Jump to content
LSSAH

Ако имате Civic 5-та генерация...

Recommended Posts

...може ли да ми кажете нещо повече за тази кола??? Прелюда ми си остава на сърце, но по ред други причини ще трябва сигурно да се задоволя с този иначе така симпатичен футболист, опа мъник, това с футболиста беше запазена реплика на един смешен футболен коментатор :D Явно ще да бъде 1.5 VTEC 90 кончета. Та добре ли си движи на газ, как е с поддръжката, 2500 лв. добра цена ли за такъв Сивик, щото гледам по толкоз вървят, изобщо впечатления, съвети, каквото ви душа иска казвайте. Дано не ви досаждам с моите въпроси, но все пак не ви задължавам да пишете, само ако искате. Много ви благодаря ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седан с Д15Б2 + обикновено газово си движи добре - не като на бензин, но добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам ег4 д15б2 яконски хеч на бенз го карам и съм много доволен. части бол, добре си върви ама го продавам щот не върви достатъчно искам повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло колата има много добра визия. (В сравнение с Опел Астра, Голф 3, Рено 19. и други коли от този клас в тези години)Като здравина ... незнам аз за 6 месеца на мойта нищо не можах да и счупва въпреки 10-те хиляди км който и навъртях само на пълна газ :DЧастите нови не са чак толкова скъпи в сравнение с на опел 20-40% мах. Но за сметка на тва има от англия колкото искаш втора рака .. Като цяло мога да ти кажа, че ако си търсиш кола 92-95 за 2000-3000 лева според мен сивик-а е най-добрия избор. Звънни на някоя обява ходи да разгледаш колата. Направи един обстоен преглед и ако ти хареса взимай. Марката си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kупувай,няма кво да и мислиш,това е най търсения сивик.Над половината Форум е с такива

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен това е най-масовия и използван сивик, д15б2 двигател 90хп. 90 коня втек е иконома, д15з1, от него нямам впечатления. относно д15б2 - изключително издръжлив, за мощността си върви много добре ( що се отнася за дръпки итн. върви много повече от фиати, голфове итн до около 100-115 коня ), относно части - намират се навсякъде, не са скъпи, много трудно се чупи каквото и да било. икономичен е, лично на мен с много брутално каране ми дава 10 градско ( бензин ), извънградско 5-6-7, според зависи. хеч-а е достатъчно широк, задната седалка е голяма, има си що годе и багажник. като цяло е прекрасна кола с евтина поддръжка, здрави части и доста стабилно набиране и вървене като за само 90 кончета :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 5 генерация си е класика, перфектен външен вид както и всичко останало. Аз имах д15, но претърпя инцидент. Мен ако питаш вземи си сивик като натрупаш опит и пари вземи прелюд. Става много добър тунинг за колата стига да имаш нужните пари. Ако си вземеш д15 купето което е 101 коня можеш да изкараш още някое си и друго конче и ще имаш и доста бърза кола :) 2500 сега може да се намери сравнително добра кола но купетата вървят малко по скъпо от седана и хеча :)Лично мен за визия ми допада най-много Хеча и Купето. Колиците са вече на въздраст и единствената им забележка е че малко погниват ама се намират доста запазени. Части болл има сравнително ефтини са, а бе кво повече му трябва на човек :) 1.5 90 коня е много издържлив двигател и се държи много добре и на газ:) др няма кво все пак хонда зимаш няма да намериш някой които да ти я оплюе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземай си купето ,слагай обикновенно газово-ако искаш и турско си купи по ефтино е и нямаш грижи!На гас съм я пулнил до 195-с лек наклон:)д15б7 купе 1994!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Вероятно бюджетът ти не е голям, така че правилно си се насочил. Намират се достатъчно части втора употреба на приемливи цени. Въпреки да се юркат здраво, двигателте на Honda са достатъчно издръжливи и на тези години рядко напомнят за себе си, както често се случва при представителите на други марки на над 15г. Карам Civic 5g VTEC-E 90HP и засега не ме е оставяла никъде. Ако имаш интирес, драсни ЛС.

Редактирано от ВладоВТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsНаправо взимай една такава и не се занимавай с друго. Не върви колкото за 2500лв, ако това е условието.При желание на газ да караш, там рено, пежо, лада ще те устройва перфектно. Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма кво да се чудиш колега.имал сам 4 коли и мога да кажа,че това е единствената кола с която нямам и не съм имал главоболия.за 2 години смяна на маншони на каре и един термостат.кво да говорим.за 4 месеца миналата зима и навартях 20хил.километра.неще и неще да се чупи.чудесен избор.моята е без ви-тек,D15B2.този мотор който искаш е още по добър.много варви,малко гори.касмет от мен,а дали ще е купе или хеч,е вапрос на лична преценка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си несемеен младеж - хечбека е с най скандална (за мене) визия. Най лек, по бърз от седан и купе.

Качествена сглобка е вътре няма нищо излишно по таблото, отпреде е яко да седиш, отзаде става, искам да направя сравнение с бмв 318 седан - там се чувствам по притиснат и по некомфортно отколкото в хеч сивик 5та.. Багажника е символичен, ма на мен ми стига аз имам едно сак4е с дрехи за дренировка и туба - няма място за друго.

Малко пораждясват отзаде веждите, и тука ги преправят кофти колкото за продажбата, внимавай с това.

оставай го тоз втек икономичния, земи си д152 и го направи пълна инжекция - ще ти излезе 110 коня мисля (за справка - форума)

гледай да има клима и да бачка щото всяко лято е по-горещо и не се издържа, поне тука у Варна.

Има 2 вида цвят за интериора - сив и черен - Черното е по яко сякаш и ако има и централна конзолка - медно :P

Предните Седалки са Грозновати, но доста удобни. Общо Взето - тва е !

За разхода - зависи много от тебе

гледай да не пропушва отзаде синьо бяло черно пембяно и няма да имаш проблеми

Общо взето тва е

 

и който ти каже, че японките са със скъпи части - ми не е верно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, ако има нещо питай, ще ти буде отговорено адекватно :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...