Jump to content
Sinuhe

Поради какъв проблем когато натисна съединителя се чува лек скърцащ звук?

Recommended Posts

Забелязах че от скоро се чува този скърцащ звук когато мануполирам Амбриажа,били могъл някой да ми каже как да отстраня проблема?Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си със жило, най-вероятно горния край на жилото , който влиза в педала( представлява метална най-вероятно част като ухо накрая с топче). от постоянното натискане метала се изяжда и изтънява и там се появява това скърцане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак опозицията ... ;) човека надали е с жило (така ми казва кристалната топка).

 

Махни маншончето на долната помпа и със спрей за верига на мотор (аз такова ползвам) напръскай ябълката на помичката. Също така пръсни и на вътрешната ябълка (тая дето лагерува вилицата).

 

 

п.п. мда ама аз пък си имам кристална топка ... ;) само да ме е излъгала ще я заведана пясакоструйка :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) предполагам бре, не е писла ква е колата. ама вече има и двата варианта, така, че ще се оправи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А варианта протекла горна/долна помпа? ;). Аз наскоро си смених долната помпа но и скърцането временно изчезна. Сега пак си скърца и знам откъде - горната помпа ми е сдала багажа и оттам ... Виж си за течове под педала на съединителя ;)П.С - Днеска ние 3-мата teror1sta, pitbuls и аз все едно сме се наговорили да се срещаме из темите :D

Редактирано от Nikolay Kozloduy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано по темата, ама кво да се прави - питаме !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми за по-лесно ....

 

п.п. Nikolay Kozloduy, днеска темите са ми в компетенцията и заради това. Ако бяха "какво масло да си купя " нямаше да ме видиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни маншончето на долната помпа и със спрей за верига на мотор (аз такова ползвам) напръскай ябълката на помичката. Също така пръсни и на вътрешната ябълка (тая дето лагерува вилицата).

;) А най-добре свали кутията и намажи хубаво с грес, защото съвета на Терориста е само временно решение ;) Моя също скърца и ме дразни адски. От горната помпа много по-рядко скърца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре свали кутията...

;) това може да се намаже с грес и без да се сваля кутията само че е повече играчка от колкото да го напръска със спрея. и ако ползва хубав спрей не е временно решение ;) така карах над година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P това може да се намаже с грес и без да се сваля кутията само че е повече играчка от колкото да го напръска със спрея. и ако ползва хубав спрей не е временно решение :P така карах над година.+1 в полза на teror1sta. Аз също имах подобен проблем. Напръсках въпросните места и съм карал почти 2 години без никакъв шум. След това пак се появи шума и като дръпнах маншона какво да видя? Той пълен със течност. Явно е сълзяла, но малко, щом не съм я забелязал. Решението е ремонтен комплект за долна помпа и всичо се подреди :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото гледах свалената ми стара долна помпа, не виждам начин да се отвори и да се ремонтира. Поправете ме ако греша :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някои знаели колко струва тази помпичка ??? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова 60-70 лв. италианска или няква друга ... Оригинална незнам. Втора употреба от печен колега от форума - 20 лева :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е CIVIC 1.4 IS-1998.ГодАмбриажа е Хидравличен,но е и с жило.Предполагам че има логика във всичко написано от вас.Благодаря на всички колеги,така или иначе утре съм в сервиза на Хонда,там ще помоля механиците да обърнат внимание на проблема след което ще ви информирам за тяхното мнение!Благодаря ви Колеги!Леко и безаварийно забавление на пътя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от педала тръгва жило. Жилото стига до горната хидравлична помпа и от там течността после до долната хидравлична помпа :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...