Jump to content
pashion

Смяна агренажен ремък на Англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги, пак опирам до мнения на препатили хора:))Ама няма как.Карам една англичанка от 2 години. Когато я купих трябваше да сменя и агренажния ремък и ролката заедно с другите консумативи. Та отидох при едни "майсторчета" да я оправим. След смяната не били затегнали хубаво демферната шайба за коляновия вал с оригиналния болт и след 1 седмица скъсах болта и прецаках шайбата. Намерих шайба втора ръка за 160 лева и я купих само че без оригинален болт. Сложиха я и след няколко дена пак същото само че не разбих шайбата тоя път. Накрая купих оригинален болт за 20 лева, занесох го и "майсторчетата" за да няма повече проблеми намазали резбата на болта с локтайт затегнали го и го запечатали отгоре с течна стомана :):) Е превъртех ама кво да се прави, трябваше да отида при тях понеже те "знаеха" какво са правили предните пъти.Карам я вече 2 години и навъртях 45 000км та мисля как да сменя ремъка сега.Проблема ми е че незнам дали демферната шайба има нещо общо с агренажния ремък и дали може да се смени ремъка без да се сваля тая шайба. Това всъщност е и въпроса ми. Ако някой разбира от тея неща да каже дали може да стане без да я сваляме, ако ли не незнам кой ще се навие да ми сменява ремъка при тва положение.Двигателя е D16Y3 с климатик е колата. Демферната шайба е с три писти и мисля че никъде по нея не минава агренажа, защото тя движи ремъците на хидравликата, ABS-а и динамото(до колкото знам де).Е това е колеги ако някой друг се е опарил или поне знае нещо по въпроса нека пише да си помагаме, а на другите препоръчвам да внимават при какви майсторчета ходят, нека се учат на други коли , не на нашите Хонди!!!Хував ден на всички в януарския студ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще трябва да я свалиш тая шайба, щото няма да можеш да махнеш иначе капака на ангренажа и съптветно и него. винаги се маже тоя болт с лепило, не знам само що са го мазали отгоре и със смола.ква е смолата???? ще се пробва да се изкътри със секач и после се развива шайбата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Течната стомана с която са ти намазали болта на Bison "Epoxy Metal" ли е?Ако да, да знаеш че при температура от около 200-300 градуса се разтапя!Ако ли не както каза колегата горе, с чук и секач!

Редактирано от plamen_h

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей не е истина просто какви "майстори" има. Дано да стане само с нагряване че да не купуваш нова шайба. Все пак си приготви пари за смяна на семерингата на коляновия вал, която е зад шайбата, защото от голямото нягряване най-вероятно ще даде фира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да те плаша, ама нещото което може да те притеснява е този локтаид на болта. голям зор ще види следващия ти майстор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи им на твойте майстори, че с епродава лепило, което е специално за там и няма нищо общо с локтайт :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбрах коя е тази шайба за 160лв?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става на въпрос за демферната шайба която се захваща за коляновия вал с болт. Тая шайба движи три ремъка ама незнам дали има нещо общо с агренажа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо няма с агренажа тя е точно затова да движи ремъците. За агренажа си има зъбна ролка зад шайбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен болта с гайковерт 3/4 в автосервиз не можаха да го развият,отидохме в сервиз за камиони,там с гайковерт 2 цола се разви от раз,даже помислихме че се е скъсал.Болта беше намазан с осигурител за резба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...