Jump to content
al bundee

Питане относно пускане на мнения и отговори

Recommended Posts

Здравейте, от преди година и повече имам регистрация във форума. Като собственик на такъв автомобил според мен е разбираемо да се регистрирам в този форум. Мисля че разбирам смисъла на изискването в правилата - Новорегистрираните потребители нямат право да пускат обяви в раздел Продава части и аксесоари и Купува/продава автомобили, докато не натрупат повече от 50 мнения!. - въпреки че не става ясна дефиницията за това кой точно е нов потребител, явно не е на база време а на база активност. Та въпросът ми е защо не може да се пускат отговори? Така се губи смисъла от регистрацията на хора като мен които нямат време да пишат редовно във форума или не са запознати с техническите въпроси до толкова че да пишат полезни мнения (защото за да съберат 50 трябва да пишат някъде) , или просто нямат време за това. Повода е че реших в един момент да си заменя колата за по - голяма Хонда и се оказа че трябва да го правя в други форуми а не в този което едва ли е целта на хората регистрирани тук. Все пак това че аз не разбирам достатъчно от коли не значи че тези които я поддръжат не разбират. Въпросът ми е дали пропускам нещо , или правилно съм разбрал смисъла и трябва да спамя в темите 2 дни за да събера нужния брой мнения :D ? Да отбележа само не ми е целта да се заяждам, както и че не съм търгаш на коли или какъвто и да е друг:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Да ти кажа вероятността да ги натрупаш мненията за два дни е нищожна. Модераторският екип има политика за този въпрос. Винаги можеш да получиш съдействие от екипа, но не винаги става както си представяте или както искате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа вероятността да ги натрупаш мненията за два дни е нищожна. Модераторският екип има политика за този въпрос. Винаги можеш да получиш съдействие от екипа, но не винаги става както си представяте или както искате.

:D Това е абсолютно ясно че за 2 дни няма да стане, нито имам време нито желание да заобикалям правилата на форума.Както и ми е ясно че с темповете с които събирам мнения след 4 години например ще мога да пусна пост за моята Хонда в раздел "къде изкупуват старо желязо на най добра цена" :D . И сега сериозно ако все пак мисля че си заслужава да напиша нещо в някой от забранените раздели, в какво точно се изразява съдействието че не става ясно съвсем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега съвсем сериозно ти отговарям:Съдействие свързано с нарушаване на правилата няма как да получиш!!! Защо смяташ, че ще има компромис специално за теб и какво толкова жизнено важно би публикувал в разделите на Обяви и пазар??? Ракета Хонда или двигател който никой досега не е виждал ...??? Нееее, не мисля, че има инфо и/или тема , толкова специална че да се съгласим да прегазиш правилата. Правила , които се спазват безцеремонно от потребители с регистрация във форума далеч по-отдавна от твоята!!!А що се отнася до разедлите от "Обяви и пазар" и това кога ще можеш да пишеш и там, моят отговор е: "Когато му дойде времето"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тука някакво недоразумение виждам. Не си четете внимателно кой какво е писал и така се стига до караници и дразги.Misho, човека не иска да пуска нови теми с ракети и какво ли не. Той е казал че иска да си купува кола и се интересува защо не може да пише отговори в темите поне. Al bundee, не е нужно да можеш да пишеш отговори в темите. Ако имаш въпроси към продавача може да му пишеш лично съобщение или да се свържеш с него по някой от другите начини за връзка които той по правилата е длъжен да посочи. Ако не е посочил, можеш да го рапортуваш на модератор. Причината да не можеш да пишеш отговори, (не само ти и не само хората с под 50 мнения а за всички е забранено от правилата), е за да не се вдигат темите изкуствено нагоре, защото всеки продавач може да помоли някой приятел да му зададе от време на време по някое въпросче в темата за да му я повдигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той иска да си продаде неговата Хонда и след това да купува друга по-голяма.В Купува няма проблем да пише и няма никакво ограничени там, но виж за продава е друга бира!!!Никакви дразги и нищо подобно не се лсучва. Задава се въпрос, отговаряме!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той иска да си продаде неговата Хонда и сле дтова да купува друга по-голяма.В Купува няма проблем да пише и няма никакво ограничени там, но виж за продава е друга бира:)Никакви дразги и нищо подобно не се лсучва. Задава се въпрос, отговаряме:D

