Jump to content
ВладоВТ

Измама или...

Recommended Posts

Гледам тук посред нощите тази Обява Как мислите има ли някаква уловка с тоя малкия талон и някой познава ли човека за повече информация? Изглежда ми доста интересна обявата. Преди време гледам същия човек е продавал Вектра за 2000лв. в др. сайт. Дали е някакъв мошенгия? Като че ли обявата е реална. Къде ли е уловката :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се лови на това хоро.Пълни глупости.Ако той не е извадил талон как ще се продаде тая кола според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина купих моята колица без малък талон с течение на обстоятелствата..като отидох сутринта да я прехвърляме и момчето беше загубило документите си час-два преди това..книжка, лична карта (колата беше на негово име), малък талон, гражданска, преглед..всичко :lol: имахме някакви общи познати ужким и малко на доверие я взех (след като изчаках да си извади л.к. за 1-2 часа - колата се прехвърля само с голям талон)..след 1-2 седмици са му върнали документите(намерили ги някъде си) и той ми ги изпрати по пощата..случая е различен, но сега като се замисля, ако не я исках толкова много, нямаше да я взема така..не си изпатих за късмет, но не препоръчвам никому тази практика..на мен също ми мирише на гнило..малък талон се вади за отрицателно време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам регистрацията от кога е (от преди 3 - 4 години), това са т.нар. "инвалидните времена", т.е. колата е вкарана на името на инвалид и най-вероятно този инвалид е умрял - >> прехвъргането след смърт на инвалид става по-трудно, да не кажем почти невъзможно. Т.е. колата се кара с пълномощно, което един вид е невалидно ако речеш да прехвъргаш колата на "твое име", може и да бъркам и да говоря пълни глупости, но преди години - така беше, сега може да е по-иначе,има си уловки но да кажат други по-отворени, пък мисля че по разни теми е обсъждан казуса с инвалидните истории.Един вид, опитва се да продаде колата, без да се прехвърга при нотариус, ами стил "давай парите, пали колата и бегай се спасявай", това е.Просто предполагам, че е това причината за тази по-ниска цена, защото не е кой знае каква главоблъсканица или много пари за вадене на нови документи при кражба, загуба и т.н. (стига всичко да е точно и грамотно в документацията на колата де). Има я накаква...

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така звъннах му на тоя образ. Колата естествено се оказа с генерално пълномощно. Малкият талон е издаден но е в КАТ Враца(това не означава ли, че собственикът е жив). Та остава въпросът как да се провери дали опълномощителят е жив? Ако е жив няма да има проблеми предполагам. Нотариус ли да питам за тази информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е инвалидна на големия талон пише,че колата не може да си смени собственика 3г. след регистрирането и Бг.Предполагам,че може би са му я заложили за определена сума която 100% е под 1000лв. и длъжника не може да я върне.Виж талона иди до адреса на която е регистрирана и всичко ще стане ясно. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но докато разбереш какво е полужението с документите ще хавичш бая мастраф по колата, каде ще ти излезе сметката незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е инвалидна на големия талон пише,че колата не може да си смени собственика 3г. след регистрирането и Бг.Виж талона иди до адреса на която е регистрирана и всичко ще стане ясно. :lol:

Мисля, че това е най правилното решение :D Мерси много за съвета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем за малкия талон. Но ме съмнява това което казва, че заради това я продава евтино. Аз пролетта продадох кола без малък талон. Новия собственик в КАТ така или иначе ще му направят нови талони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от Враца и котка не си вземай :) (да ме прощават колегите, които са врачани, ама си е така :( )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо да терзаете по въпроса! Колата е продадена! Току що звънях! 1100лв и за части да се ползва пак е добре! Ама както и да е някои се е здобил с нова колица :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...