Jump to content
lilosh79

P1236 - Honda Civic Sport 3dr, 1.7 diesel, 2004

Recommended Posts

здравейте

много ще се радвам ако някой от специалистите тук успее да ми помогне

 

Карам Honda Civic Sport 3dr, 1.7 diesel, 2004

 

Вчера ми светна оранжевата лампа както си карах и изведнъж колата изгуби мощност - над 60 км.ч не вдига, сама си решава с колко да движи. Пропътувах така целия път софия-габрово - направо кошмарно!

Ходих в един сервиз, направиха диагностика и ми обясниха че колата е влязла в авариен режим в следствие от

следната грешка Р1236-fuel pump control out of range

 

За съжаление не можаха да ми кажат какъв е проблема точно- само изчистиха грешката и ми казаха да се посъветвам с някой който

се занимава с дизели. След като излязох от сервиза колата си тръгна нормално, само дето на другия ден сутринта пак светна индикатора и пак същото.

 

Ако на някой тук му се е случвало нещо подобно или знае какъв е проблема с тая горивна помпа- моля споделете вашия опит.

Или препоръчайте човек който се занимава с дизелови коли и може да ми съдейства в София.

Аз лично имам интуитивни съмнения че проблема дойде след като инцидентно се наложи да заредя на Лукойл, въпреки че са ме съветвали да не го правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

обмре сервиз?изпрати запитване но мисля че и от дизел разбират.има го в "сервизи и магазини"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз само на Лукойл зареждам и не съм имал проблем засега :lol: проверете горивния филтър да не е мръсен,някой смукателен маркуч за нафтата да не се е пукнал и да дърпа въздух от там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи аз също имам този проблем от 2г.и още несъм го оправил.носъм забелязал че като ми сфетне лампата изклиучвам двигателя изчаквам няколко секунди и слет това се оправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички - наистина се оказа лоша нафта и трябва да сменям горивен филтър скоро. Междувременно дозаредих от ОМВ и лампата престана да свети на другата сутрин. Най сетне колата ми е отново такава каквато си я познавам. Явно дизела в България не струва на повечето места

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...