ия е + на другия минус третия сигнала на сигнала проследи пътеЧката отрежи кабела и вържи новия и сичката газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ReSPecT колета значи опитах дори с два различни кабел, жицата коята мисля, че за обортомера към таблото може да бъде само една синята (от долу нагоре 4тата на снимката) аз ли не правя нещо както трябва или не знам не иска да се оправя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...