Jump to content
Ivaylo_Iliev

тапициране на задна кора

Recommended Posts

Здравейте, поради дефицитът на предлаганите задни кори за Civic Hatchback, бях принуден да измисля вариант за реставрирането на старата кора. Първо се свързах с няколко тапицери, но сумата за претапициране беше главозамайваща от порядъка между 100 – 130 лв. и отделно плат. Така бях принуден да се заема сам с тази мисия. Ето малко снимки на кората преди:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Другият проблем бе със свързването на двете части, това може да стане с: лента от хасе (корсале)(продава се във всеки магазин за шивашки материали);

Публикувано изображение

Нужни материали:

1. Плат за таван с дунапренче моят е плюш – 1.2 м. * 17 лв. (може и изкуствена кожа, но става малко по-трудно с опъване и притискане), може да стане и с плат без дунапрен, но лепилото може да проникне през плата и покафевенява.

2. Лепило Moment – 2 бр. * 6 лв.;

3. Малко валяче – 1 бр. * 2 лв.;

4. Гумирана брезентова лента или лента от хасе (показани по-горе);

5. Телена четка;

6. Шише Кореселин (по – малка разфасовка);

7. Време за изпълнение (зимата е най – подходящия за целта сезон според мен, а и има доста почивни дни);

Първо трябва да се махне стария плат до колкото това е възможно. Голямо търкане с телена четка. Хубаво да се мине с кореселин, но не се оливайте много. След това се залепва лентата ако кората е разделена, за да могат частите да се свържат.

Публикувано изображение

Слага втората част и се лепи за лентата: (хубаво е да се изчака едно денонощие)

Публикувано изображение

Започва най пипкавата част (хубаво е някой да ви помага). Нямам снимки от нея понеже трябваше да се включа и аз. Най важното е да се наложи кората, върху нея се слага плата и започва да се лепи сантиметър по сантиметър и с едно валяче или парцал се притиска към кората (става много бавно). Започва се от „не правата част” към правата и се лепи, лепи, лепи, .......... лепи. Когато стигнем до правата страна не режем плата а го подгъваме, така че да мине отдолу т.е. подгъваме го от долната страна и продължаваме да лепим. Стигаме пак до началната точка след 6 часа лепене. Изрязваме тази част от плата, която е най отгоре на кората малко повече, така че да може да я подпъхнем отдолу и залепваме. Долната част се съединява с горната и резултата е реставрирана кора.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Вижда се че някуде плата е притиснат повече и има отпечатъци (затова не забравяйте парцала), но те скоро изчезват.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Ето как стои в колата:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Дано темата помогне на някой!!!

Редактирано от Ivaylo_Iliev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Да на мен определено ще ми помогне :) . Аз постъпих така с тавана и съм много доволен от резултата (още повече че ми беше за пръв път :) ) и мислех тогава да продължа и с корите отзад, така че браво за материалчето, изглежда много добре при теб ;) Иначе за изкуствената кожа, аз мисля да ползвам такава понеже я ползвах и за тавана.. може да нямам люк, но около сенниците стана учудващо добре с извивките (там най-ма беше страх да не се прецака работата). Помогна ми и факта че кожата беше черна а деня - много горещ и като я опнеш на слънце става като локум :D напасваш я както си искаш, нямам нито една гънка или нещо подобно :P Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво колега много добре се е получило само ако може да кажеш лепилото от кое Moment фикс ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта държи още, само там където се огъва ме съмнява че скоро ще се скъса пт много сваляне и качване, но като се скъса ще му мисля тогава. Иначе браво за темата и за труда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...