Jump to content
Alexandyr

Въпрос за Маслото

Recommended Posts

Колеги, преди месец смених маслото с Aral, сложиха ми 3 литра, ама аз като максималист човек :punk: (винаги обичам всичко да е догоре и на маx)...и ми се стори малко , така че долях още литър от същото масло...днес проверявам и е над максимума...има ли това проблем за двигателя, трябва ли да се точи определено количество? ...до сега не съм усетил някакви проблеми...всичко си работи както трябва...Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е, трябва да се източи така че поне да е близо до максимума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е семерингата да не избие,за това е важно нивото.успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само заради семерингата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано аз карах цяла смяна с 2-3мм над максимума и от нездравословен мързел не го източих. Според мен не е добре да е много над макса, не защото налягането ще стане драстично, а защото коляновия вал може да го млати това масло и да направи буря в картера, с мехурчета и т.н. което като нищо може да ошашави маслената помпа и наистина да създаде проблеми със смазването. Звучи безумно, но ми се струва, че е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си я удавил бе човек... :punk: . 3.3л и стигат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се вдигне и разхода. Бащата (Ауди 80) легнал отдолу, развил пробката и източил 2 л масло(зачудил се, но факт). После нахакал 4л в двигателя и черта. Абе тази кола, вика не иска да върви, откакто и смених маслото и започна да гори много(2-3л повече). Вдига щеката на маслото - изненадааа - много над мах. Оказа се, че човекът е източил скоростната кутия :punk: , понеже пробките са, една до друга и налял още веднъж в двигателя :) Интересното е, че не беше избило от никъде.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високия разход ще е най малкия проблем... както колегата по-горе писа, проблема с въздух в маслото ще ти е основната грижа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко по-нагледно:

Публикувано изображение

 

 

off: нямам едит на мнението :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант , сам да си източа примерно половин литър ...само от пробката долу ли може този филм? ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм предозирал сивика :) Дърпах през дупката за щеката с маркуче и голяма спринцовка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го това, с маркуче , но нищо не дърпа...или може би трябва много силно да се засмуче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не...При мен си вървеше добре - бавно, но вървеше.Дърпай нагоре-надолу маркучето докато уцелиш мястото.Незнам на прелюда как е прохода на щеката, но на сивик става номера 100%.Сега се сетих, че вече на доста места сменят маслото точно като го дърпат през дупката на щеката.Ако можеш да отидеш до някое такова сервизче да ти дръпнат колкото трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се справих и със дърпане с уста :) Просто взех по-дълъг маркуч за да събира нещо все пак... и прозрачен, за да не усетя вкуса на маслото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм предозирал сивика :) Дърпах през дупката за щеката с маркуче и голяма спринцовка.

С отвиване на пробката е по - лесно, но не я отвиваш до край, а колкото да просълзи и изтече нужното количество. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...