Jump to content
Golden

Въпрос за смяна на гарнитура на клапаните

Recommended Posts

Здравейте. Реших да си сменя гарнитурата на колата... мислех да ходя на сервиз защото до сега не сам виждал как става и да не объркам нещо но скоро не съм взимал заплата а колата ми трябва и пари за смяна нямам.. Купил съм си гарнитурата и мисля днес да си отворя капака.. Става въпрос за гарнитурата на капака на клапаните... Вчера говорих с един приятел и той ми каза че ставало много лесно.. ако някой може да ми каже някакви особенности нека да сподели ще съм му много благодарен. Бяха ми казвали че след като си махна старата или по-точно останките от нея :D да мина с една финна шкурка да зачистя изгорелите и залепналите частици. Има ли наистина такова нещо? И ако да колко финна трябва да е шкурката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опс, рано е и мо се спи още. мислех, е за гарнитура на главата пише.за капака на клапаните нямаш ядове-махаш го-гарнитурата ти не е ли силиконова? тя не остава цапаници по ръбовете.ако има ги минаваш леко с нещо-ножче или шкурка като искаш(но тя ще се замазва, нали се сещаш). слагаш си гарнитурата , навиваш всички гаики(болчета) и ги стягаш всяко леко по леко(поетапно и еднакво всичките)най-добре на кръст. не пренатягай, защото се получава обратен ефект и може да прецакаш гарнитурата. по добре малко хлабвао остави, и ако капе притегни пак леко.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо имам някакви съмнения за тая гарнитура.. Начинаещ съм в тази област.. какво трябва да представлява точно.. можете ли да ми дадете някоя друга снимка.. са си гледам Мануал-а и ми се струва че не съм оцелил гарнитурата.. :D в смисал моята има 4 дупки за буталата такава ли трябва да бъде?

Редактирано от Golden

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ве ти сега на капака на клапаните ли ще сменяш, както си писал, или гарнитура на главата???? г-рата на главата е с 4ри дупки за буталата, на капака върви само по ръба на двигателя. какъв проблем ще отстраняваш???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в смисал моята има 4 дупки за буталата такава ли трябва да бъде?

...абе фен ти като си поръчвал в магазина уточни ли на продавача,че искаш гарнитура за капака на клапаните или му каза,че искаш гарнитура за главата щото тъй както пишеш си имаш гарнитура за главата а не за капака на главата :D .Ако е така върния и вземи каквато ти трябва предполагам,че няма да е проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Golden.Златен да не сменяш сегменти през ауспуха?за тая гарнитура в сервиза земат до 10 лева.Кат не знаеш ко праиш защо се набутваш въобще?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема решен.. :lol: Пичове благодаря ви много... :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...