:huh: Не знам как да започна... Почнах да си търся кола, та с времето се запалих по Honda. Ровил съм се из форума, но като не съм много навътре в нещата, тъй като нямам все още кола още по-малко Honda и имал достатъчно знания в сферата та да изказвам компетентни мнения. Напоследък започнах все повече да се зарибявам по Honda и почнах да обикалям автосалоните с ентусиазъм, в района в който съм (Пловдив), но се оказа, че не намирам това което търся, а както разбрах трудно и ще намеря, поне в Пловдив... Причината за регистрацията във форума беше да питам Омбре да ме ориентира за цената на едно стъкло, но както виждам едва ли ще получа отговор от него, но както и да е, не е и нужно вече... Признавам си минах правилата по диагонал :P , и днес с малко недоумение разбрах когато реших да пусна обява, че купувам Honda в форума на Honda, че не мога да го направя :) , демек искам да стана член на фен клуба, ама не може щото трябва да имам вече Honda и да съм навътре в нещатата, защото се изискват от мен поне 50 компетентни мнения да съм изказал... Стана историята с кокошката и яйцето... Малко разочароващо... :P Разбирам че се опитвате да държите форума чист и уважавам това, но отворете поне topic "Купува" за зарибяване на фен клуба ;) (@misho: не виждам такъв topic и с такива права :D ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е все пак, ако не си навътре с нещата, не би трябвало да си член :huh: Да ти кажа - не бързай с покупката, ще намериш звяра и без обява, пък може и на по-ниска цена :D

Редактирано от mihou

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

случая е такъв ... тъй-като теми купува автомобили почти няма ( вероятно понеже не вършат работа ), форумите купува и продава автомобили са обединени, поради което няма как да ти се разреши да пишеш само в единия ... от друга страна 50 мнения се правят много лесно ... докато си отговориш на въпростите, които те интересуват и за седмица две си ги направил ... във купува части трябва да можеш да пишеш по условие ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Разбирам какво е положението, аз и не очаквам да променя нещо във форума, все пак една лястовичка пролет не прави... ;) Е да сме оптимисти за навъртяването на педесетицата (малко преувеличих с моята некомпетентност) и за намирането на "моя" Accord... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от преди година и повече имам регистрация във форума. Като собственик на такъв автомобил според мен е разбираемо да се регистрирам в този форум. Мисля че разбирам смисъла на изискването в правилата - Новорегистрираните потребители нямат право да пускат обяви в раздел Продава части и аксесоари и Купува/продава автомобили, докато не натрупат повече от 50 мнения!. - въпреки че не става ясна дефиницията за това кой точно е нов потребител, явно не е на база време а на база активност. Та въпросът ми е защо не може да се пускат отговори? Така се губи смисъла от регистрацията на хора като мен които нямат време да пишат редовно във форума или не са запознати с техническите въпроси до толкова че да пишат полезни мнения (защото за да съберат 50 трябва да пишат някъде) , или просто нямат време за това. Повода е че реших в един момент да си заменя колата за по - голяма Хонда и се оказа че трябва да го правя в други форуми а не в този което едва ли е целта на хората регистрирани тук. Все пак това че аз не разбирам достатъчно от коли не значи че тези които я поддръжат не разбират. Въпросът ми е дали пропускам нещо , или правилно съм разбрал смисъла и трябва да спамя в темите 2 дни за да събера нужния брой мнения :rolleyes: ? Да отбележа само не ми е целта да се заяждам, както и че не съм търгаш на коли или какъвто и да е друг!!!

Карам и поддържам хонди от времето на "железните правила", та до днес. HONDA значи свобода, мощ, непокорство.В тази връзка мисля, че по-либерални правила биха подхождали повече на форум, имащ честта да носи това име.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Правилата са повече от либерални. Стига да ги спазвате!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилата са повече от либерални. Стига да ги спазвате!

Може би е от възрастта и страстта към марката, но като чуя "правила" и ми се включва "витека".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Да ти кажа с възрастта би трябвало да осъзнаваме по лесно правилата, а не да им се противопоставяме по наивно му, по детски. За да е всичко нормално и можем да ползваме форума, а и не само форума или форуми те. Един пример само: Закон за движение по пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа с възрастта би трябвало да осъзнаваме по лесно правилата, а не да им се противопоставяме по наивно му, по детски. За да е всичко нормално и можем да ползваме форума, а и не само форума или форуми те. Един пример само: Закон за движение по пътищата.

Виж, не искам да се съветваме протяжно и пред всички, но не вземай нещата толкова насериозно.А на Закона за така наречените пътища съм пръв фен. Даже детската ми мечта е да бъда полицай, като порасна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее ние не сме полицай и не искаме да бъдем, но смятаме, че правилата са лесни за прочит и разбиране, както след това и тяхното спазване.Въпрос на желание е все пак!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...