Jump to content
BG88

фарове от англия!

Recommended Posts

колеги, имам си една 6 чка, една количка, ама фаровете ми са под всякаква критика, та земах си от моргата тука едни от колица с десен волан.та имам си ги аз,но се пак аз няма да карам в УК, а в БГ то ..... та молбата ми е да ме посаветвате дали да си рпавя някви настроики аз, дали да ида на светлиен доктор МОНТЬОР, дали може нещо да се направи , че да не ме псуват колегите като карам срещу тях :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направишНамери си фарове за лява дирекция докато някой който идва срещу теб заслепен не ти ги "счупи" без да иска

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ме зарадва, ами там лепенки,регулиране?нищо ли няма да помогне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си лепенки и фаровете би трябвало да са ел. така че какъв е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си лепенки и фаровете би трябвало да са ел. така че какъв е проблема.

Босс.. какво като са електрически ;) Движат се нагоре и на долу и какво?? това не ги прави да светят огледално демек с лява дирекция петно.И тези лепенки зор ще види да не гооворим че е грозно.А фаровете не са толкова скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, да кажем- от 1 година следя пазара .... за моя сивик 97 след феислифта не сьм видял под 350 комплекта !така, след като ги виждам за 80 лв двата,макар и в УК кво да правя? перфектни са ... 4 пьти по евтини, занм че евтиното е скьпо, но да видим с помоща на колегите какво ще стане! аз лично ще пробвам всичко за да ги докарам до работен режим, а и се пак е по добре да се опита от колкото да се откаже човек! лепенки от каде?регулиране как! не сьм пьрвия който слагатакива, не сьм и последния ,,,, да видим колко е изобретателен БЬЛГАРИНА..... нека всички помогнат, ще покажа резултата след 12 декември когато с прибера и ги сложа ! ПОМАГАЙТЕ БРТАТЯ!!!! ............. да не ме псувате на пьтя ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :D :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак колко е зле това петно на фар от дясна дирекция, ако е възможно някой с опит да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

caesar, аз понеже карах известно време с фарове за дясна дирекция, да ти кажа за разликата:Значи, при лявa дирекция петното е нещо такова __/ __/ а при дясна е \__ \__ Като караш с фарове за дясна дирекция в движение с лява, има 2 проблема - единия е че заслепяваш насрещните автомобили, а другия е, че не виждаш нищо от дясната страна на пътя, например ако караш по непознат път и дебнеш за отбивка, или пък ако от дясно се засили някое дете да пресича...По отношение на лепенките, ако се има предвид тези дето обръщат светлината - мога да кажа моето лично мнение, че не стават. Аз си купих такива от едно магазинче на пристанището докато чакахме да се качим на ферибота. Имаше 2 вида от които взех по-скъпите. Представляват елипсовидни пластмаси разделени на 4 така че да може да се счупят по средата на 2 или 4 части ако се наложи, в зависимост от формата на фара. Повърхността на пластмасата е набраздена симетрично така, че ако ги завъртиш на една страна, обръща от ляво на дясно движение светлината на фара, а ако завъртиш на обратно, обръща от дясно на ляво. Има си малки надписчета RHD и LHD за да не ги объркаш посоките. Освен тези 2 вида които видях да се продават, видях и още един вид залепен на колите на ферибота - едни такива кръгли бяха с черти \|/Моите впечатления са, че като ги сложих, ако светна срещу стена ясно се вижда че петното вместо \__ \__ става на нещо като __ __, тоест премахва заслепяващите лъчи, но големия недостатък беше, че намаляваше силата на светлината драстично, така че нищо не виждах пред мен като карах на тъмно. Затова при първа възможност спрях на една бензиностанция и ги преместих от късите на дългите, така че хем да ми светят късите, хем ако ме спрат полицаи да мога да покажа че имам лепенки и да се направя на луд че не съм знаел как да ги залепя.BG88, по отношение на това дали могат да се преправят фаровете, аз бях писал една тема, за такива с прожектори как стои въпроса, там може като се смени една пластина, но твоите не са такива май. Не става много ясно каква ти е колата, но тука във форума имаше обсъждане на фаровете на т.нар. "англичанки" (5-врати хечбеци сглобявани в Англия), които са с едни такива двойни стъкла, като вътрешното е набраздено и то определя посоката на лъчите и светлинното петно - евентуално ако се смени това стъкло може би ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kicko, мерси за изчерпателния отговор, имаше какво да науча. Довечера ще проверя как светят и моите фарове. Все пак има ли начин по означенията (стрелки, буви и т.н.) нанесени на стъклото на фара да се разбере дали фара е от кола с лявва или дясна дирекция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега , отнова да досдя, но самия фар не може ли да се регулира не само на горе и надолу?тоест те са ел фаровете, коалта е англиски сивик след фейслифта .....идеята ми е няма ли как да се нагласи десния да свети по прибрано а левия да бьде поосилен... тоест това което си мисля е дали смата крушка има няква роля, или повьрхноста зад нея е важна ... ! никой ли не е пробвал да ги изхитеи тия фарове, не всички колеги могат да немрят за след феислифта от кола с нормална дирекция фарове, та са се сбльскали както и аз с този проблем! ? технически погледнато трябва да има шанс да се направи нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е пробвал да премести ъгъла на фасонката на крушките?Би било елементарно просто да може да се “завъртят“ малко нарезите по отражателя на фара за да влезе фасонката завъртяна на 20 градуса по посока на часовниковата стрелка за да се получи.по сложно би било от европейка да се направи англичанка...ама не би трябвало да е толкова сложно.Ако още си в УКдонеси два фара и за мен че искам да ги тунирам в стил алфа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, да кажем- от 1 година следя пазара .... за моя сивик 97 след феислифта не сьм видял под 350 комплекта !

Явно не си следил достатъчно добре А и щом се намират за по толкова нови, колко мислиш, че трябва да струват стари?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...