Jump to content
JDMWORKS

Купе D16y8 има ли заводско Ecu ?

Recommended Posts

Здравеите колеги :yes:Имам едно запитване!Харесал сам един civic 6-та генерация купе 97г. пълен ЕЛ. пакет със мотор D16Y8 или така наречените сивик EJ8 ! Въпроса ми е следният: този мотор (D16Y8) върви ли със заводско ECU или съм в грешка ?! Ако върви къв му е номера ?Пускам тема във форума понеже продавача неможе да ми отговори (незнае) пак и аз несyм много сигурен дали задавам точния въпрос.Извън страната съм и може би ще се прирам до БГ за да го купя ,таа да знам поне кво има данебласкам толкова път и да се укаже че нее това което учаквам !Благодаря за разбирането.

Редактирано от Mugen.co

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно имаш в предвид с тов със заводско ЕКУ?То ЕКУ-то , демек компютъра на колата най-просто казано се слага в завода.Няма как да е без него понеже все едно си вземаш безполезна кутийка.Явно ти не задаваш правилно въпроса.Обясни точно какво те интересува?

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разбира се че има ЕКУ,виж за номера не мога да ти кажа.Колата е добра за класа си и върви добре,разхода е 9-10 градско и 6 извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии значи съм неопитен още! :ДБях чел някаде мисля или някои ми беше лазал нямам спомен, бордовият компиутър управлява елетронните истории по табло климатроник и т.н. ,а ЕКУ-то работата на мотора така знам аз от ненадежден източник!По пътя на логиката според зависи как е настроено ЕКУ-то зависи и как върви мотора !Бордовият компиутър и ЕКУ-то нее едно и сащо ?! или пак съм в грешка човешка :Д!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Еку-то е компа на колата, той се грижи за грешките (ако има такива свързани с работата на дивигателя) намира се под мокета на предна пасажерска седлака има диод който свети импулсивно, демек има грешка а каква е грешката се разбира когато следиш колко пъти примигне това е следователно номера на грешката! А бордовия компютър се грижи за информацията на управляващия ,като температура вън, моментен разход, смесен разход, колко километра можеш да минеш с горивото което имаш и такива работи.До колкото съм запознат Сивиците 6ген. нямат такава екстра като бордови комп. А от това как е настроено еку-то да има някаква степен вярно ,че и зависи как варви колата... но то е чип !!! Дано съм се изразил правилно и ти си ме разбрал. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дa. Мерси много за изчерпателният отговор...това исках да разбера първо дали съм разбрал правилно разликата между Борд. комп. и ЕCU. :lol:Дръгото което искам да знам е всяка кола ли има ЕCU и специално за тоя модел 6-та купе 97 година пълен ел.пакет и мотор Д16У8Благодаря :tooth:

Редактирано от Mugen.co

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има, която и да е хонда или кола имат ЕКУ-та (компютър който оправлява двигателя и се грижи за неговата правилна работа!)... д16у8 този мотор е 125-6 коня, който ти казва гори ми градско 6-7 кажи му да си гледа работата и знай 9-10 на 100км в града... Незнам за извън градско. Това е което мога да ти кажа и колега запомни "Engine control unit" е ECU... няма как да е без него, няма да пали! А мисля че искаш колата ти да има борд комп. Този сивик го няма! Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам не колега неискам борд но ми стана ясно !Мерси мн :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Сивик купе 6-ца с двигател D16Y8 има ECU който "се казва" P2P :thumbs1:номера представлява ******* - P2P - ***компа се намира в десния "kick panel" или като седнеш на мястото до шофьора и си опънеш краката напред, се пада точно до десния ти крак зад пластмасовият капак.А за борд компютър - няма (както е казал и колегата преди мен).Разхода е около 6 извънградско и около 9 (или малко повече) градско, при нормално каране.За това, че вървежа се определя от това как е настроен компа е вярно, но точно този комп, доколкото знам май не е много лесен за "пипане", но пък на този двигател можеш, с малко преправяне по инсталацията (даже си има специални преходници - от OBD2 към OBD1) да сложиш комп P28, с който е по-лесно "пипането".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Еку-то е компа на колата, той се грижи за грешките

Грешките са само страничен резултат от основното действие на ECU-то. Без него колата не върви - то се грижи за подаването на гориво например. Освен това контролира и регулира куп други дейности ставащи с автомобила. В резултат на това, че има информация за почти всяка важна система в двигателя, ЕКУ-то може да дава и диагностика на базата на данните, които получава. :thumbs1: Мисля, че това е сбито обяснение на компютъра на колата. И наистина, бордовия компютър е съвсем отделно нещо - той заема данни от ECU-то и ги обработва във вид, който може да се разбере от шофьора - разход например. Почти всичко минава през компютъра на колата - обороти, скорост, горивна смес и много много други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...