Jump to content
milkobo

Ръчна спирачка Сивик

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме подробно устройство на апаратите "Лукас" задни дискови спирачки за Сивик 96 англичанка.Проблема е че нямам никаква ръчна и много ме дразни това.Разбрах че в едно положение на лостчето за което се закача жилото то действа с ход от 5-6мм.и веднага кове но в това положение не мога да закача жилото и като го преместя където трябва да бъде хода му е много голям а натиска нищожен,защо е така.С натягане от горе не става! Не е от там!Вътре в апаратите става нещо.Ако някой е разглобявал и знае механизма на действие на ръчната вътре в апарата да ми го обясни да си го представя и да знам как да действам.Ще мога ли сам да ги разглобя?Забравих да кажа, че скоро ги носих на майстор да им сменя гумичките,но не ми се разправя да ги нося пак а и не съм сигурен в него ли е вината.Или подробна схема ако има някой!Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз нямам.Това е сериозен проблем на англичанките :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята англичанка е много зле откъм ръчна защо така някакви идеи???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за дисковите незнам . но моята е с барабани отзад и държи яко......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема специално е при дискови спирачки отзад :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да ви издиря една схема. Сега ще потърся и ако намеря ще я плясна в този пост.

 

Ако това ви е малко, пишете ми на лични да ви дам линк да си изтеглите по пълна версия.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stefan Milev,Благодаря за схемата! Значи начина е:Със завъртането на планката от жилото,по червяк избутва буталото напред,явно някъде има луфт,износване и се получава прещракване и не натиска достатъчно.Сега като имам схемата по-спокойно, ще ми е да го отворя и да намеря проблема(да се опитам де)Хода на тази планка трябва да е много малък и да кове, но моя е много голям и изобщо не натиска,ЯСНО.Мерси още веднъж за схемата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обади се на тел.0888987571 за да се разберем и да ти покажа разглобено цилиндарче от Пловдив съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега оправили ръчната, че и аз съм със същия проблем и ми е интересно какво направи с твойта. Ако си остановил изсточника на проблема кажи какъв е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега оправили ръчната, че и аз съм със същия проблем и ми е интересно какво направи с твойта. Ако си остановил изсточника на проблема кажи какъв е.

И мен много силно ме интересува, сподели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...