Jump to content
ARTU

Инфо за ключовете на Civic

Recommended Posts

Здравейте! От една седмица съм щастлив собственик на Honda Civic 1.4iS Aerodeck, юли 99-та.

Автомобилът е нов внос от Италия. С него получих няколко ключа. Единият е червен в оригинална запечатана опаковка - тук най-после намерих надпис на език, различен от италианския (който не разбирам), от който научих, че този ключ не трябва да се ползва. Защо? Не знам - пише да прочета ръководството. Което е на италиански и естествено няма как да стане. Пише също, че е невъзможно да запаля двигателя с този ключ. Не съм пробвал...

Та първи въпрос - за какво е този червеният ключ?

Както виждате от снимките, към опаковката има прикачен резервен ключ с PVC протектор, който никога не е ползван. Предназначението му е ясно мисля - просто резервен (предполагам). Но към него има прикачени две малки ключета с тръбен профил, които не знам за къде са. Има и пластинка с цифрово-буквен код от 5 символа, който също не знам за какво е. Моля за помощ от знаещите!

Прилагам снимки:

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм напълно сигурен, но мисля, че този ключ на 3-тата снимка е за въздушната възглавница на пътническото место до теб. С него се активира и съответно деактивира Air Bag-a в случай, че се монтира бебешка седалка. :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....червения ключ може би ти е резервен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червения не е резервен, не го ползвай да си палиш колата. Той носи данните за имобилайзера и с него се програмират новите ключове.Би трябвало да го пише на гърба на кутийката му.

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега, това ми звучи по логично :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето инфо за този ключ.То тряя и малко да се търси де.http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BB%D1%8E%D1%87И тука още малко- http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BB%D1%8E%D1%87http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BB%D1%8E%D1%87Това намерих аз.Поздрави :devil:

Редактирано от Valio_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско. По-горе писах, че надписът на гърба на опаковката е на 6 езика, и всички ме насочват да видя упътването за работа. Само че то е изцяло на италиански, който не разбирам изобщо. Ще потърся някакъв модул за аларма - на таблото има светодиод за аларма, но не са ми дали дистанционно, а сирена не видях...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. И моята е внос от Италия. В книжката й пише, при покупка на автомобил от представителя трябва да ти даде 1 черен ключ, 1 червен и една самостоятелно чипче. Червеният както каза колегата по-нагоре е само за обучение на новия чип с него не се пали и не се пробва да се пали :angry:

Обучението съм го чел някъде ама сега не мога да го намеря .. та него си го прибери и дано не ти се налага.Черният за всекидневна употреба. А чипчето се слага на метална заготовка за ключ и се обучава посредством червения, ако загубиш черния. Другия който имаш наистина прилича на ключ за изключване на пасажерски айрбаг но никъде по книгата не сам виждал подобен оригинален. Дано съм ти бил полезен. Поздрави

 

Публикувано изображение

Редактирано от manch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малкото цилиндрично ключе ти е за автоалармата,не се чуди ако алармата липсва,италианците имат навика като продават кола да си свалят алармата. а пластинката с кода би трябвало да е номера на ключа за колата,ако нещо стане да отидеш в представителството и те да ти дадат нов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...