Jump to content
Tonchev

Малък акумълатор на голям двигател ?

Recommended Posts

Понеже ми се прецака акумолатора на джипакта, а на хондата и изби гарнитурата на главата ми се наложи да сложа акумулатора на джипа..Ясно ми е, че когато консумацията на стартера е по-голяма от стартовия ток на акумулатора, батерийката се прецаква.Та въпроса ми е дали от 20-30 паленя примерно ще се прецака, защото я ползвам да хода само на работа (15км) и смятам, че после се зарежда добре, а хондата ще е готожа след една седмица. Мерси предварително на всички помогнали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като изключим че го зареждаш с по-голям ток ..... ти си прецени да ли ще му стане нещо. Паленето ти е най-малкия проблем за акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не могада да преценя, за това питам тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черокито с какъв двигател е ? Ако е дизелово, забрави за палене при по студено (тествано е на едно 2.5 турбо дизел )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 2.1 дизел, но все пак тези дни не говорим за много студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като си прехвърлиш акумулатора на Хондата го прегледай да не е останал без електролит (също го наглеждай ако остане по-дълго време на Чирокито) , защото се зарежда с доста по - голям ампераж от колкото трябва и да не да изври ... джипа зарежда примерно с 8-9 ампера ,а ондата с 4-5 ..... от това акумулатора се попрецаква малко ... ама най - вероятно се досещаш за това.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теро какви са тия ампери на зареждане? алтернатора на хондата докарва до 60 ампера при обороти, и всичките може да отидат в акумулатора, ако е много изтощенпроблема ще е при паленето, особено дизела иска доста голям стартов ток да запали. първо има подгряващите свещи, които изключват доста след като изгасне лампата на таблото. и стартера е двойно по-мощен от твояно при изправен акумулатор, нищо няма да му стане. ще върти по-слабо стартера, и по-малко неуспешни опити ще имаш, но няма проблем за акумулатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като си прехвърлиш акумулатора на Хондата го прегледай да не е останал без електролит (също го наглеждай ако остане по-дълго време на Чирокито) , защото се зарежда с доста по - голям ампераж от колкото трябва и да не да изври ... джипа зарежда примерно с 8-9 ампера ,а ондата с 4-5 ..... от това акумулатора се попрецаква малко ... ама най - вероятно се досещаш за това.

Това не вярно!Тока е функция на напрежението и вътршното съпротивление на акумулатора,което зависи от това доколко е зареден!Ако напрежението на алтернатора е примерно 14волта(и на двете коли) и акумулатора е в определено състояние няма абсолютно никакво значение на каква кола ще го сложиш,защото тока ще е един и същ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Теро, как според теб халтернатора ще разбере че има по слабичък акумулатор че да успее да го презареди. Говоря за обикновени хавтомобили а не за такива със специално приложение и повишени изисквания за безотказна работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почетете малко при какви условия се зареждат акумулаторите и тогава ми давайте акъл ........

 

Като толкова знаете заредете някой акумулатор с 60 ампера да видите колко ще изкара ..... Хората не случайно са го измислили че се зарежда с 1/10 от тока на акумулатора, а не колкото ви кефне на вас. И там е работата че колата няма как да разбере какъв акумулатор си и сложил и си шмули по един и същи начин, който не е подходящ на различни акумулатори .....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма система в автомобила която да регулира тока на зареждане на акумулатора!Единствено се регулира напрежението!Просто при константна стойност на напрежението и съпротивлението на акумулатора няма как да се променя тока!Това за 1/10 от капацитета важи при зареждане с токоизправител,където за да промениш тока променяш напрежението!На кола можеш да презаредиш и изкипиш акумулатора единствено ако не е наред реле-регулатора и напрежението е по-високо от нормалното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи как се зарежда оловен акумулатор според прочетеното от теб че да видим какво неясно има и аджеба що толкоз народ не е съгласен с теб

Това с 1/10 от капацитета по много груби сметки е препоръчителният максимален ток на зареждане, а не тока на зареждане, който постоянно се променя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за зареждането в автомобила е твърде вероятно да съм сгрешил ;) не знам защо си мислих че се регулира и тока .

 

но в крайна сметка последствията от използването на различен акумулатор са точно тези дето съм ги написал

 

"3. Може ли да се използва акумулатор с по-висок и по-нисък капацитет от този, посочен в каталога за конкретната марка и модел?

 

Могат да се използват и такива акумулатори, но това води до скъсяване на живота им. Когато е използван акумулатор с по-висок капацитет, той има по-големи габаритни размери, зарежда се в по-малка степен и се налага често допълнително зареждане. Ако акумулатора е с по-нисък капацитет, тогава той е подложен на по-бързо намаляване нивото на електролита, повишаване на концентрацията му и засилена корозия на плочите и сепаратора. "

 

http://www.elhim-iskra.com/bg/faq.html

 

дано поне тея в "Искра" знаят какво става :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе карай си и си свиркай , ако акумулатора от хондата е читав , нема да имаш грижи. На жената баща и кара доста време мерцедес 124 дизел с малък акумулатор и като си взе нов на малкия нищо му нямаше.Ако акумулатора си е читав и успява да даде стартовият ток на даден мотор да запали без проблем , какво значение има малък ли е или голям е.

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...