Jump to content
eternity

течни вериги

Recommended Posts

интересува ме дали вършат работа така наречените течни вериги и до каква степен? А на какъв принцип деистват тези спреичета......За сняг,за лед.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служат да не позволяват да залепва снега по гумата. Ефикасни са до такава степен, че трябва да имаш хубави гуми но пък в този случай се обезсмислят. Пробвал съм ги един път по шипка и голям ефект нямаше :)Каквото е с тях такова беше и без тях но бях със зимни гуми на няколко месеца.Лично мое мнение: не се занимава с глупости да си даваш парите за течни вериги. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима бях взел един флакон от течните вериги да ги пробвам. Като напръскаш лятната гума става така, че все едно си намазал гумата с обущарско лепило - покритиети е доста лепкаво, трябва да се внимава да не се пръскат пластмаси и други неща наколко. За ефекта - лятната гума придобива малко сцепление със снега - колкото да трънеш или да се извадиш от някое затъване. Това понякога е достатъчно. Аз имам голям опит със летни гуми на сняг (в Бургас до преди 4-5 години зимните гуми бяха непознати) и знам, че потеглянето е най-големия проблем с летните гуми, както и някой по-стръмен баир, който е къс но стръмен и там ти трябва засилка и малко повече сцепление.Извода е че за цената на течните вериги е по-добре да ги имаш и да не ти трябват, отколкото обратното.Наскоро колега от форума беше споделил, че си е напръскал веднъж подметките на обувките и е получил яко сцепление.Това предплагам е супер, ако трябва да се ходи пеша по сняг и лед и ще го пробвам тази година, ако ми се наложи.Само предполагам, че не трябва да се пръска много по подметката, защото лепилото ще падне сравнително бавно и ще е неприятно да се върви в някоя сграда и обувките да ти залепват за пода на всяка крачка. Но на лед ще е супер:)

Редактирано от uzsree

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересува ме дали вършат работа така наречените течни вериги и до каква степен? А на какъв принцип деистват тези спреичета......За сняг,за лед.....

не не вършат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...