Jump to content
Slade

Пасти Sonax или 3m

Recommended Posts

Здравейте,Трябват ми продукти на Sonax или 3M за пастиране (ръчно, любителско или както там се нарича), както и някои аксесоари (кечета, кърпи), но не знам къде да ги намеря в София. Представителството на Сонакс ми е много неудобно.Нямам никакво време да обикалям, затова ако някой знае магазин, който предлага точно тези марки в района на центъра (К. Величков, Ботев, Симеон или наоколо) или Кр. Село, Хиподрума, Борово, моля да ме упъти - ще съм му благодарен.Един страничен въпрос: някой пробвал ли е да пастира някои детайли с малък диск върху бормашина с плавно регулируеми обороти - опасно ли е или става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Симеон след като пресечеш Опълченска по посока Люлин има автобояджийско магазинче - Паста на 3М*** Всеки уважаващ себе си търговец на автобои по каталог предлага и пасти на 3МП.С. Със Сонакс не се занимавай!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sonax има в почти всяка бензиностанция Еко, Shell, OMV, а пастите на 3М в почти всеки магазин където тонират бои. Аз лично ползвам само пасти на Sonax и съм повече от доволен. А иначе е напълно възможно с бормашината да полираш, но трябва да е на много ниски обороти, и да не задържаш много на едно място, за да не претъркаш боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно малко магазинче на Сливница-като караш от Ботев към пазара, намира се отдясно (то отляво няма как да е). Видях, че има кечета разни за около 8-9 лв. Аз лично си взех от онзи магазин на Симеон дето казва колегата дунапрененно -някъде около 15 тина лв ще да е било, защото взимах и други неща. Там има и пасти на 3М. Аз с номер 2 си полирах фаровете (има отделна тема) и станаха като нови. Гъбата се навива на машина по принцип, ама аз си взех болт М14, резнах му главата и стана идеално. Работил съм с акумулаторен гайковерт. Успех! Би трябвало да стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за отговорите, ще мина през магазините.

 

Най-вероятно и аз ще ползвам паста с абразив на 3М и после вакса, защото една автомивка с четки (никога повече!) ми направи лака на нищо...

 

Мишо, защо ти е негативно мнението за Сонакс?

 

На мен ми хареса описанието на един продукт на един техен продукт Sonax Xtreme nano pro:

Публикувано изображение

 

На 3 степени е, тази е номер 2 и пише, че успешно отстранява следите от брутални автомивки с четки (НЕ ХОДЕТЕ НА ТАКИВА). Освен абразив има и вакса (карнаубa), която предпазва до 3-4 седмици. Нанася се на ръка с дунапренена гъба с две страни.

 

Имам и акумулаторен винтоверт, така че бих могъл да ползвам и него за по-безопасно, ако взема машинна паста. Идеята с болта ми хареса, сигурно ще го направя точно така. Смятам да пробвам на малка площ с малък натиск и за много кратко - ако тръгне да прави мизерии го зарязвам.

Твърдо съм решил да докарам нещата до пребоядисване, но да не дам 100-200лв за професионално пастиране :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sonax са много добра марка според мен. Пробвай и ще споделиш. 3М е по-добро, но и с със Sonax няма да сбъркаш :) Може да се ориентираш и по цената- напр. 3М е около 50-60лв за литър (на дребно).

Редактирано от F20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова питам за Sonax. Трябва да ви кажа, че дори от най-скапаните пасти и вакси на Car Plan при мен се получи много добър ефект, а предполагам със Sonax ще е още по-добре.Харесва ми, че имат комбиниран продукт, малка разфасовка и на прилична цена (15-20лв). Ако някой има лични впечатления от марката и продуктите, нека сподели. Защо ги харесва, защо не.Лошото е, че по бензиностанциите откривам разни шампоанчета, течности за чистачки и тем подобни, а пасти няма.Днес ще мина по Симеон и онзи магазин на Сливница, но ако някой се сети за магазин, в който със сигурност продават пасти Sonax ще съм му благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо дърво... Магазина на Сикенс на Симеон май е разкаран - празен и се дава под наем, а онзи на Сливница още в 17ч беше пуснал кепенците.Продължих да обикалям и освен продукти на CarPlan по Автомании и тем подобни - няма!Даже един скапан TurtleWax не можах да намеря.Явно ще трябва да търся други магазини за автобои, а като знам как обичат да работят от рано в събота...Моля дайте адреси на други автобояджийски магазини или такива за козметика, щото искам да си взема добра паста, не ми се трие с боклуци. Сонакс (Сенакс) никъде ли не си продават пастите??? По бензиностанциите за пореден път потвърждавам, че ги няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в ЕКО-то на бул.България има със сигурност, преди една седмица си купувах от там Sonax Xtreme Polish+Wax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там не съм проверил :rolleyes: благодаря за инфото, другия път ще взема да я пробвам.Както и да е в един бояджийски магазин на Хладилника ми сипаха по около 200гр от две пасти на 3М. Едната беше абразивна - 74 или нещо такова, а другата беше финишна, без абразив.Мисля, че се получи доста добре и ефекта като за "на ръка" е повече от задоволителен, но за абразива трябва да си се върти с машина и после евентуално да се мие, че е голяма мъка.В момента колата пак е лъскава и перфектна, да видим колко време ще трае ефекта. Отне ми около 4 часа обработката с двете пасти, без никаква пауза за почивка. И изпреварих дъжда :rolleyes: П.С. Гледам толкова много пасти и вакси на 3М има, че човек може да му се замае главата. И всичките заличават или маскират драскотини :lol::rolleyes::rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на кръстовището на Околовръстното и А.С. Пушкин (Павлово) има малгазин за автобои и пълнене във флакон. Там продават и 3М пасти, шкурки, кечета. Не обичат да работят от рано и до късно ;). Събота май бяха само до 14 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С машина става най-добре. Напълно е възможно да се полира с ъглошлайф. Прсто трябва даму се ограничат оборотите- с някакъв вид реостат или регулатор. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rommel: Благодаря за упътването с магазина, удобен ми е за вбдеще.F20A4: Чувал съм за такива изпълнения с някаква електроника, която ограничава оборотите, но не знам как да си я направя. Иначе какво по-хубаво от ъглошлайф за 30лв направен на полирмашина за 200+ лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе еедин колега има ена кутийка която е с потенциометър и каквото и да включиш го регулира. Аз си бях купил такова от един магазин на "поп Богомил" за поялника и то би станало за това. Незнам един реостат за осветление за вкъщи за колко вата е- ако допуска един малък ъглошлайф като мощност, би свършило чудесна работа! Това е единствената разлика между "онази" машина и флекс-а- регулатора на обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, само цената е надута до неузнаваемост.Ако някой може да направи тема "Направи си сам" на такъв потенциометър за ъглошлайф ще бъде върха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сравнително елементарна схемотехника. Ето може да прочетете тук: http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia115_2_spisak.htm и тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=3767Открих подложка с велкро за шлайфане/полиране с диаметър 115 и 180мм в Илиенци. Малката е с цена 4лв, а голямата 7. Това значително улеснява нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 3М са много по качествени пасти , затова са и по-скъпи но може да се купят и на грамаж което ще струва около 10 лв за кола .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз също гласувам за 3М ползвал съм я и см много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...