Jump to content
grool

Стържещ звук

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Нов съм в този форум и искам да си купя Хонда. Спрял съм се на Сивик 1.4и 75 конната. В момента съм си харесал една и говорих с човека, който я продава и ми каза следното "При не натиснат съединител се чува стържещ звук".

 

Въпроса ми е -> Имате ли някаква представа от какво може да е този стържещ звук?

Имам подозрения, че може да е аксеалния лагер, но не съм сигурен и затова реших да се обърна към вас, тъй като имате повече опит с Хондите.

 

П.С Знам, че информацията е твърде оскъдна, но ще се радвам ако може да помогнете.

 

Благодаря! :D:)

Редактирано от grool

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно аксиален лагер или първичен лагер на скоростната кутия.Често срещан проблем със Сивик.Не е толкова страшно,но трябва да се отвори и ремонтира или смени лагера с нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е аксиален лагер и при всички автомобили е еднакво, проблемчето е в скоростите.П.П. Има писано и цени... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би ли могъл да ме ориентираш ? :) или по-точно да ми дадеш линк, че не можах да намеря цени и прочие.. прегледах темата "Авто-части 2ра употреба", но нищо не успях да открия.

Редактирано от grool

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% е лагер на първичния вал. И е страшно ако не се смени, защото има опасност лагера да има счупен сепаратор. Тогава съчмите се събират само от едната страна на лагера и може кутията да "роди" като цяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви помоля в такъв случай да ме ориентирате към някой в Силистра, който си разбира от работата и съответно от Хонди, за да хвърли един поглед преди да я купя. Ако въобще се реша да я взема де.. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понякога пластините на съедитела увличат аксиалния лагер и той стърже и на пуснат педал(пресен случай).Докато не се отвори няма гаранция какво е точно.А и да "роди" като казва колегата втора ръка такива кутий вървят 80-200лв. пак нама да обеднееш.Аз насоро купувах д14а2 на 170 000 км.комплект със ск.кутия и еку-350лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигам темата на авера Някой да знае добър майстор в Силистра и монтьори евентуално да я вдигнат на подемник да видат окачването как е Благодарско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз има м такав шум само на парва предавка какво да правя почвам да си мисля че е скоростна кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...